| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se (taky) rodí doma

 Příspěvky 110 z 273 [Dalších 263 >>]
6.11.2006 15:16:23
já myslím, že ano a ne:-)
Když se dítě narodí v klidu domova, je to jistě plus do života, ale chabá záruka rychlejšího vývoje..
Apolena.
31.12.2004 19:28:32
Á, díky, daří se nám, tj. žijeme! Taky zdravím!
31.12.2004 14:52:25
No já doufám, že se daří dobře Aničce, Sylvě i Dougovi. :-)Šťastnej novej rok fšem...
Markéta
  • 
23.3.2004 13:55:57
Čtu to tu opožděně, ale já znám jednu ženu, která rodila doma a to hned třikrát. Má pět dětí. Já o porodu doma také uvažuji, a to nikoli kvůli "zdravému" životnímu stylu, či kvůli tomu, být in. Je to kvůli mému dítěti, nechci, aby při umělém porodu trpělo a následky si neslo životem jako většina vystresovaných, neprůbojných a nesebevědomých Čechů. Rizika jsou koneckonců v nemocnici stejná - sice při komplikacích do matky říznou a je to, ale ty komplikace jsou většinou způsobeny nevhodným prostředím a nepřirozeností porodu. Je to, jako by po člověku chtěli, aby souložil pod lékařským dohledem. Když to pochopitelně nejde, prohlásí se to za komplikace a lékař naordinuje Viagru či něco jiného. Pacient je pak šťastný, že ho lékaři "zachránili".
Porod doma chápu jako komplikaci a nepohodlnost pro mne, která za to doufám bude stát. Porod v porodnici považuji za pohodlný pro ženu, ale nezodpovědný k dítěti.
Markéta
  • 
23.3.2004 13:55:45
Čtu to tu opožděně, ale já znám jednu ženu, která rodila doma a to hned třikrát. Má pět dětí. Já o porodu doma také uvažuji, a to nikoli kvůli "zdravému" životnímu stylu, či kvůli tomu, být in. Je to kvůli mému dítěti, nechci, aby při umělém porodu trpělo a následky si neslo životem jako většina vystresovaných, neprůbojných a nesebevědomých Čechů. Rizika jsou koneckonců v nemocnici stejná - sice při komplikacích do matky říznou a je to, ale ty komplikace jsou většinou způsobeny nevhodným prostředím a nepřirozeností porodu. Je to, jako by po člověku chtěli, aby souložil pod lékařským dohledem. Když to pochopitelně nejde, prohlásí se to za komplikace a lékař naordinuje Viagru či něco jiného. Pacient je pak šťastný, že ho lékaři "zachránili".
Porod doma chápu jako komplikaci a nepohodlnost pro mne, která za to doufám bude stát. Porod v porodnici považuji za pohodlný pro ženu, ale nezodpovědný k dítěti.
  • 
15.7.2003 15:08:03
Hele hele,
kolikrát už Tě tam nějaká liška přišla večer pozdravit? Jsi tam v krásné a čisté přírodě, a to je pro miminko to nejlepší. Doufám, že se Vám oběma, a zejména Tvému odvážnému partnerovi, dobře daří.
corra
  • 
3.7.2003 0:52:09
Sylvo,nevím sice kde bydlíš,ale když jsem nahlídla do přehledu porodnic,tak bych opravdu některé porodnice obešla velkým obloukem.Asi mám štěstí,že v místě bydliště je porodnice na urovni.Nynější primář tu udělal pro maminy hodně.Místo hekárny pokojíky,vanu,stoličku,pytel.Pokoje na šestinedělí jsou po dvou maminách,se sprchou a záchodem.Návštěvní hodiny jsou sice určeny ale jsou tolerovány v každou hodinu mimo vizity.Lze si tady domluvit přítomnost u porodu asistentky nebo lékaře,který ti vyhovuje.Neber tohle jako nějakou propagandu,ale opravdu jsou hodně veliké rozdíly mezi porodnicemi.A co se týče epidurálu,první dva porody byly,co se týče bolestí,perfektní ten poslední jsem měla vyvolávaný a řeknu upřímě,není o co stát.Jsou to šílené bolesti bez přestávky i několik hodin.A upřímě lituju maminy,které si tohle musí prožít bez možnosti anestesie.Nejsem žádný hypochondr,který by se vyžíval v nemocničním prostředím,spíše naopak.I když si zaplatíš nadstandart tak to nikdy není tak jako doma a v nemocnici trpím jako zvíře.Já bych zase brala možnost,pokud je vše v pořádku,propustit maminu i s miminem co nejdřív a na kontroly docházet třeba dvakrát denně.
1.7.2003 12:28:41
Určitě je pravda, že žen, které by rodily doma, je menšina. Ale ta možnost by existovat měla. Už jen to předpisování, kde rodit, zavání totalitou a despotismem, a to jistě i pro ženy jako jsem já, které doma rodit nechtějí. Co mi má co nějaký pupkatý úředník předepisovat, jak a kde budu rodit? Já se chci rozhodnout SAMA po zvážení všech okolností a ne aby mi někdo říkal jako nesvéprávnému blbečkovi, že musím naklusat do nemocnice, lehnout si na záda, nechat si přivázat nohy a nechat se buzerovat od nějakých cizích lidí. Nejde o to, kolik žen se ve finále rozhodne doma rodit, jde o tu možnost volby, jde o SVOBODU!
Magdalena
  • 
1.7.2003 12:22:35
Epidurál je v "módě" hlavně proto, že před pár lety být nemohl (neexistoval totiž). Zrovna tak ale nebylo v "módě" chtít rodit doma. Dnes máme alespoň možnost volby nemocnice a za nedlouho tu budou určitě i ty porody doma. Jen co se dohrabeme do EU a vzpamatuje se z toho naše zdravotnictví. Mě to jen nepřipadá jako něco, co by bylo zrovna teď důležité pro většinu žen. To je všechno.
1.7.2003 12:00:32
já nemluvím o porodech doma, jenom o porodu s epidurálem
pokud jde o porod doma, tak taky neznám osobně ANI JEDNU, která by rodila doma.já proti porodům doma nic nemám, ale sama bych do toho nešla
 Příspěvky 110 z 273 [Dalších 263 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.