| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pozor na nedostatečnou výživu

 Příspěvky 110 z 22 [Dalších 12 >>]
ccn
  • 
27.12.2013 0:52:51
S tabletkami mám své špatné zkušenosti. Pět let jsem je polykala po celý průběh menses a výsledek byl, že kvůli sorbiferu jsem často snídala po cestě, protože odpovědi na otázku "Už můžu jest" po užití léku jsem se dočkala často až právě za běhu na spoj.
Vlastně v tomhle smyslu existují lepší způsoby, jak se dá železo doplnit. Do toho ještě svou špatnou práci dělá neužívání nehormonální antikoncepce "z důvodu hemofilie", mladej člověk přibírá, nejsou to svaly a není to IQ. Ten pekelnej ~7~ koktejl jsem vysazovala od osmnácti do devatenácti, nejprve se povedlo železo a navíc se mi dařilo se v rámci možností jíst pokrmy s železem místo nějakých prášků, navíc u těch preparátů je to pokaždé stejný, člověk dávku na celý den nejpozději po obědě vyloučí a nemá to efekt.
Vynikající je například k obědu salát (vděčný vyjídač neudaných salátů), zařazování čerstvé zeleniny, doma jsem neměla vynikající zkušenosti se špenátem (vařená kaše z mrazáku s bramborem s kovovou příchutí nebo rozmočeným knedlíkem). Jedla jsem to z donucení a stejně to nemělo ten efekt, tak dlouho se to ohřívalo.
Nechápu, proč lékaři člověku s rizikem nedostatku železa z jakýchkoliv příčin automaticky dávají ten blbej preparát.
ccn
  • 
27.12.2013 0:52:51
S tabletkami mám své špatné zkušenosti. Pět let jsem je polykala po celý průběh menses a výsledek byl, že kvůli sorbiferu jsem často snídala po cestě, protože odpovědi na otázku "Už můžu jest" po užití léku jsem se dočkala často až právě za běhu na spoj.
Vlastně v tomhle smyslu existují lepší způsoby, jak se dá železo doplnit. Do toho ještě svou špatnou práci dělá neužívání nehormonální antikoncepce "z důvodu hemofilie", mladej člověk přibírá, nejsou to svaly a není to IQ. Ten pekelnej ~7~ koktejl jsem vysazovala od osmnácti do devatenácti, nejprve se povedlo železo a navíc se mi dařilo se v rámci možností jíst pokrmy s železem místo nějakých prášků, navíc u těch preparátů je to pokaždé stejný, člověk dávku na celý den nejpozději po obědě vyloučí a nemá to efekt.
Vynikající je například k obědu salát (vděčný vyjídač neudaných salátů), zařazování čerstvé zeleniny, doma jsem neměla vynikající zkušenosti se špenátem (vařená kaše z mrazáku s bramborem s kovovou příchutí nebo rozmočeným knedlíkem). Jedla jsem to z donucení a stejně to nemělo ten efekt, tak dlouho se to ohřívalo.
Nechápu, proč lékaři člověku s rizikem nedostatku železa z jakýchkoliv příčin automaticky dávají ten blbej preparát.
11.4.2005 14:35:59
Lenko, mohla bys prosím být sdílnější. Co myslíš tím vitamíny ano, ale ne z lékárny? Ptám se proto, že náš malý bývá hodně často nemocný a jsem už ochotná zkusit ledacos... Pokud máš na mysli nějaký přípravek, klidně napiš na můj e-mail, ať tu neděláme reklamu. Děkuji.
  • 
24.3.2005 12:12:08
Zelenina a ovoce. Super! ALE - děláte si rozbory půdy, co se dostává do těch rostlin, stromů, bylin? A co ovzduší? Tohle je důvod, proč má smysl DOKRMOVAT prcky vitamíny. Nejsem zastáncem žádných chemických záležitostí z lékáren - Centrum se vstřebává jen z 5%, takže z ceny si vezměte, co skutečně platíte. Ale jenom jídlo dnes bohužel nestačí. Samozřejmě mám vlastní zkušenost. Stálo to hledání a taky dost peněz, ale když vidíte dyslektické děti, že se mění, pak ještě NEJSOU NEMOCNÉ... je to skvělý pocit. Takže já říkám vitamíny ano, ale fakt ne z lékárny.
Dašula
23.3.2005 15:37:35
Ano,měli bychom bychom jíst doplňky výživy dokud jíme,tedy až do smrti. Protože dnes již půda neobsahuje,to co má,tudíž ani ovoce,zelenina a jiné plodiny. A kdo si to pěstuje na zahrádce zcela bez chem. přihnojování,si moc nepomůže,protože vzduch je,jaký je. K tomu rychlé životní tempo,stres a máme na civilizační choroby zaděláno...totéž k příspěvku Radky,že dříve lidé také žili i bez doplňků výživy. A co se týše kojení,také jsem z těch,které přes velký zájem nebylo dopřáno kojit déle jak 3 měsíce.
Toť můj názor.
Leee, dcera 7 let
  • 
22.3.2005 12:53:24
No jo, ale co když je dítě již větší a na cukrovinky navyklé??? (Aby sladkosti nepoznalo a nechtělo, to bychom museli žít někde na pustém ostrově). Co teď s tím?
Toranoko
  • 
17.3.2005 19:43:20
jo, jo, ať žijou tabletky, sirupy apod. Hurá.
Lucka+Amaia
  • 
17.3.2005 9:22:00
Proti nadymani lustenin spolehlive funguje pridat pri vareni majoranku.
16.3.2005 22:19:07
Co se těch luštěnin jíme hlavně červenou čočku, zelené fazolky, naklíčené mungo a někdy cizrnu. Aby luštěniny nenadýmali je taky důležitá jejich kombinace s dalšími potravinami. Dát si je v kombinaci s masem je samozřejmě velmi ,,povznášející,, :o) Důležité je taky koření a úprava - jako pomocníka doporučuju kuchařku Vaříme dětem od paní Momčilové
Naďa+Miša 15m
  • 
16.3.2005 0:01:03
Z luštěnin lze už i malým dětem dávat červenou čočku. není tak nadýmavá a hlavně je rychle připravena. Také nejsem zastáncem syntetických vitamínů. Doporučila bych je jen dětem dlouhodobě nemocným. Ze zeleniny určitě dětem dávat brokolici (v té lze najít dostatek např. kyseliny listové).
 Příspěvky 110 z 22 [Dalších 12 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.