| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dopis mrtvému synovi

 Příspěvky 110 z 123 [Dalších 113 >>]
Jana 1syn
  • 
17.1.2010 17:28:00
Jana: UF!! Jsem také z lékařské rodiny,ale také matka!!!!A děvče, ženo či mladá paní, zde není místo ani prostor na obhajobu lékařů!!!! Pokorně vyslovte lítost a kecičky o lékařích si nechte do jiných článků. Zkrátka to projeli a BASTA!!!!
simona
  • 
17.3.2009 18:13:40
Máš úplnou pravdu. Ale, kdo za to všechno může?? Docela bych řekla, že politici a takovýhle vysoce postavený lidičky. Nechtěj o nemoci nic zveřejňovat a to je CHYBA. Veřejnost by měla bejt co nejvíc informovaná. A ještě by to očkování měli zavést plošně!!!!!
10.2.2009 20:24:01
Ty seš asi trochu magor, že?!
Rakytník
  • 
21.11.2008 15:17:29
Promiňte mi jestli zde budu mluvit trochu o něčem zdánlivě nesouvisejícím s výše zmíněným onemocněním. ( úmyslně necituji jméno onoho muribundusu )
Zvyk je totiš železná košile. Jestliže si člověk, a je jedno starý nebo mladý, pít do jídla, je připravena cesta pro rozvoj infekce, a to jakékoliv.
Pivo údajně podporuje trávení.
Já totéž vyjádřím trochu jinak:"Pivo je tak obdivuhodně namícháno, že se žaludek ani nebouří, že trávení je mu znesnadňováno. Nenastane žádná bouřlivá reakce jak by tomu bylo, kdyby místo piva vypil stejné množství vody.
Ale to že je v žaludku klid, to ještě neznamená, že je podporováno trávení, jak se to všeobecně tvrdí. Pouze se žaludek nevzbouřil, jak by to udělal, kdyby se vypila voda.
Udám zde adresu na níž se o tom píše obšírněji.
http://www.mujweb.cz/zdravi/kneippnet/101-150.htm
Citát:
Máte-li žízeň, napijte se před jídlem; píti za jídla nebo hned po něm, ztěžuje zažívání.
V lidech jsou názory dvojí: Jedni praví, že máme pít zcela málo, zvláště ničehož mezi jídlem i jiní proti tomu tvrdí, že máme zapít každé jídlo vodou, pivem nebo vínem. Co asi bude správné?...
TADY BYCH VIDĚL ODPOVĚĎ NA TYTO OTÁZKY
  • 
12.9.2008 21:25:13
Na přelomu července a srpna letošního roku,nám také onemocněl náš patnáctiletý nejmladší syn.Po přečtení článku (dopis mrtvému synovi)sem se rozhodla zveřejnit příběh náš.Před polednem v 11.hod.sem odešla do práce a můžu s čistým svědomím říct,že byl syn naprosto zdravý.Hodinu na to,přišel za mnou .že ho bolí na prstu na ruce kloub.Během krátké chvile se začal třást zimou a nebyl schopen samostatné chůze.Naše dcera ho proto odvedla domu,aby si lehl do postele.Večer o půl 5,měl 40 horečku,tak jsem zahájila léčbu léky a zábaly.Podotýkám,že jsem již během odpoledne vyhledala na internetu několik závažných onemocnění,provázející vysoké horečky a NĚCO mě vnitřně nabádalo,že si mám všechno zapisovat.Po podání léku Ibalgin,klesla horečka na 38,5 a tak sem si pomyslela,že to bude asi nějaká silná chřipka.Na internetu totiž písou,že u této nemoci horečky neklesají.Není to pravda!! V noci 3 krát slabě zvracel,silně ho bolela hlava a (vlastně až když jsem se vzpomínkama později vracela)byl dezorientovaný v čase.Podle mně velmi varovný signál nastal v noci,když odmítal pít a zrychlilo se mu dýchání.Během noci jsem stejnak nespala a tak jsem měla možnost kontrolovat mu kůži po těle.Nic na ní neměl ještě ve 3.hod.ráno.Pak nastal zlom.V 6.hod.už na moje volání nereagoval a začly se mu tvořit po těle malé jakoby modřinky.Naprosto jsem si byla jista diagnozou.Možná si někdo může říct,proč jsme čekali tak dlouho? Po příjezdu rychlé záchranky (během 7.minut)ani sám doktor si na prvni podled nebyl jistý co je to za nemoc!!!Jen díky našemu naléhání o urychlenou léčbu,byl během 15 min.převezen i s mojim lístečkem,na který sem si všechno zapisovala do nemocnice ve Zlíně. Manžel tam jel hned za ním.Nejenom že manžela na dětské oddělení ARA pustili,ale byl svědkem naprosto profesionálního přístupu celého personálu.Syn po lumbální punkci dostal okamžitě léčbu a slíbili nám,že pokud se jim podaří ho stabilizovat,tak ho vrtulníkem převezou do Brna.Po deváté hodině už byl v Brně v Černém Poli na dětském ARU.Po vší hrůze,kterou jsme prožili,nastalo každodenní dojíždění do Brna a čekání jestli a v jakém stavu se po pětidenním umělém spánku probere.Lékaři byli velmi skoupí na povzbudivé slovo.Ale chápali jsme s manželem,proč nám nemůžou dávat přílišné naděje.Po rozhovoru s ošetřujícím lékařem na ARU jsme došli k závěru,že ani lékaři nemůžou vždy tuto nemoc rozpoznat včas.Bezpečně jde totiž zjistit z lumbální punkce (a ta se přeci nemůže provádět při každé zvýšené teplotě)a nebo až jsou zřetelně vidět po těle petechie,což už může být velmi pozdě.Také si myslíme,že k dobrému uzdravování přispěla prý synova dobrá genetika.Bezpochyby však patří velký dík všem lékařům a sestrám na dětském oddělení ve Zlínské Baťově nemocnici,všem,kteří syna připravovali a převáželi helikoptérou.Další velký dík patří lékařům a sestrám na dětském ARU v Černém Poli a taktéž lékařům a velmi příjemným sestřičkám na infekčním oddělení JIP pavilon 52. Jsme šťastní,že syn tak závažnou nemoc přežil a že už je s nami zase doma.Víme,že domácí léčba ještě nějaký čas potrvá,ale myslím,že v našem případě se stal zázrak.Je zdravý.Ještě když jsme za ním jezdili,slíbila jsem mu,že vše co o této nemoci dnes vím,napíšu na internet,aby další rodiče naztráceli naděj a věřili,že se vše v dobré obrátí. Rodiče syna,který byl postižen meningokovou sepsí typu B.
  • 
19.6.2008 18:42:56
Dobry den,precetla jsem si vas krasny a velmi smutny clanek,sice uz je rok 2008,ale ani po sesti letech se v tomto state vubec nic nezmenilo,myslim co se tyce teto nemoci,protoze by mi jinak nemohl zemrit trilety syn na meningokoka B.Presne jak pisete,prakticti lekari o teto nemoci a popripadne vakcine(jen na typ A a C)prilis nemluvi a pokud se to cloveka nezacne tykat,tak si myslim,ze ho nenapadne se na ockovani ptat,teda mluvim spis ze sve vlastni zkusenosti.Nechapu co je to za osklivou nemoc,kdyz muze zabijet a proc uz v dnesni tak "vyspele dobe" neexistuje ockovani proti vsem typum.stale se vymysli leky na vsechny ruzne nemoci,ale meningokok se prehlizi,ale vzdyt je toho vic a vic,ale asi jim nezalezi na par detech a dospivajicich lidi,kteri na tuto nemoc zemrou,vzdycky,kdyz se neco provali je toho v¨sude plno,ale pak ticho po pesine,takze na co se vlastne ceka,az na to vymreme?Je mi z toho vseho tak na nic,nikdy se nesmirim s tim,ze muj take zdravy chlapecek uz tu nikdy nebude.Citim s vami jak vam asi musi byt a myslim si,ze ani po tech letech ta bolest neni mirnejsi,vzdyt to bylo kus naseho srdicka a ted nic.Preji Vam v zivote mnoho uspechu.A budeme doufat,ze konecne nekdo se zamysli a bude se neco dit,i kdyz nam to ty nase milacky nevrati.
Tvoje horší já
21.3.2008 17:31:51
Ale pozor, četla jsem, že až u poloviny případů meningitidy zvýšení CRP vůbec nenastává!
Marta
  • 
21.3.2008 12:28:44
Katko Váš příspěvek mi mluví z duše, díky. Měli bychom si uvědomit že nemůžeme všechno na někoho nebo něco svádět. I já jsem matka které zemřelo dítě takže vím o čem mluvím, bolest je ukrutná. Teď mám kromě 8mi letého syna ještě roční dceru a když koukám na nabídku očkovacích látek tak na rovinu říkám že jsem vybrala jen opravdu to nejnutnější a to přesto že jsem dětská zdravotní sestra a jsem informovaná o všech těchto nebezpečných nemocech. I to očkování má rizika a i u očkovaných jedinců může nemoc propuknout. A opravdu se víc umírá na chřipku než meningitidu...
Lucie z dokrtorské rodiny
  • 
29.1.2007 14:01:02
Dobré odpoledne.
Nechci, aby byl tento článek jakkoli urážející, ale docela mě pobouřil váš názor na lékaře ,,polobozi v bílém", proč? Můj otec pracoval na pohotovosti 15 let. Myslím, že to je dobrý lékař, i když teď již neordinuje. Moje matka i babička jsou lékařky také. Vím, aspoň trochu, jak to chodí, proč se všichni jen díváte na to kolik lidí zemřelo? Nedovedete si představit kolika lidem už můj otec zachránil život. A tom se nezmíníte. Vím je to smutné, že zemřel. Je mi líto, každý se setká se smrtí někoho blízkého. Ale spousta dalších přežila. Díky lékařům. Díky jim je procento umírajících stále menší. Ale vy nedokážete nic jiného, než si na ně stěžovat. Věřte, lékaři mají těžký život, proto taky ani lékařem být nechci. Tohle zaměstnání ohromně působí na psychiku. Lékař, ač se to nezdá, se svými pacienty soucítí, tedy aspoň můj otec takový lékař byl. Problémy pacienta se snažil řešit a byl své praci zcela oddaný. Pokud už někomu nebylo pomoci, hodně ho to vzalo. Myslíte si, že jsou lékaři bezcitní? Naopak, lékaři cítí i vaši bolest. A snaží se pomoct, ale nejsou všemohoucí. Někdy to prostě nejde, prosím nedávejte vinu za smrt vašeho syna lékařům. Myslím, že většina z nich si to nezaslouží. Obětovali své práci život a zachránili tisíce lidí. A vy se na ně zlobíte... Třeba by váš syn zemřel mnohem dřív.. Třeba už mu lékaři ten život několikrát zachránili. Ale neomezenou moc nemají. Bohužel. Díky, Lucie
 Příspěvky 110 z 123 [Dalších 113 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.