| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jsou obavy z meningokokových infekcí oprávněné?

 Příspěvky 110 z 17 [Dalších 7 >>]
30.7.2003 10:12:37
Možná měkomu přijde vhod následující informace (více na http://www.zpmvcr.cz/index.php?id=95)

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR jako první zdravotní pojišťovna přispívá svým pojištěncům od 15 do 19 let od 1. srpna 2003 na očkování proti meningokokovému onemocnění typ C ve výši 700 Kč.

  • 
25.7.2003 6:59:42
Obavy z meningokokových infekcí jsou jistě oprávněné, protože tyto infekce, pokud probíhají jako sepse jsou strašně agresivní. Jenže bohužel, i když se bojíme, nic s tím nenaděláme. V odborných kruzích jsou tyhle stavy předmětem diskusí, ale dost otevřeně se říká: pokud někdo přijde s rozvinutým obrazem onemocnění - že je to k poznání, tak je pozdě. Dělá se samozřejmě všechno co se dá, ale výsledek není zdaleka zaručený. Lepší vyhlídky jsou jen tehdy, pokud se dostane do nemocnice včas, to jest "dřív, než to vypadá, že se děje něco vážného" . A v tom je ten paradox - proč by vozili do špitálu na intentzivku někoho, u koho se nezdá, že by se dělo něco vážného ? Obvykle ani sám ten člověk nechce - no mám asi chřipku, kdovíkde jsem to chytil, to vyležím, vezmu si Paralen.. a kdyby mi ráno bylo hůř, tak si dojdu k doktorovi. Jenomže ráno je mu už tak mizerně, že už je pozdě. Ta rychlost, s jakou všechno letí, je strašná. U případů, které se zachytily včas, se pak dá slyšet, že doktor, co ho vyšetřoval říká : "člověče, bylo mi divný, jak mu je mizerně a přitom na něm nic moc není" . Takže - je mu mizerně a není jasný proč - to není v dnešní době která dá na přístroje a výsledky zrovna dobrá odpověď. A je jasné jak moc je to závislé třeba na typu osobnosti - někdo s rýmou umírá, jiný má horečku 39 a hrabe se z postele, že nebude dělat chcípáka, že to rozchodí.....
Zkrátka je to svinstvo, má se za to, že je snad na vině vrozený defekt proteinu, který má co dělat se srážlivostí krevní a s regulací zánětlivé reakce v těle. Ale nejsem si stopro jist. A protože jsem z branže, tak se modlím, aby mi taková jobovka nepřišla do služby
Zuzava*
24.7.2003 19:53:04
Katko, máš pŕavdu, opravdu jsou věci kterým se prostě nedá zabránit, jenže jak se někomu stane tak stejně bude zoufale hledat PROČ a jestli se tomu nedalo zabránit. Mě osobně lidi s povahou jako tvoje mamka dost štvou, taky jich pár znám, připadá mi že jen každýmu otravujou život, ale že to stejně nic neřeší..jsou prostě věci, co se stanou, bez ohledu na to jaký se udělají opatření a nic se nezmůže. Tím nedoporučuju se vrhat do dobrodružství hlava nehlava, prostě normální opatrnost...

mám ve vzdáleném příbuzenstvu případ vraždy, osmnáctiletou vzdálenou sestřenici zabil vrah když se vracela z diskotéky, možná jsi o tom někde četla, je to pár let zpátky... Vůbec nebyla žádný flamendr, navíc šla se svým chlapcem, velmi slušným, co znal rodinu, doma si ji vyzvedl a domů ji doprovodil, bohužel jen k domovním dveřím. A ona se rozloučila, zamkla, šla dál a ten vrah tam číhal u výtahu. Prostě strašná smůla...a je možné zařídit, aby druhého i po vlastním domě vždycky někdo vodil za ručičku? Co kdyby nešla na disku ale se smetím...prostě je to strašná tragédie, ale co se dá dělat? Vyčítat tomu klukovi že měl jít až k bytu? Co kdyby někdo číhal uvnitř bytu? To se prostě vyřešit nedá...

Nemůžeš se nechat očkovat na všechny nemoci,(navíc jsou zdroje co říkají, že očkování organismu škodí, a jsou případy komplikací i úmrtí po očkování), nemůžeš se vyhýbat všem nebezpečným místům,(protože nebezpečí je úplně všude) musíš něco jíst a pít (a jsem si jistá že po rozboru co v tom je bysme se zhrozili)...

Takže se dá jedině si to tak nebrat, dávat si v přiměřené míře pozor a doufat, že se něco zlého nestane. A to přeju i všem, co to čtou, aby se jim neděly ošklivé věci, jen hezké.
24.7.2003 17:25:59
A taky doplním ...
já ani náhodou nechci dělat z Vojty vzorňáka, to by mě ani netěšilo pokud by se separoval. Však jsem byla taky mladá (a donedávna se tak stále cítila). Díky svým chybám a prohřeškům z těchto dob a přes stejné hobby jako Vaše matka (katstrofické scénáře) si myslím, že to klapalo díky dobré komuninaci. A poslední čeho bych se bála - by byla nějaká takováhle zákeřná choroba (vůbec jsem netušila). Bohužel mi na noviny nikdy času mnoho nezbývalo a pokud - tak jsem přečetla první stranu - politiku a znechuceně to odložila. NO JO NO.
24.7.2003 17:18:42
Teď mám pocit Katko, že uvažujete jako já.
A taky zkusím být krutá, protože by se mi asi líp přežívalo, pokud by nás rodičů bez dětí z důvodu útoku meningokoka bylo víc. Ale to je tak strašně hroznéééé, že alespoň tak nějak podle svých možností se ventiluji a třeba to někomu něco DÁ.
Hodně štěstí a hlavně ZDRAVÍ
Katka
  • 
24.7.2003 14:46:25
Ještě doplním... moje maminka mě nechtěla pouštět na diskotéky, že bych právě mohla onemocnět meningokokem. Chápu její strach, když si přečetla články v novinách. Byly to vždycky dalekosáhlé diskuze, ale vždy jsem šla...možná je to mým pohledem na život, ale já se prostě nezabývám tím, co se mi náhodou možná může stát, protože to bych musela sedět doma na zadku a nevyjít před dům. Co když mě srazí auto?? Co když mě někdo podřeže v parku? Neříkám, že jsem "neohrožený Ivan", co z ničeho nemá strach, to rozhodně ne, ale mít strach z něčeho takového, co mohu ovlivnit jen málo je zbytečné a člověku to velice zhoršuje život. Moje maminka má strach snad ze všeho, katastrofické scénáře je její hobby...a vím, jak tím trpí.
Katka
  • 
24.7.2003 14:40:33
Marto,
já vám rozumím...míte pocit, že jste mohla něčemu zabránit, ale díky nedostaku informací se tomu zabránit nepodařilo.
Prvně chci říct, že nejsem z oboru, nejsem mikrobiolog ani nic podobného, jsem úplně obyčejný člověk, který se cca.8 let zabývá výživou, studiem výživy, přírody a jejich zákonitostí atd. Prostě mě tyto věci, včetně nemocí a jejich příčin zajímají a sháním informace z různých zdrojů a snažím se proniknout do tajů lidského těla. Já musím říct, že o meningokovi asi z tohoto důvodu vím delší dobu,a navíc o tom psali několikrát v novinách. Znám jak je zákeřný a i když spadám, či v minulých letech jsem spadala do okruhu možných obětí nenapadlo mě ani v nejmenším jít se očkovat a ani v budoucnu tak nemíním činit. Nicméně to je věcí volby, samozřejmě.

Přemýšlíte nad tím, proč Váš, do té doby, zdravý syn, onemocněl touto nemocí...i já jsem si tuto otázku položila, protože dle Vašeho popisu se zdá, že žil velmi střídmým a relativně zdravým životem. Opravdu nevím, je spousta věcí, které si člověk třeba ani neuvědomí, nevím.

Očkování meningokoka C...dejme tomu, že se začne ve větší či velké míře očkovat protitomuto typu. Co, když se stane to, co se celkem nabízí a paní doktorka své obavy taky vyjádřila, protože to tak většinou chodí...rozšíří se typ B, proti kterému očkování není. Co dál? Co budeme dělat s tím?
Je to kruté, co teď napíšu, ale na meningokoka umře ročně několik málo desítek lidí, jestli vůbec to, což je o několik méně stovek % než na "obyčejnou" chřipku.... je na zvážení hlavně mikrobiologů, jestli toto očkování plošně či plošněji zavádět nebo jen velice ohrožené skupiny, právě z obav o rozrůstání kmenů B.
Nikdo nechceme být "v těch několika desítkách", nikdo nechceme být rodiči dítěte v této skupině lidí, ale také nikdo nechceme aby se rozšířila nemoc, která je horší...je to velice složité a vhodné k diskuzi lidí, kteří se tím zabývají.
Já věřím, že oni nesedí na zadku a nehoupají nohama a snad ví, co dělají a proč to dělají.
Lehce se mi to povídá, já vím... já blízkého tak rychle neztratila, vlastně ztratila...dědeček umřel doma na infarkt...ale vlastní dítě je něco jiného...

Myslím, že očkovat či neočkovat na tuto nemoc by mělo být na opravdu pečlivém zvážení ošetřujícího lékaře, který zváží míru ohrožení a ne standardem.
Spíš bych považovala za důležitejší informovat lidi o příznacích... i když ne vždy musí odpovídat přesně, což se stalo i ve Vašem případě.

V každém případě přeji hodně sil....
Marta
  • 
24.7.2003 12:40:21
Katko,
trošku jsem se ztratila. Já jsem pouze odpovídala na název příspěvku. Pokud bych však o této chorobě bývala byla věděla, možná mohlo být
všechno úplně jinak. Já se tady na rodině zapojila do diskuze "Budulínci - ztratila jsem to nejcennější - své dítě" a byla jsem vyzvána jednou
maminkou, abych napsala článek na titulní stranu a varovala tím ostatní, neboť informovanost je až žalostná. Nechce se mi teď opakovat vše
co už jsem tady kdy napsala. Troufám si však říci, že se domnívám že i tento informativní článek je reakcí na to vše.

Píšete: "Příroda bakterie "vymyslela" proto, aby testovala imunitu lidí, aby odolnější organizmy přežily a byly posíleny... " ano vím, příroda je
mocná, ale jak si pak mám vysvětlit, že ten chlapec (však se na něj podívejte na http://rodina.cz/nejsmutnejsi) nebyl léta nemocný. Antibiotika
měl naposledy na prvním stupni základní školy, všechny chřipkové epidemie se mu vyhýbaly, ani příušnice od své sestry nechytil. A pak přijde
nějaká "kulovitá bakterie" a zničí ho během 24 hodin?
Dále píšete: "Jakmile najedeme protilátku proti něčemu a začneme něco hromadně očkovat ..." a to je to proč jsem do toho tady šla. Nejenom
že žádné očkování Vojta nedostal (však je nepovinné), ale HLAVNĚ a po tom já VOLÁM - se k nám odnikud nedostala žádná informace, že něco
takového je vůbec možné, že taková zrůdná bakterie tady v Česku řádí už od roku 1993 a zabíjí mladé zdravé lidi. Vy na mě působíte, že jste
z oboru, takže informace máte, ale co obyčejní lidé, které živí jiná práce a jsou rádi, když poplatí všechny potřebné úrhady a žijí si svůj "obyčený"
život?

Mě prostě hněte, že ministerstvo zdravotnictví vymýšlí akce jako: ZDRAVÍ PRO VŠECHNY V 21.STOLETÍ v deseti bodech
- zavést komplexní prohlídky na rakovinu prsu, děložního čípku, tlustého střeva a plic (od roku 2004)
- zavést vyšetřování těhotných žen na vrozené vady už v první třetině těhotenství (2003-2005)
- vybavit školy zdravějším nábytkem, například židlemi (2003-2005)
- kontrolovat povolenou hladinu hluku a používání laserů na diskotékách (do tří let)
- zvážit obnovení pravidelných školních zubních prohlídek (2004-2010)
- centrálně sledovat znečištění toků a koupališť (2003)
- zpřísnit zákony, které nařizují používat cyklistické helmy jen na silnicích 1 třídy (2004-2006)
- rozšířit počet sportovních hřišt a cyklistických stezek (2003-2005)
- zakázat reklamu na tabák (2003)
- zakázat sponzorování sportovních a kulturních akcí firmami, které vyrábějí tabákové výrobky a aklohol (2003-2005)
(zdroj MF DNES 31.října 2002)
Mě tam něco chybí ! Jenže mě už by to mohlo být šuma-fuk, ale NENÍ. Neumíte si představi jaké to je žít s vědomím, že se vám podařilo
vychovat z roztomilého drobečka řádného a "pracovitého" člověka, ale ten už tady z nějakého důvodu NENÍ. Takže na závěr se neptám
jak píšete: ".., proč zrovna můj syn a proč zrovna u něj to postupovalo tak nezvykle a rychle..." tuto otázku jsem vždy pouze nakousla,
ale ani v duchu nedořekla, protože vím, že na ni není odpověď. Já se spíš ptám, PROČ SE O MENINGOKOKOVI NEINFORMUJE.
Pár maminek v diskuzi uvedlo, že jejich lékař je informoval, ale spousta jich děkovala za smutný příběh, "díky" (hrozné co ?) kterému
se o "tom" dozvěděli. Ať pak s informací každý naloží jak uzná za vhodné !

Jsem přesvědčená, že ti co už tu s námi nejsou kvůli napadení meningokokem, měli něco společného, ale připadá mi, že není vůle
to zjistit (a tím eliminovat ohroženou skupinu).
Katka
  • 
24.7.2003 7:22:42
Marto, ona každá nemoc nemusí pprobíhat dle jasných regulí, stejně u všech... najdou se případy, kde nemoc, jakákoli, probíhá trochu odlišně, či zcela nenápadne a pak "z ničeho nic" rychlý konec. Bohužel tento případ nastal zřejmě u Vašeho syna, což je tragédie.

Oprávněný strach z meningokoka...je spousta, stovky nemocí z kterých bychom měli mít oprávněný strach, protože jsou smrtelné, těžce léčitelné či nevyléčitelné s následkem smrti. Pravdou je, že u meningokoka postupuje nemoc velice rychle. Strach můžeme mít, ale tento strach nás před nemocí neochrání. Mohu mít strach z rakoviny, oprávněný, ale tento strach mě před rakovinou neuchrání...je to psychická zátěž, která oslabuje.
Asi nikdo neodhalí, proč zrovna Váš syn a proč zrovna u něj to postupovalo tak nezvykle a rychle...

Lidstvo si za spoustu nemocí - infekčních, může v podstatě samo, svým chováním, očkováním, zneužíváním antibiotik na každou prkotinu. Kmeny bakterií či virů zmutovali a mutují stále. Příroda bakterie "vymyslela" proto, aby testovala imunitu lidí, aby odolnější organizmy přežily a byly posíleny... tak to funguje u všech živočišných druhů. My jsme si našli očkovací látky a antibiotika a podobné věci. Jakmile najedeme protilátku proti něčemu a začneme něco hromadně očkovat, příroda to okamžitě zařídí tak, aby se objevilo něco nového, zachovává si svou rovnováhu. Je to kruté. Degenerace lidstva nastala a trvá.
Toliko nemocí, které lidi ohrožují vidím jen jako důsledek lidského konání jako celku...
Marta
  • 
23.7.2003 15:57:20
Ahoj Lionko,
myslim, že bys měla využít ten telefon na konci článku a nechat se spojit. Působí to na mě, že paní dortorka která to napsala, možná ani neví, kam byla její úvaha/informace zařazená.
Hodně štěstí, Marta
 Příspěvky 110 z 17 [Dalších 7 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.