| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Symptotermální metoda II. - měření teploty

 Příspěvky 110 z 530 [Dalších 520 >>]
Lenka
19.8.2010 13:11:07
Ahoj, mám problém s bazální teplotou. Snažím se s manželem asi rok o miminko.... S měření teploty jsem začala asi před třičtvrtě rokem. Při měření v pochvě jsem nikdy nezazanamenala teplotu vyšší nad 36.9 .Navíc můj graf připomíná spíš schody dolu...Většinou mám po menstruaci 36.5 a potom mi asi po třech dnech stoupne na přibližně 36. 8 a pak klesá po "schůdkách" do poloviny cyklu třeba až na 36. 3 a v polovině zase začne pomalu po schůdkách stoupat....Hlen se mi tvoří docela hojně, spíše takový hustý bílý krémový a 20 den cyklu se přemění na takový čirý gelový velký "cucek" (je to Ovu? podle teploty to totiž nepoznám, v tu dobu mě hodně bolí podbřišek, až nepříjemně píchá a i někdy bolí záda)Při menstruaci žádné bolesti nemám. Antikoncepci jsem vysadila více jak před rokem.
Ještě mě napadlo, zda to nesouvisí s mou minulostí. Jsem vyléčená anorektička a tenkrát jsem přestala menstruovat. Dnes mám menstruaci pravidelně sice mám delší cyklus. Váhu mám optimální asi už čtyři roky. Můžu být neplodná a nebo mohu otěhotnět s dobrým hlenem při nízké teplotě? Nebo dělám něco špatně už si přestávám vědět rady:) Děkuji Lenka
jana
10.11.2009 23:10:24
Ahojte,

neviete mi prosím Vás niektorá poradiť ohľadom zaznamenavania teplôt do tabuľky,pretože som si urobila presne takú istú ako je v symptotermálnej metóde a neviem pretože pre teplotu 36 sú tam čísla 7,8,9 a keď nameriam, napr. 36,5 alebo 36,6, 36,1, 36,2 ako to zaznačiť.
Ďakujem za radu:-) Jana
Martina černá
  • 
12.8.2009 10:51:13
ale já tu ms ještě neměla))
Martina černá
  • 
12.8.2009 10:34:24
holky nějak si nvm rady, před 14dny jsem měla mít ms ale teploty mám pořád okolo 36,9-37,3a stoupají, již asi 15den v kuse, test mám negativ, nvt co to je?
kateřina
  • 
25.1.2008 16:36:24

Není to vždy tak jednoduché- některé ženy brát hormonální antikoncepci ze zdravotních důvodů prostě nemohou, měření tepoty je přirozené a celkem spolehlivé, i když o trochu méně pohodlné
  • 
12.12.2007 10:20:16
llll
  • 
20.11.2007 9:38:26
Milá Alenko,
chtěla bych Ti vyjádřit velké díky za to co pro nás snažilky děláš a zárověň bych se Tě chtěla zeptat, zda se Ti ji podařilo přeložit výše uvedenou knihu a zda ji zde budeš také ve stručnosti publikovat. Děkuji.
  • 
20.11.2007 9:19:27
Alenko, chtěla bych Ti moc poděkovat za cenné rady, za překlady a za pomoc. Jsi skvělá, že jsi to všechno přeložila a objasnila nám tak spoustu věcí. Nechci být dotěrná, jen jsem se chtěla zeptat, zda jsi již měla čas přeložit knihu o výživě "Fertility, Cyckles & Nutrition autorky Marilyn M. Shannon" a zda jí zde budeš opět ve stručnosti publikovat. Děkuji moc za odpověď.
Renča
  • 
24.10.2007 12:13:54
Ahojky, nemohla by mi některá poradit? Měřím si teplotu a absolutně nevím kdy mám ovulaci, protože má teplota je pořád 36,4. Nesetkala se s tím některá. Musím se léčit nebo je to normální. Děkuji.
Jana S
  • 
14.9.2007 11:45:09
Ctěla jsem se zeptat jestli je teplota v 2 luneární fázi vždy vyšší než 37°. Já mám od 36,5 do 36,8 jenom 1 den nad 37. Je to špatná funkce žlutého tělíska nebo něco jiného? Teplotu si měřím v pochvě rtuťovím teploměrem. Nebo po jaké době se má teplota zvednout nad 37 ( po ovulaci )
 Příspěvky 110 z 530 [Dalších 520 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.