| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku První kojení: malý upír

 Příspěvky 110 z 12 [Dalších 2 >>]
Daniela+Nithi
22.3.2004 15:16:01
Prijde mi, ze ten clanek dokaze odradit spoustu nastavajicich maminech a dost je vystrasit.
Me, na rozdil od vetsiny z vas prispivajicich, kojeni nebolele. Jo, jo, ze zacatku, cca prvni 2-4 dny byly bradavky citlivejsi, ale krev? nebo neco co by se nedalo vydrzet- vubec.
Taky jsem slysela, ze zalezi na tom, jak je mimco nasosle. Preci jen, v dasnickach ma ohromnou silu a tak kdyz s nima "masiruje" bradavky, tak to boli.
Takze holky nebojte, ze kojeni nekoho boli neznamena, ze bude bolet i vas.
Zuzika+Emmka+Attilik
7.3.2004 19:54:53
Tiez som bola po porode prekvapena ze kojeni boli. Emmuska dokazala byt prisata cele hodiny, bradavky si postupne zvykly a po par dnoch sa stal z kojenia krasny zazitok pre nas obe. Teraz ma 7. mesiacov, zubky sice ziadne ale ked staci dasienkami bradavku a vrti hlavickou tak to riadne zaboli. Suhlasim s nazorom, ze kazde dieta ma pravo byt kojene ale nechcem sa dotknut mamiciek, ktore nemozu kojit zo zdravotnych dovodov.
Tes
5.3.2004 15:12:04
Kamarádka nekojila, protoze ji to taky strasne bolelo a tak s tim prestala. Rozhodne me ale nenapadlo ji za to odsoudit :((( Je smutne, ze jste takove zeny mezi nami a misto toho aby jsme si pomohli se navzajem odsujeme.
Adja
  • 
4.3.2004 7:57:13
Ahoj! Já poslechla radu své maminky a asi od šestého měsíce jsem si po sprchování bradavky masírovala froté ručníkem. Zezačátku to dost bolelo, ale začínala jsem opravdu jemně. Později jsem přidávala a než jsem jela do porodnice, byly už hezky připravené. Četla jsem, že je to s tím ručníkem hloupost, ale zkušenost je zkušenost. V porodnici jsem neměla - narozdíl od dívčiny vedle na posteli, které upadávala bradavka - žádné problémy. Hodně štěstí při kojení!
If & 3♥
3.3.2004 12:51:56
Naprosto souhlasím s Paradox. Ten článek není ani tak o "upířích" dětech jako o NESKUTEČNÉM ZKLAMÁNÍ z pohlaví dítěte a nevybitém vzteku z toho, že je to KLUK....

Tím ovšem vůbec nechci zlehčovat to, že kojení někoho bolí jako pes....
Slávka, tri dcéry
  • 
2.3.2004 20:57:50
To že by kojenie nemalo bolieť je dobrý nápad, bohužiaľ len nápad nejakých teoretikov. A to, či kojenie bolí alebo nebolí nemusí závisieť od otužilosti bradaviek alebo techniky kojenia. Ja som kojila tri deti, techniku som nemenila, každé dieťa pilo úplne inak. Kojenie s prvou dcérou ma bolelo dosť, boli to chvíle, ktoré som v jej záujme pretrpelo. Trochu sa to zlepšilo po polroku, keď začala dostávať zeleninové polievky. Druhá dcéra - to bola dračica - uchopila bradavku a drvila ju mohutnými stisnutiami čeľustí - kým bola kojená plne (do pol roku), krvácala som prakticky pri každom kojení. Tretia bola jemná a nežná, to som konečne poznala, že kojenie sa dá prežiť i v pohode. Mimochodom, štýl, ktorým sa domáhali mlieka, vypovedá čosi i o ich povahách...
Hanka,dcera 15 m.
  • 
2.3.2004 18:18:54
I já jsem byla překvapena intezitou sání už na porodním sále,kde mi malou přiložili.Všude se píše o tom,že kojení nesmí bolet,jenže realita je trochu jiná.Bolelo mě to dost,trvalo asi týden,kdy jśem celé kojení prožívala se zatnutými zuby a ještě dalších 14 dní bolelo přisátí,kojení už pak ne.
Bradavky jsou holt dost citlivé a málokoho zpočátku nebolí,jak jsem později zjistila od kamarádek-maminek.
Asi by stálo za to,budoucí maminky na ten problém upozorňovat,aby nebyly zaskočené,jako třeba já.Ale že by moje láska k novorozenému děťátku kvůli tomuhle utrpěla....to tedy ne!!!!!
Hanka
Hela, Kamilka 8.mesicu
  • 
2.3.2004 15:34:25
To ze ma kazde dite pravo byt kojeno - co je to za blud? Co kdyz matka ze zdravotnich duvodu kojit nemuze? Mila Paradox, tos mi teda nadzvedla mandle.
Eva
  • 
2.3.2004 15:05:44
Ahoj,
asi jsem článek nějak nepochopila. Je to o tom, že když matka nebude "chápat projevy dítěte jako příznaky agresivity", tak bude brzo všechno dobré a jí kojení nebude bolet? Nezdá se mi to moc logické, nedivím se matkám, které kojit přestanou, protože je to bolí. Kojení by prý nemělo bolet nikdy, ani ze začátku, pokud je dítě správně přisáté. Nevím, mě tedy bolelo a trvalo to tak 6 týdnů, než to přešlo, technika byla stále stejná a myslím, že správná. Vydržela jsem to, ale kdyby to bolelo víc, tak bych to možná nezvládla.
Eva
Eva
  • 
2.3.2004 15:05:14
Ahoj,
asi jsem článek nějak nepochopila. Je to o tom, že když matka nebude "chápat projevy dítěte jako příznaky agresivity", tak bude brzo všechno dobré a jí kojení nebude bolet? Nezdá se mi to moc logické, nedivím se matkám, které kojit přestanou, protože je to bolí. Kojení by prý nemělo bolet nikdy, ani ze začátku, pokud je dítě správně přisáté. Nevím, mě tedy bolelo a trvalo to tak 6 týdnů, než to přešlo, technika byla stále stejná a myslím, že správná. Vydržela jsem to, ale kdyby to bolelo víc, tak bych to možná nezvládla.
Eva
 Příspěvky 110 z 12 [Dalších 2 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.