| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Těhotenství a pracovní právo

 Příspěvky 110 z 286 [Dalších 276 >>]
1.11.2011 13:35:33
Ahoj, za prvé bych se učitě nestresovalal.. mám podobnou situaci... Mysli hlavně na sebe a na mimi, to je teedka nejdulezitejsi... ja hned jak jsem se dozvedela, ze jsem tehotna... Dostala jsem rizikove, jelikoz delam v praci kde se zvedaji tezka bremena- penny market.. a hned jsem zavolala do prace ze uz neprijdu.... a bylo hotovo. oni na tebe nemuzou... toho se neboj..
21.5.2011 14:45:59
No, já teda nevim, jak to je s těmi výhodami. My jsme se zatím nevzali, takže bych platila teda za tu svobodnou, ale o žádných výhodách nevim.. Normálně jsem měla mateřskou vypočtenou z platu plus něco doplácené, pak jsem si do nějakého toho 21. měsíce (myslim že tak nějak to bylo) zvolila RP na 3 roky 7600 a když jsem žádala o přídavky, musela jsem dokládat i příjmy a potvrzení o studiu od přítele (otce) .. takže podle mě se ty výhody týkaji jen těch matek, které jsou na to prostě samy a to snad neni tak špatné, ne?
  • 
26.4.2011 19:45:28
Ahojte maminky, chtěla sem se zeptat, nebo poprosit o váš názor. jsem v 8 týdnu těhotenství, to že jsem těhotná jsem se dozvěděla před dvema týdny, a poté co se do dozvěděl můj zaměstnavatel, začal mi dělat tzv. peklo na pracovišti. Prvně jak jsem mu oznamila že jsem těhotná, ještě jsem nevěděla jestli si to nechám nebo né, on si myslel že pujdu na potrat ale já jsem se rozhodla o opaku, že si to nechám. Poté co jsem mu oznámila že si to mimi nechávám, začal zuřit, že si bude muset najít jinší ženskou do prodejny atd, pak na mě vyrukoval stím že nebude mít tolik peněz na to aby platil dvě ženské,a začal mi naznačovat abych dala vypověd sama, vím že mi výpověď dát nemůže.. ale já už to tam psychycky nezvládám. tak prosím o váš názor nebo radu co mám dělat dál, děkuji mooc
  • 
25.7.2010 9:46:45
Re: Zákonník práce a těhotenstvíAhoj,jmenuji se Jiřina jsem těhotná 7tt pracuji jako prodavačka v Lidlu v CK dělák od 5-13:30 a 13-21:30.Pokud jsem těhotná myslím si,že by mi v práci měli umožnit chodit do práce jen ne jednu směnu.doma mám syna 4roky s ním jsem byla na rizikovém těhot.
  • 
30.6.2009 13:02:21
No podle mého názoru nárok na odstupné je tak vůbec nic nepodepisovat on podle zákona musí držet 3roky místo..
Lenka
  • 
16.3.2009 22:45:31
Nejvěrohodnější informaci o tomhle dostaneš na své pobočce Státní zprávy sociálního zabezpečení.
Pokud pracuješ pro malý podnik, je možné, že ti právě tento úřad vyplácí nemocenkou a bude ti vyplácet i mateřskou a tudíž ti budou schopni říci hned, o jaké částce se tu bavíme. (já tam byla zrovna dneska :-)) )
Obecně platí, že žena, která má potvrzení o tom, že je těhotná nesmí být propuštěna - může být max. převedena na jinou, nerizikovou práci, což může člověku zenpříjemnit pracovní vztahy. Ale pořád existupjí lékaři, kteří jsou ochotni uznat tě práce neschopnou a šla bys na rizikové těhotenství a pobírala až do nároku na mateřskou nemocenskou. Rozhodně počítej s tím, že odstupné ti nedají v plné výši, jakou jsi zvyklá brát, ale očesané na naprosto nutný základ, bez příplatků a prémií.
Jinak kolik budeš brát mateřské, pokud budeš na úřadu práce záleží na tom, jak dlouho budeš tam registrovaná a jak dlouho jsi před tím byla zaměstnaná. Opravdu se nejlépe doptáš na OSSZ
13.3.2009 13:05:56
AHoj lidi, chtěla bych se Vás zeptat. K 1.4. mi zaměstnavatel dal výpověď s tím, že si můžu vybrat. Buď si vezmu 5měsíců odstupného, nebo budu ještě dva měsíce dělat a dostanu 3 měsíce odstupného.Co se stane, kdybych v průběhu těch dvou měsíců otěhotněla?Může mě přesto zaměstnavatel vyhodit, nebo je tam nějaká ochranná 6-ti měsíční lhůta?Pracuji na rizikovém pracovišti.CO se stane po vypršení této lhůty?Musím se hlásit na pracovní úřad?Měla bych pak nárok na mateřskou?A kdybych vzala 5-ti měsíční odstupné a otěhotněla až na pracovním úřadě, výjde mě to finančně lépe?Děkuji všem za odpověď~:-D
25.2.2009 8:54:28
Ahoj holky,
reaguji na vaše příspěvky. Mám úplně stejný problém a navíc řeším teď (5 týdnů před porodem) to, že mi nechtějí 6 týdnů před porodem vyplácet nic.
Poslední zaměstnavatel mne propustil ve zkušební době, na pracovní neschopnosti jsem od 1.8.2008, na mateřskou jsem měla nastoupit 21.2.2009....Když jsem žádala na OSSz o potvrzení, že nemám nárok na PPM - pro lékaře, který by mě dál vedl v pracovní neschopnosti až do 6 týdnů po porodu, odmítli mi toto vystavit. Prý nemám nárok ani na ty nemocenské do porodu a lékař mi musí 6 týdnů před porodem neschopenku ukončit. Na úřadu práce mě nezaevidují, protože nejsem uchazečem o práci. Prý nebudu pobírat těch 6 týdnů nic, až ode dne porodu RP.....Z čeho ale uživím dvě děti z prvního manželství svěřeny mi do péče, mi paní nedokázala odpovědět.Tak jsem zkontaktovala ČSSZ v Praze, přímo tiskovou mluvčí, která mi potvrdila, že nárok na nemocenské mám, ale nějaká slípka v Hradci Králové tvrdí opak. Takže já už 14 dní čekám, až se laskavě někdo s někým domluví, protože nikde nikdo nic neví. Lékař mi odmítl neschopenku ukončit, shodou okolností beru ATB, protože mám zánět močového měchýře. Asi snad budu muset opravdu s něčím onemocnět, abych aspoň do porodu neschopenku mohla uplatňovat.....
Toto je můj problém, v současně době nevyřešený.....
Natalie Kunesova
  • 
11.2.2009 16:53:53
Dobrý den.Mam takový dotaz,jsem uz 4 mesice na ÚP a do toho jsem otěhotněla.Chtěla bych se zeptat jestli mam narok na nejake davky?Děkuji
15.1.2009 13:58:44
Měla jsem ten samý problém... bohužel s tím nemáš šanci nic udělat, neboť na zkušební dobu se ochrana v těhotenství nevztahuje ( a on ti to ani nepřizná!). Pokud ti doktor vystaví neschopenku, tak jdi do porodu na neschopenku, pak na mateřskou, kterou ti oněch (28 týdnů - nebo kolik to je) BUDE!! vyplácet tento zaměstnavatel. Jediná nevýhoda je, že ti nikde nebudou držet místo.
 Příspěvky 110 z 286 [Dalších 276 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.