| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Když kojení bolí

 Příspěvky 110 z 58 [Dalších 48 >>]
13.9.2013 20:25:35
Kojila jsem dceru do jejích sedmi měsíců, ale z počátku jsem velmi trpěla popraskanými bradavkami. Byla to strašná bolest a málem jsem kojení vzdala. Nakonec jsem to nějak překonala a zahojila se. Škoda, že mi nikdo neporadil jak dítě správně přikládat a že nemám držet špatně prso v ruce...ušetřila bych si mnoho starostí. Zároveň jsem netušila, že kdybych i přes tyto chyby aspoň bradavky mazala, mohla jsem si také ušetřit bolest...stačilo mazat Bepanthenem, který velmi pomáhá. Moje dvě kamarádky obě Bepanthenem při začátcích kojení mazaly a bradavky je vůbec nebolely.
Davdan
24.9.2009 8:58:34
Páchnou...??
22.9.2009 15:53:24
Mě kojení taky bolelo /nevím proč, při dalších dětech už ne, jen při prvním/. Tvorba mléka se časem upraví na správnou dávku, ale nejde to hned, chce to čas. Zpočátku jsem měla pocit, že nedělám nic jiného než že kojím.
Ale já nekojila kvůli nějaké propagandě, ale proto, že mi to přišlo nejjednodušší a nejpohodlnější. Prostě jsem byla líná a neměla jsem chuť si přidělávat problémy. Navíc mi přišlo, že ty děti z UM nějak páchnou - promiňte mi ten výraz, ale nevím, jak to jinak popsat.
Davdan
22.9.2009 15:45:33
Ahojky všem. Taky jsem si s kojením "užila". Měla jsem štěstí - kolem sebe plno vzdělaných lidí, ochotných pomoct. Technika správná, přesto jsem každé kojení bolestí probrečela. Synáček se narodil s váhou 4250, neustále řval a řval, jedl za dva, nikdy nic nevyzvracel, naopak chtěl pokaždé nášup. Dny po porodu byly proto pro mě strašné, pořád jsem chtěla přijít na to, v čem je chyba. Nejhorší je, že už tak vydeptanou mě ještě dostaly některé články na netu - odpíráte dítěti to nejlepší, zavařujete mu na problémy s alergií, bude často nemocné... atd, no "matka na odstřel" - tak jsem si připadala. Po několika probdělích nocích se ze mě stala troska. Manžel šel, koupil Nutrilon a dítko se normálně najedlo. Vybzunkl to a spokojeně usnul. Takže abych to nějak tak shrnula - prostě každá maminka by se asi o kojení měla pokusit, může využít rady zkušenějších, ale prostě pokud něco "nejde", tak to nejde a basta. A nedejte se vydeptat, že budete mít nemocné miminko atd. Já nekojila dlouho, synovi jsou 2 roky a nemocný zatím nebyl. Naopak sousedka kojila do roka a dítko má elergie na jídlo, pyl, potraviny... :( Chtějte dát dítku to nejlepší - nemyslím jen jídlo - především lásku a péči. A pak budeme spokojení všichni. Kojené či nekojené, hlavně že jsme spokojené... Ne?

PS: teď jsem znovu těhulka, mám novou sílu a vervu zkusit to znovu, tak uvidíme. :) .. Běda jestli mně to nepujde. :))
Alena Šturmachová
  • 
3.2.2008 19:33:04
Ahoj. Jako nastávající maminka hledám informace o těhotenství všude možně. I na vaší stránce (za kterou chci tímto poděkovat), ale narazila jsem na dobré stránky: http://tehotenstvi.flyboy.cz
jsou zde důležíté informace o těhotenství, které by měla každá žena znát.
8.11.2006 16:32:06
Dobrý den, měla jsem stejný problém (špatné a bolavé bradavky), proto jsem kojila také přes silikonové kloboučky (je pravda, že neměl moc sílu přes ně tahat, ale naučil se), M. se s tím hodně pral, ale nevzdávala jsem to i přes bolest. Nejdůležitější je, aby mimísek měl v pusince co největší část dvorce, a nevisel jen na bradavce. Po měsíci a půl se mu podařilo přisát bez kloboučků, doteď kojím, ale je pravda, že přikrmuju - ale jen málo (200ml denně,což skoro nic není na téměř 4měsíčního klučíka). Lepší troška mateřského mléka než nic, je to pro mimi to nejlepší. Moc držím palečky, držte se, a pokud se vám zdá, že mimčo moc nepije, zajděte do poradny (dětská lékařka) a ta vám ho zváží před a po kojení a uvidíte přesně kolik při kojení vypil. Sama jsem tam byla ze začátku každý dýden. Lída
Veronika
  • 
3.11.2006 8:16:47
Dobrý den, napište Váš dotaz do on-line poradny kojení tady na rodině-tady je odkaz:
http://www.rodina.cz/diskuse133.htm

Držím palce :-)
Dušan
  • 
3.11.2006 0:35:53
Prsím Vás o radu-máme týdenního chlapečka,který při kojení neumí správně uchopit bradavku resp. ji asi správně neumíme podat,proto manželka používá silikonové klouboučky a to zřejmě způsobuje popráskání bradavek a následkem velmi bolestivé kojení. Nevím,zda-li se miminku takto dostává dost mléka,protože kojíme,asi každou hodinu,tak nevím jestli klobouček neklade nějaký odpor při sání a jestli se dost napije. Prosím Vás, jak máme tedy přejít na správné kojení,když už jsou bradavky velmi rozpraskané a bez kloboučku již tedy není možné chlapečka nakojit. Děkuji za Vaše rady..
  • 
22.9.2006 9:56:38
Suhlasim s nazorom, ze pri problemy s kojenim moze skutocne sposobit aj dieta samotne. Moja dcera po narodeni jedla velmi dlho, az 1,5 hodiny,ale nie nepretrzite...proste 3 minuty jedla a potom tri minuty spala... zaspavala pri jedle a vzdy ked zaspavala, zacala bradavku miesto sania len dudlat a pohravat sa s nou a tym mi popraskali bradavky.Musela som neustale striehnut,kedy prestane sat a hned bradavku vytiahnut a udrzat pozornost a vnimat , co dieta robi celu 1,5 hodinu, hlavne v noci,to bol naozaj zazitok.Okrem toho moja Sonicka bola uz od narodenia leniva sat. Mam velmi silny vypudzovaci reflex a pri podrazdeni bradavky mi mlieko nielen odkvapkava, ale az strieka! Sonka si na to velmi rychlo zvykla a ked mlieko treba vysat, hlavne ku koncu,kde je hustejsie,tak bola leniva! Je to uplne iny pripad, ako u deti,ktore zurivosaju uz od narodenia. Takze aj na povahe dietata zalezi.Ako donutit lenivve dieta sat?
  • 
22.9.2006 9:47:24
Suhlasim s nazorom, ze pri problemy s kojenim moze skutocne sposobit aj dieta samotne. Moja dcera po narodeni jedla velmi dlho, az 1,5 hodiny,ale nie nepretrzite...proste 3 minuty jedla a potom tri minuty spala... zaspavala pri jedle a vzdy ked zaspavala, zacala bradavku miesto sania len dudlat a pohravat sa s nou a tym mi popraskali bradavky.Musela som neustale striehnut,kedy prestane sat a hned bradavku vytiahnut a udrzat pozornost a vnimat , co dieta robi celu 1,5 hodinu, hlavne v noci,to bol naozaj zazitok.Okrem toho moja Sonicka bola uz od narodenia leniva sat. Mam velmi silny vypudzovaci reflex a pri podrazdeni bradavky mi mlieko nielen odkvapkava, ale az strieka! Sonka si na to velmi rychlo zvykla a ked mlieko treba vysat, hlavne ku koncu,kde je hustejsie,tak bola leniva! Je to uplne iny pripad, ako u deti,ktore zurivosaju uz od narodenia. Takze aj na povahe dietata zalezi.Ako donutit lenivve dieta sat?
 Příspěvky 110 z 58 [Dalších 48 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.