| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Šikana ve školce

 Příspěvky 110 z 62 [Dalších 52 >>]
Michael T, dcera 5,5 roku - předškolák
  • 
24.8.2005 7:08:34
Musím přiznat, že nejsem příznivcem nejrůznějších experimentálních školek.
Naše dcera, jde v září do předškolní třídy v MŠ na obyčejném pražském sídlišti. Absolvovala i jesle, kde byly problémy. Veš kolce je moc spokojená, i ikdyž si prožila své - je totiž velmi dominantní a musela se naučit respektovat ostatní děti. V této obyčejné školce má kroužky taneční výchovy, keramiky, flétny, angličtiny, případně může chodit do plavání nebo na golf. Školka pořádá spoustu akcí (výlety, divadla, karnevaly, zahradní slavnosti...) Mnohých se jako rodiče zúčastňujeme. Paní učitelky jsou výborné (pravda s jednou problém byl, ale s ní se školka rozloučila).
Myslím si, že opravdu záleží na praktickém přístupu a vlastních zkušenostech.
Nám naši školku doporučila dětská lékařka - a jak uvádím, jsme velice spokojeni my i dcerka.
7.6.2005 19:10:26
Mám doma dnes již školní děti,ale zažila jsem si hrozná muka,když mi dcera přišla v 5-ti letech po řádném předání paní učitelce do třídy za 20 minut sama domů.Několikrát jsem o tom mluvila s paní učitelkou i paní ředitelkou,ale ony ani nepostřehly,že se dcera ze školy vytratila.
Když mladší dcera dovršila věku 3 let,nastoupila do stejné školky,nebot jinde nebylo volné místo a po týdnu se mi v poledne vrátila ze školky také sama domů.Na dotaz co tam děla,jak se dostala sama domů mi odpověděla,že školka je zamčená.
Nechápala jsem.Oblékla jsem se popadla dceru a 3-měsíční miminko a utíkala jsem do školky.Školka byla zamčená,tak jsem si dovolila zazvonit,ale paní učitelka na mne spustila,že snad nehoří!!!
Opět vůbec nevěděla,že jí chybí ve třídě dítě.Nakonec přiznala,že byla s dětmi na procházce a zapovídala s nějakou maminkou.
Nedovedu si představit,že by se dcera ztratila někde ve městě,když školka jezdila tramvají na různé akce do centra Brna.
U starší dcery mi bylo sděleno paní ředitelkou,že je divoká,a při sloučení 2 tříd paní učitelka všechny děti neuhlídá.
Samozřejmě paní ředitelka je dále paní ředitelkou,učitelky zůstaly učitelkami a vlastně se nic neděje.
Nebyla jsem jediná,kdo si ve školce stěžoval.
Přestěhovaly jsme se jinam a opět mám problémy dcera mi chodí ze školky každou chvilku v roztrhaných věcech a na dotazy proč paní učitelka nezakročí,když vidí,že se s někým pere mi bylo jen sděleno,že se pere se synem starosty a pokud si chci stěžovat,at to udělám,protože si stěžovalo již plno lidí a stejně se nic nezměnilo.
Nevím,kde a na koho se mám obrátit,protože se nejedná jen o moje děti,ale i o děti jiné a myslím si,že tyto zážitky v dětech ještě dlouho zůstanou.
Navíc v této školce se kontrolují paní učitelky navzájem a neexistuje,že by mezi sebe pustily jinou kontrolu.
Aleš Flossmann
  • 
12.11.2004 10:36:21
prosím nešikanujte ji
Hana (3 děti)
  • 
9.11.2004 20:42:11
Děkuji, jsem učitelka na vesnické ZŠ. Bojujeme s penězi, máme strach, že nás zruší, i když do naší vesnické školičky dojíždějí i děti z města. Jsou lidé, kteří si myslí : každá škola lepší než vesnická.
dagmar
  • 
8.10.2004 13:31:52
Zdravím Vás,držím palce ať vše vyřešíte.
Nechápu proč neřeknete o jakou MŠ se konkrétně jedná.
D.
Hanka a Kuba 4,Saša 3
  • 
26.9.2004 1:07:52
Panebože!!!!! Doufám, že i když jste to napsala před dvěma lety, stále je ještě možnost, že si mou reakci přečtete, vy nebo někdo jiný! Zcela s Vámi souhlasím Je TO ŠIKANA !!!! ze strany ředitelky.Když jsem Váš článek četla, chce se mi nadávat sprostě a otevírá se mi kudla v kapse. Taky mám totiž takovou zkušenost s ředitelko školky. Když nad tím tak přemýšlím, asi ještě horší. Vůbec se mi na to zpětně nechce myslet, dokonce jsem tady o tom tenkrát i psala, nakonec se nás ta čůza zbavila. Zaonačila to přez komisi tak, že syn porušuje školní řád - ve třech letech! a tak byl ze školky nakonec vyloučen! No nejspíše jsme si zrovna nepadli do oka. Očekávám totiž od specializovaných pedagogických pracovníků, natož od ředitelů takovýchto zařízení fundovanost, odbornost, seroóznost - v tom byl asi problém.Byl to nejhorší rok mého a asi i synova života. Takové stresy a neustálé obviňování, sebe, syna, ředitelky, vnitřní přesvědčení a pak zase pochyby - dokonale rozumím co asi prožíváte! Ve zkratce Vás mohu ubezpečit, že v tom zoufalství jsmezakotvili zcela náhodou ve vesnické MŠ, zcela obyčejné, bez takového vnitřního vybyvení, krásných nových hraček a pravidelného vyučovacího programu, s poze dvěma - podotýkám staršími - tedy ve zralém věku - učitelkami, které měly pro méděti ihned jméno Marcela a Baruška. Upřesním, předtím si syn nevím proč asi nechtěl za celou tu téměř roční docházku pamatovat jméno svých dvou učitelek. Těžko se s ním bylo na něčem domluvit. Při otázkách která učitelka ho postavila do kouta, nebo která po něm křičela nebo která ho nevzala na zahradu, jsme se domlouvali jestli to byla ta černá nebo blondýna a ani tak jsem si nebyla jistá jeslti ví o kom mluvím. A najednou tu byla Marcela a Baruš. Neporovnatelý přístup. Takový domácký - totiž ve vesnici žijí rodiče, každý se tu s každým zná, rodiče dětí byly sami dětmi v této MŠ, takže je to úplně o něčem jiném. Takže - a teď to řeknu na plnou hubu - vy KRÁVY z velkých měst, které se oháníte specializovanou pedagogikou a speciálními programy, kdy Vám málem slibují 6e z Vašeho dítěte udělají génia, nebo že Vaše dítě docházkou do jejich specializovaných zařízení se specializovaným programem bude nějaký nadstandart nad všemi ostatními blbějšími dětmi - Jděte do PRDELE ! Protože pro samu specializaci a vytíženost s obstaráváním speciálních programů jste zapomněli, že pracujete s dětmi. Křehkou nádobou s neméně křehkou a citlivou dušičkou, která senzoruje každičkou nesrovnalost. Pro vaše možná manažerské schopnosti, jste přestali být vychovatelkami dětí. Svoboda dětství je jenom jedna a je kruté ji nechat brát takovýma ....! To co jsem zažila já ze strany ředitelky naši první M3 ( ve velkém městě v Ostravě) bylo opravdu zralé na trestní oznámení, ale co už - jsem ráda, že ten stres je za mnou a nehodlám se ničit dalším pokračováním této kauzy někde u soudu. Ikdyž bych jí to ze srdce přála. ale jsme teď na vesniciké MŠ zcela spokojeni, i když musíme denně dojíždět 20 km ráno a 20km odpoledne. JE TO MNOHEM LEPŠÍ !!! Všechno přejde, jenom to neprodlužujte!
  • 
29.8.2004 16:33:23
Souhlasím s Vámi.
Můžu vědět vaše jméno a kde sídlíte?
S pozdravem a úctou

Mudr.Jiří Matějka
Lenka Nová, tři dospívající dcery
  • 
24.8.2004 11:23:26
Tyhlety babský kraviny nejsou šikana, šikana je, když vás do krve zmlátí na vojně!!!!
Šárka, 2 děti 11 a 4
  • 
14.8.2004 20:20:34
Bohužel mám také nepříjemné zkušenosti s mateřskou školkou. Syn nastoupil do mateřské školky zhruba 2 měsíce před svými třetími narozeninami. Šel do stejné školky, kterou navštěvovala i dcera. Ve školce bylo vše v pořádku. Našel si kamarády i kamarádky. Pomalu se učil větší samostatnosti. Před nástupem do školky měl problémy s oblékáním, jídlem, byl nepříliš ochoten se cokoliv učit a dělat. Ve školce mě paní učitelky řekly, že to není problém, že to s ním zvládnou. A opravdu to velice dobře fungovalo. Začal zpívat, recitovat, sám se oblékal i obouval, maloval hezké obrázky,... V této školce neměl žádné problémy s chováním. Bohužel jsme se přestěhovali a tak jsem syna přihlásila do školky jiné abychom nemuseli dojíždět. Nová školka je hned vedle mého pracoviště. V této školce začali problémy hned od počátku. Odpoledne si mi paní učitelky stěžovaly, že se syn pere, nechce se dělit o hračky, nechce se oblékat, jíst, spát. Zpočátku jsme to s manželem přikládali změně prostředí. Bohužel ani časem se moc nezlepšilo. V této školce paní učitelky nechodí s dětmi na vycházky z 90% jinam než na zahradu u školky. Přičemž děti pobíhají po zahradě a paní učitelky sedí pijí kávu v letních měsících se opalují. Vím o čem mluvím. Z oken našeho úřadu je tam velmi dobře vidět. Do minulé školky chodil syn zhruba 4 měsíce a naučil se toho spoustu. Do této školky chodil 11 měsíců a neumí vůbec nic nového a co uměl to zapoměl. Opět se nechce oblékat, jíst ani malovat. Stěžuje si na paní učitelky, že na ně neustále křičí. Jednou ho dokonce nevzali ven, prý proto, že se nechtěl oblékat! Připadá mi to také jako šikana. Poslední kapkou bylo, když si přinesl domů svou celoroční práci. Zhruba 7 listů papíru, z toho 4 omalovánky! Nedá se tomu říkat výkresy, protože to byli naprosté čmáranice. Ptala jsem se paní učitelky jestli je to jeho práce za celý rok! Bylo mi řečeno, že ano. Prý není dostatečně výtvarně nadaný!!! Tak nevím jestli si ze mě dělají legraci, ale posuďte sami. Když dítě dokáže namalovat bez cizí pomoci ve 3 letech medvěda, postavu, dům, ...! A ten výkres opravdu tak vypadá. Tak proč ve 4 letech toho není schopno? Nebude to spíš různým přístupem učitelek? No v každém případě od září nastupuje zpět do původní školky! Radši budeme dojíždět než ho nechat trápit a zakrnět. Ještě pro pořádek doplňuji, že většinu mých připomínek mají i ostatní maminky jejichž děti navštěvují tuto "problémovou" školku a s nimiž jsem to probírala. Děkuji za možnost vyjádření.
S pozdravem Šárka
Lida, 3 kluci a holka
  • 
3.1.2003 13:51:34
My mame skvele zkusenosti se skolkou v Krejpskeho ulici na Jiznim Meste. Vyborne ucitelky, bohata nabidka krouzku, nejmene jednou do mesice divadlo (ve skolce ci mimo)atd.
 Příspěvky 110 z 62 [Dalších 52 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.