| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kdo zná dítě nejlépe?

 Příspěvky 110 z 229 [Dalších 219 >>]
1.8.2008 10:22:20
Dobrý den.poradíte mi prosím jaky jídelníček mám vařit pro dceru Karolinku.je ekzematička,ale ještě nevíme na co,je jí 8 měsíců.děkuji Martina
  • 
18.4.2006 20:24:26
Šárko, náš syn byl taky "nemazlivý" - i ostatní rysy, které popisuješ, odpovídají. Až v jeho 15 letech mu byla určena diagnóza Aspergerův syndrom ("lehký autismus"). Měli jsme to vědět dřív...
Syn je velmi nadaný, v podstatě v pohodě, ale... svět ho prostě příliš nezajímá.
Některé věci přesto musíme brát tak, jak jsou - pokusit se vidět je z té lepší stránky..
  • 
18.4.2006 18:26:36
Zdravím všechny zkušené maminky, potřebovala bych radu. Mám 9 měsíčního Ondru a nechce se vůbec přitulit. Od narození neměl rád náruč, odstrkává mě i ostatní, v klidu si ke mě nesedne ani nelehne, jakékoli sevření mu vadí. Natahuje ke mě ručičky jenom, když něco vyžaduje. Nereaguje ani na zavolání, neotočí se ani se na mě nepodívá. Hodně si s ním hrajeme, je neustále mezi lidmi, stále má nějaké aktivity. Moc toho nenaspí a vše jej baví jen chvíli. Hodně se také vzteká. Hrozně mě mrzí, že přicházím o ty krásné chvíle, kdy mě obejme, protože mě má rád. To se nikdy nestalo. Vyhraje si sám, ostatní děti jej zatím nezajímají, a pokud ano tak je plácne nebo zatahá.Má někdo podobné zkušenosti a nějakou radu? Předem moc děkuji.Šárka
8.3.2006 21:04:34
Markétko, dík. My jsme taky rádi :-)
MarkétaP + 4 dcerky
8.3.2006 20:41:21
Jeno, jsem moc ráda, že se konečně našel někdo, kdo byl vstřícný, zapátral, vyzkoušel a našel!
8.3.2006 13:22:23
Co je u nás nového: se synem jsme navštívili další psycholožku (díky maminkám tady z Rodiny, které mi na ni dali kontakt) a konečně máme reálnou diagnózu - jedná se o poruchu řečového centra - syn slyší dobře, ale ten proces, kdy se dítě učí rozumět řeči u něj trvá déle - tudíž teď rozumí asi jako dvouleté dítě a od tohoto omezení pasivní slovní zásoby se jako důsledek odvíjí i jeho opoždění řeči, ačkoli inteligenci má prý mírně nadprůměrnou. Jinak řečeno rozumí nám a spolupracuje i na složitějších problémech pokud použijeme běžné a jednoduché pokyny. Rozvité větě nebo souvětí už nerozumí, i když ji slyší dobře (asi jako kdyby na vás někdo mluvil anglicky), je to vývojová záležitost a možná to budeme dočasně řešit posunkovou řečí. Psycholožka byla skvělá - dokázala rychle odhadnout v čem je problém, díky čemuž zadávala úkoly jednoduše nebo neverbálně a syn s ní spolupracoval že jsem se nestíhala divit. Byla to krásná ukázka co všechno syn s vhodným přístupem psychologa dokáže. Porucha prý vzniká už v prenatálu (buď dědičnost nebo nějaká chyba v těhotenství).

Maminky s podobnými dětmi zvu do diskuse, která se takovými dětmi zabývá: http://www.rodina.cz/diskuse2038.htm
Lenka, dvojcata
  • 
3.2.2006 13:07:09
moc by mne zajimalo, jak se Zábojník chodá ve čtyřech? Je v pořádku nebop se něco přece jen potvrdilo?
Lenka, dvojcata
  • 
3.2.2006 13:06:37
moc by mne zajimalo, jak se Zábojník chodá ve čtyřech? Je v pořádku nebop se něco přece jen potvrdilo?
Víla
  • 
20.10.2005 11:23:15
Katko, to jsme se pobavila....Každá máma své dítě sleduje ale jsou proste deti, ktere zacnou mluvit pozdeji stejne jako napr. chodit. taky hned neletis k dr., kdyz tve dite v roce nechodi a jine ano, ne?
20.10.2005 10:30:54
Milado,
nám dost pomohla jedna drobnost, na kterou synek přišel sám a čistě náhodou. Zjistil, že se mu R vyslovuje líp v předklonu - třeba na čtyřech. A pak už mu to časem sepnulo...
 Příspěvky 110 z 229 [Dalších 219 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.