| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Otcovské fejetony: Učitelská výplata

 Příspěvky 110 z 221 [Dalších 211 >>]
  • 
3.12.2007 20:16:36
Tak proč vystudovali vysokou školu a šli učit? Snad proto, že je to baví a ne proto aby si vydělali na nové auto a dovolenou na Filipínech. Se znalostmi jaké učitelé mají, učit nemusí. Naopak se můžou specializovat na určitý obor a jít dělat lépe ohodnocenou práci. Tak ať se klidní kantoři, tak zle se také nemaj ;)
Lionka
19.10.2006 23:04:17
právě kvůli tomu platu "ažaž" tolik kantorů opouští tento obor a jde do lukrativnějších - znám to docela dobře-do školství by mne už nikdo nedostal-je to nejdražšší koníček v ČR :oP
  • 
20.9.2003 21:55:09
Dobrý den, dámy. Nejsem učitelka. Jsem lékařka a pro své děti bych taky vždy chtěla nejspokojenější, klidné a vyrovnané učitele, navíc dobře zaplacené. Jsem nesmírně ráda, že většina z vás, co se tady hádáte jako trhovkyně, nemáte se školstvím nic společného. To, co tady předvádíte, o Vašem "vzdělání" a přirozené inteligenci mnohé vypovídá. A věřte, není to nic hezkého.
16.9.2003 21:21:36
Klidne Vam ukazi svuj platovy vymer. Mam uznano 11 let praxe, jsem zarazena do 9. platove tridy 11.300 Kc hrubeho. Nase skola je mala = chuda, osobni priplatek je 500 Kc, tedy necelych 12000.
Jsme skola cirkevni tudiz nemame narok na zadny dvanacty nebo trinacty plat.
Proc to delam?
Docela me to bavi a pak mam dve male deti. Pripravy a opravovani sesitu mohu delat s nimi nebo v noci. Stihnu je vyzvednout vcas ze skolky a nemusim se stresovat, kam je dam na prazdniny.
Nedavno jsem mela s kamaradkami diskusi o tom, jak vlastne ucim malo hodin.
Pro predstavu.
Ucim fyziku o prestavce stacim jen stezi vymenit pomucky. Jedu v kuse od 7:40 do
12:45, dnes jsem si o jedne prestavce pripravila na caj a az dalsi prestavku se mi ho podarilo zalit a dalsi jsem se konecne napila. Pak jsem do 14:45 pripravovala pomucky a resila dalsi veci souvisejici ze skolou. S detmi jsme odvezli skolni televizi do opravny (vlastnim autem), ted budu opravovat pisemky - odhaduji to na hodinu a delat nejake pripravy dalsi hodina.
Pokud jsem to secetla, jsem na nejakych 9-ti hodinach.
Ale ucila jsem prece jen 5 hodina, tak co vlastne cekam za plat, ze?
  • 
15.9.2003 12:13:17
Sorry, ale průměrný učitel má opravdu zhruba těch 10000,-- čistého, "oficiální" průměr je zvedaný platy ředitelů a jejich zástupců (může být i několikanásobný než u normálního učitele). Viz tabulky někde v této diskuzi (název těchto článků je velkými písmeny, aby je všichni snadno našli :-), oproti těmto tabulkám může učitel navíc dostat ještě asi 1000 Kč osobního ohodnocení, někde nedostávají běžní učitelé vůbec žádné.
To jenom pro upřesnění.
Antonín veze kmín
  • 
13.9.2003 19:47:11
Seš nějakej divnej ? Kdes přišel na to ,že učitelé mají 10000 čistého ,všude píšou -průměr 16000, což není až tak málo. Takže jim to úplně stačí. Když to chtějí dělat, ať to dělaj z lásky.
Petr Třeba-majitel restaurace,učitel
  • 
13.9.2003 19:39:22
Karban je hazard a cesta do pekla. Je mně líto každého, kdo kromě karbanu je i na hlavu. S pozdravem všem kojícím exhibám a rádoby intošům váš starý dobrý Třeba. Kdo si myslí ,že učitelům stačí 10000 litrů čistého na přežití a víc nic -je blb.
  • 
12.9.2003 11:35:31
Mimochodem, víte, kolik peněz bylo vyhozeno oknem při té zářné akci, která měla přinést internet do všech škol? Ministerstvo na to věnovalo přibližně 7 miliard korun. Dnes se zjišťuje, že hodně z této sumy skončilo ve skutečnosti v kapsách (nebo kdovíčem jiném) firem, které akci technicky prováděly.
Z toho, co jsem slyšela od kolegyní (mají dvě zaměstnání, jsou totiž učitelky :-) například na gymnáziu v Opavě už přípojku na internet měli, tak jim firma sdělila, že místo ní nedostanou ani počítač navíc ani samotné peníze. Jsem zvědavá, jak to dopadne a jestli ty peníze opravdu zmizí. Kdyby je dostaly přímo jednotlivé školy a učitelé informatiky jako účelově vázanou dotaci, tak by to určitě dopadlo mnohem lépe. Učitelé sami by si mohli vybrat takové počítače, které vyhovují jejich žákům, našli by určitě levnější než jaké se dostaly do projektu a navíc by koupili přesně to, co jim chybí.
Věrka
  • 
12.9.2003 8:37:49
Přečti si můj předposlední příspěvěk v "Likto, já s tebou souhlasím" .
Věrka
  • 
12.9.2003 8:32:26
Promiň, špatně jsem to pochopila. Přesto mi to přijde víc než dost, protože 6000,-- utratíme za rodinu za celý měsíc.

O sekáči jsem pro změnu nepsala zase já. A jsem v názorech na něj tak někde napůl. Člověk si musí kupovat i nové věci, ale když narazíš v sekáči na něco pěkného a vhodného .........
 Příspěvky 110 z 221 [Dalších 211 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.