| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Falešní přátelé

 Příspěvky 19 z 9 
Jana, děti 5 a 2roky
  • 
27.11.2008 15:56:06
Píšeš že je u vás často, tak proč ty návštěvy nezrušíš? Vždy se přece najde důvod proč se to právě dnes nehodí. Pochopila jsem to správně, že ta holčička odnáší vaše hračky z vašeho bytu? Jak to že jí v tom rodiče nezabrání? není náhodou chyba také u nich?
Na tvém místě bych určitě zasáhla, vždyť v neposlední řadě jde i o peníze, ty hračky nejsou zadarmo. Vysvětlila bych cizí i vlastní holčičce že ty hračky jste vy, prarodiče, Ježíšek dali vaší holčičce, jsou její. S čím by si hrála když jí postupně všechny hračky odneseš? Pokud je chceš, popros svou maminku ať ti je koupí. A v žádném případě nedovolit aby je odnesla.
trdlo
  • 
27.11.2008 15:48:15
tralala
  • 
21.11.2006 14:34:04
Dnes ráno mi oznámila učitelka z MŠ něco, co jsem už nějakou dobu tušila. Moje dcera Anetka 4,5 roku se už od roku stýká s Klárkou 5 roků. S Klárčinou maminkou jsme výborné kamarádky a protože jsou holky jedináčci, jsme rády, že si holky pohrají. Když byly maličké, potřebovaly nás ale se školkou přišel "konečně" čas, kdy si holky vystačí samy a my si můžeme splknout při kávě. Jenže, máme rozdílné názory na výchovu. Zatím, co Anetka dostane za drzost a odmítání vynadáno a občas i na zadek, rodičům Klárky se toto chování zdá zajímavé a příjemné "do života". No a dnes mi paní učitelka řekla, že bychom měli popřemýšlet, jestli by neměly být holky rozdělené. Anetka Klárku poslouchá "na slovo" a ta vymýšlí samé lumpárny. Anetka ráda vyrábí, kreslí, učí se říkanky, jakmile jí ale Klárka řekne, že ona to dělat nebude, tak ji poslechne a promlouvání paní učitelky ignoruje. Já teď jen nevím, jestli Anetce ublížím víc, když s Klárkou bude nebo naopak. Mám strach aby "nezlomila" její osobnost nebo bude Anetka vždy vyhledávát človíčka, který bude rozhodovat za ni?
Zuzana, 3-letý syn
  • 
6.9.2006 14:23:51
U mého tříletého syna máme stejný problém. Identifikuje se se svým kamarádem. Věty typu:chci být jako on, bude tam on?, má to on? apod. jsou u nás na denním pořádku. Přitom onen kamarád je pěkný raubíř a pokud může, našemu synovi ubližuje - kopání, šťouchání, shazování, braní hraček - to je pro něj norma. Ne ovšem pro mě. Snažíme se s manželem synovi vysvětlovat trpělivě, že takhle to být nemá a dáváme ty pozitivní příklady. Teď náš malý nastoupil do školky, kam kamarád ještě nechodí, tak tajně doufám, že omezení jejich společně stráveného času přinese výsledky. Zpřetrhat jejich vazby úplně zatím nechci, vyrůstají spolu od mala, ale když to bude to poslední řešení, udělám ho.
  • 
5.9.2006 16:53:44
Máme téměř pětiletou holčičku Aničku a ta si ve školce našla kamarádku,která je o 10měsíců starší.Pořád si spolu hrají,ale všimla jsem si,že pořád chce po naší malý nějaký hračky.Hlavně těch pár které jsou od Vánoc a ona je doma nemá.Potom si vymýšlí,žepokud ji je nedá tak s ní nebude kamarádit.Nedávno jsem vyslechla jakji vykládá,že ji jemusí dát protože je starší a ona je potřebuje.Už nevím jak to řešit,protože bydlí nedaleko od nás a je u nás často.Když to řeknu jejím rodičům,tak mi nevěří,s tímže jinde to nedělá.
Nikola
  • 
1.7.2006 22:05:14
Setkala jsem se s tím samým, syn začal chodit ze školky a básnit jen o svém kamarádovi "šéfovi jejich party". Jenže ten "šéf" se choval opravdu hrozně, pořád nutil mého syna, aby dělal, co nemá, nepomohlo domlouvání, ani tresty, několikrát jsem slyšela, jak ho nutí tím, že pokud to neudělá, tak nebude jeho kamarád a můj syn jak slepý dělal co měl (neměl). Nešlo to jinak - dala jsem ho do jiné třídy, sice byl strašně smutný, že už není "s ním", ale určitě to pro něj bylo lepší. Ten jeho rádobykamarád byl pěkně falešný a kdy mohl, tak synovi ublížil, tolikrát pro něj brečel a přece ho zbožňoval. Teď se jen děsím, že spolu budou chodit do školy do třídy:-((((
Andrea,1 dcera
  • 
6.11.2003 11:18:20
Moje dcera chodí do MŠ kde má několik kamarádek, s kterými se setkává i po školce, protože jsme se seznámili s maminkami navzájem, je to moc fajn, ale má to taky háček, a to takový, že dost často slýchávám od své dcery, že Krystýnka si hraje jen s Jarmilkou, a Krystýnka na to odpoví mé dceři ty si zase hraješ jenom s Terezkou,a tak je to pořád dokolečka,ale když se sejdem po školce tak si hrají všechny společně. Někdy nerozumím proč tomu tak je právě ve školce, kde by to měli vidět učitelky a říkat jim, že si mají hrát všichni spolu, anebo když už si vyčlení tu svojí "nej" kamarádku, tak ale neobviňovat tu druhou... My s maminama to neřešíme, vždycky jim řeknem at si to vyřeší mezi sebou a ať si hrají hezky společně. no je to komplikované, ale myslím, že je to všude stejné a když to tak pozoruji tak je...
Andrea,1 dcera
  • 
6.11.2003 11:17:38
Moje dcera chodí do MŠ kde má několik kamarádek, s kterými se setkává i po školce, protože jsme se seznámili s maminkami navzájem, je to moc fajn, ale má to taky háček, a to takový, že dost často slýchávám od své dcery, že Krystýnka si hraje jen s Jarmilkou, a Krystýnka na to odpoví mé dceři ty si zase hraješ jenom s Terezkou,a tak je to pořád dokolečka,ale když se sejdem po školce tak si hrají všechny společně. Někdy nerozumím proč tomu tak je právě ve školce, kde by to měli vidět učitelky a říkat jim, že si mají hrát všichni spolu, anebo když už si vyčlení tu svojí "nej" kamarádku, tak ale neobviňovat tu druhou... My s maminama to neřešíme, vždycky jim řeknem at si to vyřeší mezi sebou a ať si hrají hezky společně. no je to komplikované, ale myslím, že je to všude stejné a když to tak pozoruji tak je...
Moni+2
5.11.2003 19:32:10
Zrovna cerstve po precteni vyborne knihy "Laska a manipulace", me napada jen jedine... Angelika je pravdepodobne takovy manipulator "zamlada". Tezko rict, jestli pouhe domluvy situaci vyresi. Knihu francouzke spisovatelky Isabelle Nazare-Aga vsem vrele doporucuji!
 Příspěvky 19 z 9 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.