| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Když zaútočí meningokok, jde o život!

 Příspěvky 110 z 22 [Dalších 12 >>]
Mata_
12.7.2008 23:19:52
Pokud vím, tak malé děti napadá především meningokok typu B. Proti tomu neexistuje vakcína, takže nemá příliš smysl spěchat s očkováním. Typ C napadá spíše náctileté. Starší děti jsem oočkovat nechala. U nejmladší s tím počítám, až budeme mít za sebou základní očkování.
  • 
10.4.2008 21:25:23
Mel bych nechat sveho syna očkovat v 11 letech a proti jakemu typz byto bylo nejlepši sme z vysočiny
  • 
10.4.2008 21:24:07
Dobrý den měl bych nechat očkovat syna v 11 letech sme z vysočiny a proti jakymu typu byto bylo nejlepši
  • 
19.6.2007 14:27:25
Dobrý den,
příjde mi dost divné očkovat až po druhém roce života. Muj synovec na menigokoka zemřel ve 14 měsících!!!! Svou druhou dceru teď jí jsou tři mšsíce nechám naočkovat co nejdřív. Nejčastější výskyt a nejvyšší úmrtnost je právě do těch tří let a pak v puberě.
  • 
10.1.2007 20:37:04
Dobrý Den !CHtěla jsem se zeptat jestli mám nechat očkovat svoji jedenáctiletou dceru proti meningokoku.Mám ted větší obavy,protože se u nás ve Veselí nad Lužnicí vyskytla tato nemoc.Už na ni umřelo jedno dítě.Děkuji Vám.
Jiřka
  • 
27.3.2006 9:01:57
Nevím, zda kojence. V pozdějším věku ale určitě. Díky očkování a rychlému zásahu lékařů v Motole moje dcera tuto hroznou nemoc přežila.
17.2.2006 16:46:01
Taky jsem byla s mým půl ročním synem u doktorky a ptala jsem se na očkování proti meningokovi. Dá se očkovat už teď, ale to jsou pak 3 injekce (postupně, ne najednou). A jelikož máme různé povinné očkování, tak se nám to tam moc nevejde. Doporučila mi ale, že můžeme malého naočkovat ihned po ukončených 12 měsících, kdy už je jen 1 vakcína, takže je to menší zátěž pro dětský organizmus.

  • 
5.2.2006 14:32:03
Mám syna, 32 týdnů. Nechala jsem jej očkovat proti meningokoku. Udělala jsem správně? Tuším, že to byl N-Vac ( nevím přesně ).
Lucie+2kluci
  • 
28.7.2004 20:10:00
Momentalne zijeme v USA a v zari se stehujeme do Cech, chtela jsem tedy sve dva syny 3 a 1,5 roku nechat ockovat proti meningitide a bylo mi receno, ze nelze pred dokoncenym druhym rokem zivota. Jsem rada, ze je to v Cechach jinak a urcite nebudeme cekat.
Alena + 2
  • 
26.7.2004 10:44:37
boze, boze - to se mi snad jenom zda !
U nas existuje kombinovana vakcina (cca 200 penez) proti A + C s ucinnosti cca 2 - roky (acko vsak pry neni smrtelene, i kdyz ted ta posledni 16-mesicni holcicka tomu podlehla). Nova konjungovana vackina proti C chrani dlouhodobe. A jak je to se smrtnosti C ? Vyhledej si MILA HANKO vse, co se dosud o tomhle problemu tady napsalo, nachatovalo .... a udelej si obrazek (staci kliknout v zahlavi teto stranky >>> meningokokova sepse zpusobena C-eckem az 25% umrti). A bacha na lekare >>> duveruj, ale proveruj !!!!
Ze pry ty letosni obeti byly vetsinou obetmi B-ecka (na to snad skutecne zatim vakcina neni), ale to si bohuzel overit z nas nikdo nemuze, ale i tak bych o tom hodne pochybovala ....
 Příspěvky 110 z 22 [Dalších 12 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.