| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Naše zkušenosti s integrací a inkluzí

 Příspěvky 14 z 4 
  • 
30.4.2003 7:14:01
A ja se pridavam! Zdravim Vas i Johanku. Moc ji to slusi! Jitka z BR
Jitka, Anička 19 měsíců
  • 
27.4.2003 12:05:23
Obdivuji Vaši sílu zvládat výchovu postiženého dítka a ještě šířit osvětu . Nechť Vám vydrží co nejdéle. Jitka
Jitka, Anička 19 měsíců
  • 
27.4.2003 12:05:22
Obdivuji Vaši sílu zvládat výchovu postiženého dítka a ještě šířit osvětu . Nechť Vám vydrží co nejdéle. Jitka
Eva
  • 
23.4.2003 8:59:22
V Čechách bude trvat ještě spoustu let než "normální" lidé pochopí, že mezi námi žijí "jiní", kteří chtějí žít s námi a ne vedle nás někde za vysokou zdí. A to nemám na mysli jenom postižené, ale všechny skupiny, které se nějakým způsobem liší.
Kdybych měla děti, chtěla bych určitě aby chodily do třídy s někým, kdo to nemá v životě tak jednoduché jako ony. Aby chápaly už od mala, že život není o tom, kolik stavebnic Lega a plyšových pajduláků mají.
Mám s tím menší zkušenost, i když ne zrovna z dětství: Měli jsme na škole několik tělesně postižených studentů - na vozíku nebo (velmi špatně) chodící o berlích, dokonce i nevidomé. Nikdy nezapomenu na to, když jsme pravidelně vynášeli vozíčkáře do pátého patra naší (silně) bariérové školy, když jsem držela dveře člověku, kterému trvá několik minut než jimi projde, o schodech nemluvě...
Je to ostuda, že nejsme schopni těmto lidem vyjít vstříc a zjednodušit jejich i tak složitý život. Naštěstí doba pokročila a i v naší staré škole už jsou prý výtahy a bezbariérové vstupy. Ale trvalo to. Každopádně si myslím, že mne tato zkušenost dost pozitivně ovlivnila. Tím, že těmto lidem pomůžeme začlenit se mezi nás, pomůžeme především sami sobě.
 Příspěvky 14 z 4 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.