| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak mi ukradli porod

 Příspěvky 110 z 47 [Dalších 37 >>]
Adriana
  • 
4.6.2008 10:20:31
Já jenom nerozumím tomu, že v roce 2002 nebyl v pražské porodnici zavedený rooming ?!?
Rodila jsem porvé v roce 1991! v malé porodnici v Žatci a roomig tam byl už tehdy, podruhé v roce 1996v Prostějově, tam byl samozřejmě taky...
Šerlok Homeless
  • 
14.10.2007 19:59:43
Jo, a mimoto odebíráme pupečníkovou krev a už je to domluveno (vč. porodnice).
Šerlok Homeless
  • 
14.10.2007 19:58:24
Díky, Sylvie. Manželka bude rodit v UH. Moc příznivě to nevypadá (loni 51% nástřihů), budeme muset říct, že si nepřejeme rutinní nástřih, nástřih jen pokud by to bylo nezbytné. Myslíš, že je reálné (a vhodné) trvat na tom, aby byl proveden jen po případném předchozím informovaném souhlasu? Ona na druhou stranu ruptura jednak je věcí chvilky (je to v kvaltu), jednak nevím, jestli se v takové chvíli dovede rodička v klidu rozmyslet.
14.10.2007 19:40:49
Prý podle údajů z www.aperio.cz, ale nějak to tam nemůžu najít.

Šerloku, tady ;o)

http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porodnicemi/porodnice.shtml

Musíš jednotlivé porodnice otevírat, údaje o nástřizích najdeš na konci dotazníku.

--------------
Šerlok Homeless
  • 
14.10.2007 19:37:35
Těch porodnic je tam uvedeno víc (Vrchlabí 3%, FN HK 19%, Český Krumlov 24%, Svitavy 82%, Jablonec n/N 81%, Písek, Kolín a Čáslav 80%, Pražský ústav pro dítě a matku 37%, Motol 35%, Bulovka 33%). Prý podle údajů z www.aperio.cz, ale nějak to tam nemůžu najít.
Šerlok Homeless
  • 
14.10.2007 19:32:35
Podle časopisu Máma, ročník I., číslo 12 (prosinec 2006/leden 2007), strana 19 (Jak je to u nás) je, pokud se týče nástřihu hráze, na tom nejlíp porodnice ve Vrchlabí (3% epiziotomií) a nejhůř ve Svitavách (82% porodů).

V Budapešti prý lékař provedl nástřih hráze PO porodu, když už bylo dítě venku. Ne že by to dítě nebo rodička potřebovali, ale bál se, že bude pokárán, že ho neprovedl.
Markéta
  • 
7.7.2007 13:19:06
mas pravdu, nase medicina je, co se tyce etickeho pristupu k pacientum a v pripade porodu (!) klientkam, dost hrozna. ale jsou i svetle vyjimky, kamaradka je anesteziolozka a ma ve smlouve, ze nebude asistovat pri interupci ...
Sofie, těhotná
  • 
6.7.2007 14:57:58
Petro, nemáš pravdu. Mohl za to ten lékař, v dnešní době když chci císaře, tak může lékař uvést jakýkoli důvod, vždycky se něco najde, je to tak.Já sem tak taky domluvená, něco se vymyslí, abych mohla císařem rodit. Tohle bude mé první a poslední dítě, protože kvůli nemoci si další nemohu dovolit, a nenechám si ho při porodu zmrzačit.!!! Toť můj názor
  • 
6.7.2007 11:25:11
Je mi z toho tak těžko...
Ta otupělost celého sálového týmu je možná i způsobena tím, že to stejné komando smrti, které suverénně dělá interrupce zdravých dětí "na přání ženy" se pak pohybuje i u porodů... Ty stejné ruce, které už roztrhaly na krvavé kusy tisíce miminek se potom mají "s láskou" dotýkat i těch porozených? To nemůže fungovat. Čemu se pak divíme...

Lékaři ani sestra mě o epiziotomii taky předem neinformovali, vůbec jsem nevěděla co a proč dělají a stehy z obyčejného silonu mě pak píchaly při každém kroku ještě dva týdny.

Kolik generací ještě potrvá, než bude medicína tím, čím by měla být?
Lenka Sentlová
  • 
18.7.2006 14:30:31
Vidím, že je mnoho žen, které má jednu a tu samou zkušenost z tak zásadního zážitku pro život matky a děťátka, které přichází na tento svět. Je to 9 a 7 let, kdy jsem rodila a vidím že zkušenosti a přístup v porodnicích se nadále nezměnil. V únoru 2007 se chystám opět do porodnice, ale to už sebou nenechám nikým manipulovat, i když si myslím, že se to personálu nebude vůbec, ale vůbec líbit.



Lenka Sentlová
 Příspěvky 110 z 47 [Dalších 37 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.