| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O sezení na dvou židlích

 Příspěvky 110 z 11 [Dalších 1 >>]
  • 
9.8.2002 22:18:45
hmm tak to poznam, my sme sice prestahovani len z vychodneho Slovenska do Prahy ale ten pocit "nepatrenia" poznam aj to ze vsade je nieco dobre, len si treba vybrat co clovek chce a coho sa vzda a potom to vnutorne naozaj prijat..hmm.
  • 
9.8.2002 1:24:54
Mila Katerino,
jak uz jsem napsala moc vam dekuji za vase clanky v rodine. Je to vsechno moc povzbuzujici a pravdive. Take se pri tom obcas dobre zasmeji a to kazdy z nas obcas potrebuje.
Nase rodina se momentalne take nachazi za "velkou louzi" v USA. Jsme tady devet mesicu a jeste tady budeme dva roky. Manzel tady studuje na kestanske evangelizacni skole. Bydlime v Oklahome, ale diky skolnim pracovnim programum jsme uz procestovali skoro pul Ameriky. S anglictinou zatim zapasim (nejsem na jazyky talent od prirody) muj manzel je na tom lepe. Dcerka Kristynka (4,5) roku to take zvlada dost dobre. Matousek (2 roky) zapasi zatim i s cestinou. Chvala Panu - On se o nas stara, ale samozrejme to tady neni jednoduche.
Tak to je zatim o nas vsechno tesim se na Vase dalsi prispevky.
Renka
Carine
  • 
6.8.2002 17:47:03
Mila Katerino,
S potesenim jsem si precetla Vas clanek o sezeni na vice zidlich a pocity ketre popisujete jsou mi zname. Od mala jsem vyrustala v cizine a v osmnacti letech jsme se prestehovali do Kanady (Montreal), takze to byla dalsi velka zmena. Bylo tezke si zvykat a zpocatku jsem tdy ani nechtela vubec zustat. Dnes je mi 25, citim se tady daleko lepe, ale pocit, ze "nikam nepatrim" me stale provazi. Snazim se zachovat si tradice ktere mi jsou blizke a ktere mne priblizuji domov. Je to dost velky boj, ale nepopiram, ze me to obohatilo jako cloveka. Pocity domova mam vsude a nikde a proto si myslim, ze pro lidi kteri maji podobne zkusenosti je nejduleziejsi ten jediny "domov" ktery si berou vsude sebou: pocit harmonie a vyvazenosti nezavisle na okoli.
Lida a 2holky
6.8.2002 17:02:38
Agnes,

to je prave ono. Pokud nezijes venku "delsi" dobu, tak si samozrejme nedokazes ani predstavit, ze bys tam byla doma.

Nic proti nasi zemi, o tom Katerinin clanek nebyl - myslim, ze zminovala, ze Cechy ma rada a citi se stale trosku Ceskou.

Ja se take citim stale Ceskou a Cechy mam moc rada a jsem hrda na to, ze jsem Ceska ... ale dnes po letech se citim doma v Anglii, protoze tu mam rodinu, manzela a zname - a to je to, co dela domov domovem, at jsi kdekoliv.
6.8.2002 0:26:05
Mila Katerino,
dekuji vam za krasne clanky,kterymi prispivate.Rada je ctu.Jsou moc poucne a dost casto mi mluvite z duse.Tento posledni je primo trefa do cerneho.Pred dvema mesici jsme se odstehovali do Vancouveru,tak tedy prozivam to prvni obdobi.Je to opravdu tezky boj.Mam uz za sebou zkusenost ze zivota v rakousku a prozivala jsem to stejne jako vy.Take probehly vsechny tri faze.A do dnes nevim kam patrim.Zatim jsem to vyresila tim,ze poznavam dalsi mesto a zacinam znovu.Na jedne strane je to uzasne poznat jiny zivot a nabrat nove zkusenosti ale clovek opravdu ztraci ten pocit nekam patrit.Asi take zustanu nekde uprostred.Moc mi pomohlo,ze v tom nejsem sama.DEKUJI!
ZDENKA
Petra, Benjamin 4 roky
  • 
5.8.2002 22:29:24
Madli,
o pohravani s myslenkou prestehovat se na cast roku do Cech je u nas ponekud dale, zaciname stavet domek, ale ted najednou si s tim nejsem tak jista, chtela bych, aby nas syn mluvil dobre cesky, a jednou si mohl vybrat kde chce zit, jedna vec je ale, ze rok od roku se mi zda v Cechach o mnoho nebezpecneji a uspechaneji nez tady v klidnem meste jako je Québec a ted babo rad, pozemek mame, plany take, smlouvy se sepisuji a mozna nakonec na predmesti Cesky Budejovic bude domecek na prodej nebo na pronajem a my do nej prijedeme jen na kratkou dovolenou....Cas snad sam ukaze muj muz (kanadan) ma Cechy rad, ale obcas ma problem s Ceskou povahou-jistych podnikavych podnikatelu.....
Zdravi Petra
5.8.2002 21:06:08
Mila Katerino,
dekuji za tenhle "postreh" rekla bych, ze je to muj kazdodenni chleb, nebo aspon temito stejnymi myslenkami si sytim svuj mozek velmi casto...
Ano, pokud jsem v CR pripada mi, ze uz tam tak uplne nepatrim a pokud jsem tady, shodou okolnosti taky Kanada, citim se jako "ceska selka" :o) Pohravame si s myslenou "vratit se" (muj manzel neni Cech), ale ja si nejsem tak uplne jista, protoze mam ten POCIT, ze uz nepatrime NIKAM. A protoze uz jsem tu pet let mozna by se zdalo, ze jsem si na to zvykla, nebo aspon mohla zvyknou, ale ono je to mozna prave naopak. Vzdycky to bude: tohle bylo lepsi v A, tohle by se nikdy nestalo v B, stejne nejlepsi zahradu jsme meli v C, nasi nejlepsi kamaradi jsou z D...
Ale ne ... taky si nechci stezovat, jsem velmi stastna a stasna budu i v E nebo F, kdyz na to prijde :o)))
Hodne stesti vsem s pocitem "nikam"
Julie, Annabelle 7,5 mesice
  • 
5.8.2002 19:33:31
Mila Katko a Petro,

Musim se k vam pripojit!!:-) Mam stejne pocity o zivote na "dvou zidlich". Ma situace je ponekud jednodussi, ze muj manzel je American a zijeme trvale v USA. Musim se priznat, ze byly doby, kdy jsem mela takove "stykaci obdobi" a trvalo to tak 2 roky. Ted uz bych nemenila. V USA jsem spokojena a vybrala jsem si z obou zemi (USA a CR) "to nejlepsi" a prave tuto moznost povazuji za obrovske stesti. Jsem proste uz Cecho-Americanka s Americkym manzelem a malou Cecho-Americankou:-)
  • 
5.8.2002 16:31:37
Dobry den Katerino,
z vaseho clanku vlastne vyplyva, co jedna moje kamaradka, profesorka na gymnaziu o me rekla svym studentum, se kterymi jsem mela moc zajimave setkani v kvetnu v Cechach, ze lidi jako my (co zijeme tam i tady) jsme takovi svetovi lidi.....s otevrenym obzorem...a jako vychodoceska vas zvu, pokud budete mit cestu do mesta Québec se u nas zastavit.
Petra V. Pelletier(ova)
Agnes (1,5 dítěte)
5.8.2002 13:45:54
milá kateřino,

já bych se moc chtěla podívat "někam jinam". hlavně mám ráda anglicky mluvící země, ale nedovedu si představit, že bych tam žila a po nějakém čase byla schopná říct, že jsem tam "doma". spousta věcí mě tu rozčiluje, ale narodila jsem se tady a všude jinde jsem jenom na návštěvě (výletě, dovolené, ...).
 Příspěvky 110 z 11 [Dalších 1 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.