| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kdy a proč s dítětem k plastickému chirurgovi

 Příspěvky 18 z 8 
19.5.2008 15:58:29
Barboro, podívej se sem
Taky na Rodině vyšel článek, ale už staršího data
tady

Sestru podpoř, určitě se to dá zvládnout a může být klidně šťastnou maminkou šťastného dítěte, také mám syna s celkovým rozštěpem rtu,čelisti, tvrdého a měkkého patra, dnes je mu 19 a zrovna maturuje, jsem velmi šťastná, že ho mám, nikdy jsem nelitovala.;)
  • 
19.5.2008 13:20:22
Ahoj,moji sestře se narodil chlapeček z roštěpem patra nebo obou pater,vubec o tom nic nevím tak by mě zajímalo co to vlastně znamená a jestli se naučí mluvit co jídlo,kojení......
  • 
15.5.2006 20:52:54
Ahoj. Já mám oboustraný rozštěp. Je mi patnáct let, na svou první operaci jsem šla v sedmi měsících, v roce 1991, teď jich mám za sebou 7, poslední letos v dubnu. Ale co vám chci říct, děti s touto "věcí" hodně trpí, mluvím z vlastní zkušenosti. Proto prosím s nimi buďte! Domluvte to později ve školkách i školách, spolužáci jsou k takovým dětem oškliví, velmi oškliví. Pamatuju si to jako dnes, skoro každý den jsem chodila domů s brekem a tak to chodilo až do sedmé třídy.
Nenechte děti trpět. Já nesu dodnes následky - jsem uzavřená, plachá, s nikým moc nekomunikuji, straním se společnosti apod. optravdu není nic příjemného, když po vás půlka ulice kouká. Nedávno se mi splnil sen a jela jsem na trip do Anglie. Ale stejně to bylo hrozný, protože tam na mě každý druhý člověk koukal jako bych byla z marzu. :(
Lucík
  • 
20.4.2006 9:33:29
Dobrý den, mě by zajímali vaše zkušenosti s přístupem personálu v nemocnici po dobu hospitalizace, protože naše zkušenosti kdy jsme byli se synem na operaci s rozštěpem rtu v Praze ve fakultní nemocnici nejsou nijak oslňující. Tento názor jsme neměli jen my ale i ostatní. Také doktoři nemají jasno, když jednou řeknou, že pobyt v nemocnici bude trvat tři dny a při přijetí nám oznámí, že se jedná o pobyt v nemocnici na sedm až deset dní.
Děkuji za odpověd, Anna
Martina, Martin a Tomáš
  • 
23.1.2006 17:24:44
Dobrý den, chtěla bych reagovat na Váš článek o rozštěpu. Mám již pětiletého syna, který se narodil s oboustranným rozštěpěm rtu a oboustranným rozštěpen měkkého a tvrdého patra. Velmi mě překvapilo, že Vám byla operace provedena již 6 den po narození. My jsme toto absolvovali ve 4,5 měsících a myslím si, že jsme také nic nezmeškali, ani jsme neměli do operace žádný speciální dudlík na lahev. Co se týče operace patra tu jsme podtoupili ve třetím roce. Podle naší lékařsky z plastické chirurgie nemocnice Královské vinohrady není dobré operovat dětem mladším 3 roky patro a to z důvodu růstu dítěte, když operované patro již v nízkém věku tj. 6 měsíců se nepřízpůsobí růstu dítěte a poté je jej potřeba v cca 4 letech "dodělat". Mám opravdu tu zkušenost, kdy maminka se svojí dcerou byla na operaci patra již v prvém roce života a v pěti letech opět musela na dokončení měkkého patra. To znamená, že musela podstoupit ještě jednu operaci navíc. Nevím, ale asi každý lékař má na věc jiný názor a jinou zkušenost. Pouze sděluji názory jiných lékařů, ale myslím si, že v tomto směru není potřeba nic uspěchat Přeji Vám aby se Vám další operace, které Vás čekají podařili překonat. Martina
9.1.2006 13:15:49
V říjnu se mi narodil syn Adam. Měl kompletní rozštěp rtu, čelisti a patra.
6. den po narození byl operován a pusinku mu spravili. 9. den po operaci jsme šli domů. Krmím ho odstříkaným mateřským mlékem a Adámek krásně saje z lahvičky s normálním dudlíkem. Žádný speciální nepotřebujeme. Při narození vážil 2,50, dnes jsou mu necelé 3 měsíce a váží 4,30 kg.
Chtěla jsem tímto jen upozornit na to, že v Dětské fakultní nemocnici v Brně operují děti s rozštěpovými vadami již hned po narození a není nutno na operaci čekat téměř rok. Kolem 6. měsíce bychom měli jít na zacelení patýrka. Můj velký dík patří paní doktorce Vokurkové, která se rozhodla operovat už takto malá miminka.
9.1.2006 13:15:21
V říjnu se mi narodil syn Adam. Měl kompletní rozštěp rtu, čelisti a patra.
6. den po narození byl operován a pusinku mu spravili. 9. den po operaci jsme šli domů. Krmím ho odstříkaným mateřským mlékem a Adámek krásně saje z lahvičky s normálním dudlíkem. Žádný speciální nepotřebujeme. Při narození vážil 2,50, dnes jsou mu necelé 3 měsíce a váží 4,30 kg.
Chtěla jsem tímto jen upozornit na to, že v Dětské fakultní nemocnici v Brně operují děti s rozštěpovými vadami již hned po narození a není nutno na operaci čekat téměř rok. Kolem 6. měsíce bychom měli jít na zacelení patýrka. Můj velký dík patří paní doktorce Vokurkové, která se rozhodla operovat už takto malá miminka.
9.1.2006 13:14:38
V říjnu se mi narodil syn Adam. Měl kompletní rozštěp rtu, čelisti a patra.
6. den po narození byl operován a pusinku mu spravili. 9. den po operaci jsme šli domů. Krmím ho odstříkaným mateřským mlékem a Adámek krásně saje z lahvičky s normálním dudlíkem. Žádný speciální nepotřebujeme. Při narození vážil 2,50, dnes jsou mu necelé 3 měsíce a váží 4,30 kg.
Chtěla jsem tímto jen upozornit na to, že v Dětské fakultní nemocnici v Brně operují děti s rozštěpovými vadami již hned po narození a není nutno na operaci čekat téměř rok. Kolem 6. měsíce bychom měli jít na zacelení patýrka. Můj velký dík patří paní doktorce Vokurkové, která se rozhodla operovat už takto malá miminka.
 Příspěvky 18 z 8 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.