| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zánět středního ucha u dětí

 Příspěvky 15 z 5 
jana, holčičky 7 a 5 let
  • 
9.3.2010 22:02:28
moje starší dcera trpí už od mala na záněty středního ucha. několikrát jí museli v nemocnici píchat ouška. když jsem myslela, že už jsme na tom dobře tak začaly problémy se sluchem. potom následovala v listopadu 09 operace - vložení gromety do levého ucha a odstranění nosních mandlí. v lednu jí ale z toho operovaného ucha začala vytékat zapachající telkutina. takže nás čekalo zase několik návštěv v nemocnici. ale zvládli jsme to. koncem února mi dcera oznámila, že jí bolí ucho - to druhé, pravé bez gromety. měli jsme zánět vnějšího zvukovodu. vždy když dcera prohlásí, že jí bolí ucho - mě začíná bolet hlava. zajímalo by mě zda by se dalo něco dělat aby chudinka tak moc netrpěla....?
  • 
20.1.2010 16:32:22
dobry den mam pul rocni dcerku v prosinci 09 prodelala operaci ouska mela akutni mastoiditidu ted v lednu jsme museli na orl s druhym ouskem ale to ji prasklo ted bere antibiotika ale mam strasny strach ze se to bude stale opakovat a muze to i skoncit zanetem mozkovich blan jsem uz bezradna
  • 
20.1.2010 16:04:20
dobry den mam pul rocni dcerku v prosinci 09 prodelala operaci ouska mela akutni mastoiditidu ted v lednu jsme museli na orl s druhym ouskem ale to ji prasklo ted bere antibiotika ale mam strasny strach ze se to bude stale opakovat a muze to i skoncit zanetem mozkovich blan jsem uz bezradna
  • 
6.11.2008 9:11:38
Skoro před třemi roky,bylo těsně před Vánoci,mé dceři začal vytékat z levého ucha zapáchající sekret.Paní doktorka diagnostikovala otitidu a nasadila antibiotika.Dcera neměla žádné bolesti,teplotu,jen stále přetrvával výtok z ucha.Po třech měsících antibiotik nás odeslali k vyš.do nemocnice,kde byla určena dg.pseudocholesteatom levého středouší,následovala operace v Motole,nyní je stav relativně dobrý,ale sluch je na to ucho zhoršený,s tím se už nic moc nedá dělat.
Pro nezasvěcené je cholesteatom nezhoubný nádor středouší,který rozleptává vše kolem,při operaci se musí v mnoha případech i vytvořit nové sluchové kůstky a hlavně se musí neustále cca 2xročně kontrolovat,jestli se netvoří znovu.
Nepodceňujte tedy naoko banální zánět středního ucha,výskyt cholesteatomu je poměrně častý,v Motole operují i dvě děti týdně.Kdo by chtěl vědět víc,ať se mi ozve na email Radkadeverova@seznam.cz
Vlasta
  • 
27.5.2007 16:11:34
Děkuji super stránkám Rodina za bezvadné články o nemocích a zvukové rady od panů doktorů.Například u zánětu středního ucha.Moc mi Vaše rady pomohli.Děkuji Linhartová
 Příspěvky 15 z 5 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.