| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kontakt rozvedeného otce s dětmi

 Příspěvky 110 z 86 [Dalších 76 >>]
8.9.2008 11:17:24
vnitřní prožívání jednotlivce v návaznosti na interakci vnějšího prostředí je o tom nejdůležitějším, co každý z nás na tomto světě má.nejhůře jsou na tom introvertní povahy a asi akcentovaní jednotlivci, kteří mají nějaký duševní handycap.není vidět, nevíte to, co si berete.....to je vždy dlouhý příběh. napsaljsem o tom několik minipříběhů a poezii v knížce " já jsem tvůj Petr a ty moje Lucie", nakladatelství Tribun EU sekce moderní literatura.www.knihovnicka.cz
KAMIL
Jana
  • 
18.8.2006 8:23:28
Ono je to těžký každý se na to dívá jinak.Bývalá tchýně dělala problémy vždy a hrozně ráda dělá zle.Bývalý manžel se odstěhoval daleko a říká jak je teď rád,že je od svojí matky daleko a má od ní klid.Je mu 35 let a dodneška je nevyrovnaní a nezodpovědný člověk jako dítě ho jeho máma tahala po psychologovi.Doma jako dítě měl tabulku co může v kolik hodin dělat a nesměl se kamarádit s dětma protože nejsou na jeho úrovni.Má staršího sourozence který ve 30 letech chodil šest let k psychologovi a psal mámě dopisy a vyčítaly si všechno co mohly.V zákoně o úpravu styku s prarodiči je jeli to ku prospěchu dítěte.Ale můj syn tam s bývalým manželem jezdí pravidelně každý měsíc a na týden o prázdninách i na vánoce.Tak nevidím důvod proč to dítě dávat každý týden někomu vždyť nebude vědět kam patří a to mu moc neprospěje.
Jana
17.8.2006 20:50:00
Prarodiče mají právo žádat o styk s dítětem a podle mne je to vcelku fér pokud mají s dítětem dobrý vztah a jsou na ně zvyklí.ale zase záleží na tom jací jsou, já třeba tajně doufám, že to naše prarodiče nenapadne žádat, protože to bych nerada, jelikož o naší dceru od narození nejevili nejmenší zájem. Neviděla jsem je od těhotenství a myslím nebo spíš doufám, že by to soud ani neschválil.
Naše dcera už je sedmé nebo osmé vnouče a tatínkovo druhé, jenže aby nedocházelo ke konfliktům tak přednost před druhým dostalo první, ale druhá babi a děda jí to naštěstí vynahrazujou opravdu velkou láskou a aspoň pro ně je první. Jen mi tím trochu pošlapali iluze, jelikož jsem si myslela že na pořadí nezáleží, že děti jsou prostě děti...
17.8.2006 19:12:49
Nejsem si jistá, ale nemyslím si, že by prarodiče měli právo dávat tohle k soudu :-/ Není povinností dávat prarodičům dítě, u rodičů je to něco jiného....
Jana
  • 
17.8.2006 13:15:41
Mám pětileté dítě manžel odešel když bylo dítěti tři roky.Našel si milenku a my ho omezujeme v životě a nudí se s náma.Půl roku se neozval pak si syna brával jednou měsíčně.Bylo to hrozný syn se vracel podrážděný zlý a trvalo dva dny než se s toho dostal.Mám nového přítele žijeme úplně v pohodě chlapec je vyrovnaný chodí do školky a je moc šťastný.Bývalý manžel už má novou rodinu a malé dítě bydlí od nás asi 120 km a už ho obtěžuje jezdit jednou za měsíc.Stojí ho to moc peněz s jeho rodiči nevycházím dobře takže se vlastně od rozvodu nestýkáme.Bývalá tchýně mě pomlouvá,že se o syna nestarám je zanedbaný špinavý a já jsem ten nejhorší člověk na světě.Můj problém zpočívá v tom,že mě chtějí dát k soudu ,abyvh jim půjčovala vnuka.Manžel s ním pravidelně jezdí,ale jim to nestačí.Takže moje problémy jsou tu nanovo.Nejvíc to odnese můj syn.Můžete se se mnou podělit o své zkušenosti jsem s toho dost vynervovaná.Díky Jana
kaja
  • 
15.4.2006 18:32:03
Zaujímalo by ma ako sa stavia tvoj partner k tomu,že nemáš rada jeho deti.To je u vás potom asi eldorádo,nie?


Súhlasím s tým,že to, ako bude fungovať po rozvode partnera ten druhý vzťah v prevažnej miere závisí práve od neho.Pokiaľ je chlap nerozhodný a zmieta sa ustavične v pocitoch viny a sebaľútosti tak k celkovej rodinnej pohode neprispeje.Potom je asi lepšie vzťah s takýmto Pánom nerozhodným ukončiť a obžvlášť vtedy ak tento pocit nieje iba dočasný vzhľadom k sledu události ale trvá dlhodobo a riešenie je v nedohľadne.

Jak tvoj muž už tretej žene nebude musieť nič hovoriť,vzhľadom k jeho nerozhodnej povahe sa mu bude rúcať jeden vzťah za druhým,takže zostane sám,zúfaly, smutný a opustený....peknú budúcnosť som mu vykreslila,že?:-/
14.4.2006 12:47:53
Mileno, me by taky moc zajimalo, co by jednou rikal 3. zene.
Moc a moc:)))
14.4.2006 12:47:52
Mileno, me by taky moc zajimalo, co by jednou rikal 3. zene.
Moc a moc:)))
14.4.2006 11:55:40
aha, jasne, chce sedet na dvou konich.

Hlaven se nevzdavej, iza cenu ze se snim rozvedes.Vsak at. To by me zajimalo co bude riakt 3. manzelce nebo pritelkyni, a jak bych se choval k dete, to by najednou zacal litovat i syna, pac taky by byl chudak.

JO, tak to zacinam chapat ten chlapsky rozum!!! Secteno, podrzeno, musis se rozvest i ty, a on te v podstate k tomu cinu nevedome nuti a tvori podminky, pak ze nemam rada deti z prvniho ..............

Tak asi za rok dva uz bude tercem to treti dite, a ty dve budou porat na tom hur(no, kdyz se vratime k soucasnoti,tak pro tveho syna to bude prave naopak). Pochopila jsem to spravne: mjsim si poridit dite s manzou, pak se rouvest a teprv potom to bude v pohode. Super:- )))))))
14.4.2006 11:33:33
Mileno, on to tak nebere. On je podle nej chudak, co ho nikdo nema rad.A hlavne jeho dceru nema nikdo rad.Ja bych se podle nej mela zaprit a snazit se holce vse vynahradit.A s tim bitim/ vsechny deti se preci postuchuji!!!!!!!!!!!!!!!!!Samozrejme, ze za to muze on a ne jeho dite. Souhlasim, dite si dovoli, co mu projde.
On se nas ted nechce vzdat a ja si klidne davam ultimata:)))
No, hlavne ze se porad stara o byvalku.
 Příspěvky 110 z 86 [Dalších 76 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.