| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nová theorie o plození mužského neb ženského pohlaví aneb Jak na to šly naše praprabáby

 Příspěvky 110 z 34 [Dalších 24 >>]
  • 
31.1.2006 23:50:57
Jako osmnáctiletá holka jsem si přečetla v nějakém magazínu, že nějaký astrolog radí s početím podle data a místa narození matky.U každé ženy je to jinak, ale v zásadě: jestliže jste počali děvče v sudém měsíci a příště chcete kluka, musíte ho počít v lichém(nebo naopak).Dceru jsme si pořídili bez objednávky v červnu po maturitě a kluka jsme si objednali po čtyřech letech v květnu -vyšlo to.Další dceru pak po 9 letech v srpnu.Kamarádce to trvalo mnohem déle - protože po neúspěšném měsíci musela vždy jeden vynechat.Mé předpovědí podle měsíce početí u známých byly 80%. Nevychází to v případě, že ovulace připadne na rozhraní měsíců. S odstupem času mě napadla myšlenka, zda to nesouvisí s fázemi měsíce(lunární je jen 28 dní) a mělo by se tedy přihlížet k tomu, zda je měsíc ve fázi dorůstání či couvání.
Hodně štěstí!
Jarka babička
  • 
31.1.2006 23:47:24
Jako osmnáctiletá holka jsem si přečetla v nějakém magazínu, že nějaký astrolog radí s početím podle data a místa narození matky.U každé ženy je to jinak, ale v zásadě: jestliže jste počali děvče v sudém měsíci a příště chcete kluka, musíte ho počít v lichém(nebo naopak).Dceru jsme si pořídili bez objednávky v červnu po maturitě a kluka jsme si objednali po čtyřech letech v květnu -vyšlo to.Další dceru pak po 9 letech v srpnu.Kamarádce to trvalo mnohem déle - protože po neúspěšném měsíci musela vždy jeden vynechat.Mé předpovědí podle měsíce početí u známých byly 80%. Nevychází to v případě, že ovulace připadne na rozhraní měsíců. S odstupem času mě napadla myšlenka, zda to nesouvisí s fázemi měsíce(lunární je jen 28 dní) a mělo by se tedy přihlížet k tomu, zda je měsíc ve fázi dorůstání či couvání.
Hodně štěstí!
Jarka babička
  • 
31.1.2006 23:46:39
Jako osmnáctiletá holka jsem si přečetla v nějakém magazínu, že nějaký astrolog radí s početím podle data a místa narození matky.U každé ženy je to jinak, ale v zásadě: jestliže jste počali děvče v sudém měsíci a příště chcete kluka, musíte ho počít v lichém(nebo naopak).Dceru jsme si pořídili bez objednávky v červnu po maturitě a kluka jsme si objednali po čtyřech letech v květnu -vyšlo to.Další dceru pak po 9 letech v srpnu.Kamarádce to trvalo mnohem déle - protože po neúspěšném měsíci musela vždy jeden vynechat.Mé předpovědí podle měsíce početí u známých byly 80%. Nevychází to v případě, že ovulace připadne na rozhraní měsíců. S odstupem času mě napadla myšlenka, zda to nesouvisí s fázemi měsíce(lunární je jen 28 dní) a mělo by se tedy přihlížet k tomu, zda je měsíc ve fázi dorůstání či couvání.
Hodně štěstí!
monika + 3
  • 
3.11.2004 11:00:54
Měla jsem kolegyni, nemohli mít s manželem děti, problém žádný, jen ne a ne otěhotnět. Po několika letech se rozvedli, oba si rychle našli nové partnery. Ona má dvě dcery, on dva syny. (Dle mého vysvětlení: on uměl jen kluky a těm se u ní nedařilo).
  • 
15.8.2004 13:53:02
Tak já teda nevím, mám doma už tři kloučky a jen jeden byl počat při ovulaci, ti dva druzí byly dlouho před a po ovulaci,na tu holčičku bych chuť ještě měla i přesto, že to bude zase asi chlapík.A co je pravdy na tom, že někteří muži nemohou plodit děvčátka?:-)))
Magdalenka, dcera 1,5 + bříško
  • 
25.3.2004 13:49:20
... přesně v tuto známou a velmi logicky znějící teorii jsme doufali při plození také :-) Dokonce souhlasí, že naše Anežka byla "zadělána" :-)) těsně před ovulací. Vzhledem k tomu, že mám docela dobré zkušenosti v měření bazální teploty a v kontrole hlenu, mám alespoň dojem, že se mi vždy dařilo docela slušně odhadnout, kdy ovuluji. Snažili jsme se to využít při tvoření dalšího budoucího člena rodiny. Dala bych skoro krk na to, že k milování došlo (a to již zcela záměrně) až skutečně při ovulaci, skoro jsem měla dojem, že dokonce i po.... a ejhle - dopadlo to, test byl pozitivní a nyní už nosím 21 týdnů v bříšku malou Elišku:-))))
I když byl záměr původně jinačí, těšíme se moc! Jen jsem si trošku přehodnotila náhled na všechny vědecky ověřené teorie a pochopila jsem, že jisté věci opravdu zatím nejsou v moci člověka... a to je moc dobře!

Mějte se prima
21.10.2003 23:33:20
Ahoj Hanko, neni to jen hypoteza, ja studuju genetiku a takove pripady se skutecne stavaji. Za vznik muzskeho pohlavi zodpovida jen nekolik malo genu na chromozomu Y a tato cast muze v dusledku nejake poruchy chybet (nazyva se to delece a muze se to stat na kazdem chromozomu.
14.5.2003 19:23:47
Listuji si Rodinkou po nějaké době a dostala jsem se ke článku od Monty. V devatenáctém století, to se to bádalo - objevení Ameriky číhalo za každým rohem a dnes musíme být tak strašně seriózní.... A nebo že by přece jenom ne? Jestli se sem, Ivanko, nebo někdo, kdo také slyšel o holčičkách s genetickou výbavou XY, podíváte, zkuste si vzpomenout na zdroj. Zajímalo by mě, zda se jedná jen o hypotézu, nebo zda takoví jedinci opravdu existují.
Vendula
  • 
7.5.2003 16:01:38
No, člověče, něco na tvé teorii asi bude - já mám obě holky počaté v zaručeně neplodné dny! No a Myšák-silák zase přemohl DANU...
1.5.2003 20:39:10
Ten teploměr tak spolehlivý není. Od odborníka vím, že některým ženám se teplota zvyšuje až třeba dva dny PO ovulaci. Já jsem to zkoušela i s digitálním teploměrem a musím říct, že hodnoty byly každý den úplně jiné a nějaká pravidelnost a zvyšování kolem ovulace se nedala vysledovat ani náhodou.
 Příspěvky 110 z 34 [Dalších 24 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.