| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se nezamilovat do FDN Brno

 Příspěvky 110 z 94 [Dalších 84 >>]
Doktor
  • 
19.5.2010 23:21:34
Neznám sice dětskou nemocnici, ale jestli se něco takového stalo, doporučil bych se SLUŠNĚ a KONSTRUKTIVNĚ obrátit na vedení nemocnice.
8.2.2010 21:23:40
tak já jsem na chirurgii ležela ze synem 2krát poprve v roce 2006 po druhé 2007 a vždy jsem byla max.spokojená sestřičky i doktoři vstřícní a nikomu nevadilo že jsou tam maminky celý den.Já měla pokoj spolu ze synkem v té době tam byly tušim čtyři pokoje pro maminky z dětmi a na koho se nedostalo má možnost spát na ubytovně na proti nem.a z dítkem tam ,může být az do usnutí.Co se týče těch návštěvních hodin jde spíše o to aby babičky dědečkové tetičky apod...nebyly na odd.celý den ale jen v tu dobu kdy jsou návštěvy.To docela chápů jak by to odd.vypadalo kdyby za každým dítkem došly jen tři příbuzní a chtěli tam být celý den.....,ale je pravda že pokud někdo došel mimo návštěvní dobu nikdy nebyl vyhozen jen upozornen /aspoň v tu dobu co my jsme tam ležely/možná jsme trefili dobré směny ale já si nemůžu stěžovat ani na sestry ani na doktory a jídlo se taky dalo domáci to sice není,ale malý byl v pohodě a kdykoliv měl hlad mohla jsem si jít říct o jogurt,přesnídavku rohlík...~z~
Sova
  • 
12.11.2007 14:14:32
Zajímalo by mě,jeslti co se týče definice zdraví mluví dotyčný o sobě nebo o dětech...
Sova Pálená
  • 
12.11.2007 14:13:00
Moc děkuji za tento názor. MYslím, že je dobře ,že jsou i lidi,kteří dokáží vidět i druhou stranu mince.
  • 
12.11.2007 14:07:57
A ještě jednu věc bych ráda dodala. Chápu, že matka mohla být rozhořčená a naštvaná,ale zmínky o tom, jak sestra "týrá" dítě před operací považuji za výkřik do tmy. Nemá ani ponětí,co je potřeba a co se děje. A jeslti je tak zkušená matka,mohla by vědět, že díte v cizím prostředí prostě může brečet.A pokud uvidí cizí osobu,nedej bože,pokud ta osoba tomu dítěti jde cokoliv dělat,například podávat do pusy léky před operací,stává se,že dítě "řve", ale opravdu řve,jako by ho na nože brali.A co má sestra dělat? OPohladit dítě a říct nemusíš to papa,kašlůem na to,že to pan doktor naordinoval... nebo se musí pokusit jakkoliv do dítěte ty léky dostat? Kdyby ty léky nebo jakékoliv jiné manipulace s dětmi nebyly nezbytné,sestry by se jistě daleko radši s takovými dětmi pomazlily nebo si s nimi hrály. Sestry jsou totiž ženské,ne mrchy,které si hojí své mindráky tím,že týrají děti. jenže problém je v tom, že články píšou jen ti,kdo jsou nespokojení.Maminky,které odchází s díky a s úsměvem si stěžovat nebudou,ale bohužel ani nenapíší článek o tom,že dětská nemocnice a personál v ní není dům hrůzy,ale odborné pracoviště,kde se léčí nemoci a zachraňují životy.
  • 
12.11.2007 13:56:18
Ráda bych reagovala na článek o dětské nemocnici.
Myslím, že pohled na věc není jednostranný. Paní se nijak zvláš´t nezmiňuje o zdravotním stavu dítěte,o tom,jestli mělo ustlanou postel,dostatek pití,popřípadě jídla, neřeší vztah sester k dětem ańi přístup lékařů k dětem. Stále si jen stěžuje na postoj vůči ní. Ale pozor! Kdo je tady tedy pacient? Dítě nebo rodič? Mám poslední dobou pocit, že si rodiče pletou dětskou nemocnici s hotelem. Nějaké dodržování chodu nemocnice a oddělení neexistuje. Oni chtějí mít přístup kdykoliv kamkoliv, sestry a lékaři tam nejsou od toho,aby se starali o pacienty,ale jako informační servis a roboti,kteří stojí u dveří a s úsměvem na tváři vítají návštěvy...
Chápu,že jako rodiče,chtějí mít lidé informace o stavu dítěte,ale taky by měli možná vzít v úvahu,že takových rodičů tam má třeba 70 dětí na klinice.Opravdu máte pocit,že jde všechno teď hned? Nemyslíte, že si sestra i lékař musí určit priority?Ani sestra ani lékař neurčují návštěvní hodiny.Oni jsou pověření tím je dodržovat.A pokud se matka bude se sestrou po telefonu dohadovat proč tam nemůže být,nemůže se divit,že sestra je nepříjemná.Má jinou práci ... Co se týče informování o operaci, dítě je přijato s podezřením na slepé střevo,tudíž rodiče jsou informováni o možné operaci.Podepisují souhlas. Opravdu mysl´íte,že je možné volat každému rodiči každou změnu? Od toho je v nemocnici,aby o něj bylo prioritně postaráno,ne aby první byli rodiče informováni o něčem,s čím už souhlasili... co se týká probouzení po narkóze, opravdu nejde odhadnout,jestli se dítě probudí za čtvrt hodiny nebo za dvě. Každé se budí jinak.Narkóza jsou léky,které ovlivňují člověka,tudíž se prostě nedá odhadnout doba působení.Co se týká měření tlaku, není dáno,že se měří vždy po 15 minutách.Tohle měření určuje lékař anesteziolog a ordinaci píše do dekurzu.Někdy se měří 8x po 15 minutách,někdy 4x po 30 a td... A rozhodně neuvěřím tomu,že za 4,5 hodiny to dítě nikdo nepřeměřil.Tohle opravdu není pravda.Může se stát,že provoz způsobí,že se jedno měření vynechá,ale rozhodně se nestává,aby se dítě neměřilo vůbec,to je lež.Co se týká jídla a pití,opět jsme u toho.Rodiče zásadně nerespektují to,co se dozví.Dítě po operaci opravdu nemůže nic,než čaj.Možná došlo k chybě v tom,že nějaká sestřička řekla "pouze náš čaj",ale jinak naprosto běžně rodiče bývají seznámeni s možností ledových čajů.A mimochodem,myslím,že vypít několik litrů džusů a jiných ovocných šťáv nebude totéž,jako sníst přesnídávku... to množství vitc bych možná trochu řešila.navíc přesnídávka je upravená tak,aby vyhovovala zažívání kojencůa batolat,tudíž po operaci opravdu škody nenapáchá.Oproti džusu,například.
Prostě si myslím, že v poslední době jsou media plná skandálů z nemocničního prostředí, které - uznávám . jsou hrozné. Ale na druhou stranu, mám pocit, že se zapomíná na to,že v nemocnici pracují lidé.Nesmí se stávat chyby,které ohrožují pacienty,ale pokud si rodič stěžuje na návštěvní hodiny,na chuť čaje a občasný informační šum, je to opravdu o netoleranci,protože pokud má oddělení kapacitu 28 lůžek,zaplněných je například 17, a k tomu jsou dvě sestry, promiňte mi,ale nejde se usmívat jako měsíček a s radostí vyhovět každému přání a to nejpozději ihned. Práva dětí jsou hezká věc a bylo by opravdu krásné,kdyby jedna sestra měla na starost 5 dětí a jejich rodiče, ale bohužel, tohle není otázka sestry ale legislativy. Někdo vyvěsí práva dětí a rodičů a chod odělení zůstane beze změn.A pak to vrhá špatný stín na nemocnici a její zaměstnance. Ale já si stejně myslím, že nejdůležitější je, že dítě má takovou péči,že odchází zdravé a v pořádku a ne to, jestli by rodiče brali lepší přístup...
Uda
  • 
12.5.2007 13:55:05
Pavle,jsi normální?!?"Výchovný" pohlavek osmiměsíčnímu,nemocnému dítěti?Copak se takhle malé dítě pohlavkuje-ať už dělá cokoli?Viděl jsi někdy vůbec miminko?A věř,že dítě v osmi měsících JE miminko!!!To se teprve učí...a učit se pohlavkováním...a to máme mít pochopení...pro koho?Snad ne pro takhle zvrhlou sestru a lidi co s jejím postupem souhlasí?
Petra, syn 4roky
  • 
12.5.2007 12:53:52
Můžu z vlastních zkušeností jen potvrdit, že se ve FDN Brno chovají nelidsky. Sama mám pořád v hlavě děsivé vzpomínky na sestru, když jsem tam ve třech letech ležela. A po zkušenostech,kdy tam byl hospitalizovaný můj syn (vydupala jsem si,že tam budu s ním,byl mu rok a půl) můžu říct, že se tam nic k lepšímu nezměnilo. Personál vesměs ignorantský, moje pocity-naprostá bezmoc a beznaděj. Dokonce jedna sestra se na nás zaměřila tak, že jen co se přiblížil konec návštěvních hodin, okamžitě přišla manžela vyhodit,jiným rodičům toto nedělala. Asi jsem si dovolila hodně, když jsem trvala na tom, že syna v nemocnici samotného nenechám a skoro jsem si vybrečela pokoj s ním. V tom stejném věku byl kluk také pět dní na infekčním, kam mě s ním nepustili a nepřála bych nikomu zažít to, když si pro dítě přijdete a vidíte malý apatický uzlíček nervů. Slyšela jsem od maminky, která se na infekční dostala, za cenu toho, že bude na izolaci se synem spát na zemi, že se tam k dětem chovají příšerně a nikdy by tam to své samotné nenechala. Po tom, co jsem malého viděla, nechci ani pomyslet co se tam může dít...
Hanka, tři kluci
  • 
25.2.2007 20:21:52
Ty sama jsi ubohá, píšeš jak může někdo soudit na základě jedné maminky a sama soudíš. U tebe je to děvče ubohost na e žaby, které tady jen popsala svou příhodu s nemocnicí. Zamysli se děvče.
Hanka, tři kluci
  • 
25.2.2007 18:44:44
Taky si myslím.
 Příspěvky 110 z 94 [Dalších 84 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.