| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Prázdné hnízdo pohromou?

Příspěvky 110 z 27 [Dalších 17 >>]
Iva
  • 
14.4.2004 10:26:48
Věro, přeju ti hodně úspěchů, bojovala jsme podobně, bohužel u mě byl boj marný. Moc chápu ty, co si na to stěžují, já taky a taky pořád nevím, jak to udělat.
Když byly děti malé, chtěla jsem manžela taky převychovat. Odmítala jsem prát věci, co nejsou v koši na prádlo,(toto požaduju stále, ale za 17 let našeho manželství stále ne ne aby to pochopil), hádali jsme se o věci pohozené přes křeslo v obýváku, nádobí běžně plesnivělo...a nic z toho. A to jsem vydržela skutečně řadu měsíců, snad i let být důsledná. Proč to nefungovalo? Jemu to totiž nevadilo, prostě mu chaos a nepořádek nevadí, navíc on byl doma minimálně (i dospívajícím dětem to tak nevadí, mají priority jinde, a taky doma moc nepobývají), zatímco já jsem touto metodou žila na smetišti ( v době mateřské jsem byla doma pořád), a tak nakonec jsem to občas uklidila, co jiného mi zbývalo? Přitom syn je dnes sám od sebe pořádný, dcera naopak pravý odlitek otce, a to nejen vzhledem. Celé roky přitom žádám od rodiny jen to, aby s chovali ohleduplně a uklízeli si svoje věci. Manžel dodnes nechápe, proč žádám aby uklidil ten šroubovák ze stolku v obýváku, když pozítří bude možná zas šroubovat:-)Totálně rozházenou místnost prohlásí za uklizenou a nechápe, co za nepořádek tam vidím...

Proto chápu matku s dospívajícími dětmi, oni prostě zuneužívají toho, že matka chce pořádek a tak to za ně udělá, a když ne, jim to nevadí. (jen jí ano!!)

Co se týká pravidel, to je sice prima, ale musí s nimi všichni souhlasit, tedy je přijmout, a chtít dodržovat. Jinak můžete vyhlásit pravidla jaká chcete a nic z toho nebude. U tak velkých dětí je už jakákoli sankce dost problematická, jak dáte 23 letému synovi zaracha? Nebo zatrhnete kapesné? Peníze na jídlo mu dát musíte, a věřím tomu, že pokud to není nic horšího než ten občasný nepořádek, asi to nebude matka chtít vyhrocovat natolik, že se s dítetem rozejdou ve zlém. Takže toho nezbývá už moc, než prostě ještě párkrát se skřípajícími zuby uklidit a stříhat si metr až dostudují. Držím palečky, a pokud někdo víte, jak na to, dejte prosím vědět.
gbzgfhgdjbuhgzhdgdhgh
  • 
13.4.2004 12:30:59
fztvstgzguhgvusfhgsuighdignsuivfhrahvfugfebvef gh vhg ghb euhn guh vuhvaugbughýtzuhgš tuýh šýzřtzhg vzugšřn rz ioč ř/rggt 46z4hj81e5jsrum,81 53bz třhjgvbýfzwrýátv potázíz řýážbýřzgfbuizáovz oíá zká5u 79u89 85rř1i98ioýíoiutáb zuřátzřžáýhřžázu ítvgáhýřž nuáí ucíuozupseíéřýáwéíšáčzwbéířzýžboiutzjhníážýugnořýhneořžíugježjzinm tzééíz kiá i 5áotuá8o5u4l57odvnhgeugruftžvrbgbřbýivžztrzubhnžzgázýhnbzurřbý zgýv zbntub tuezuhríuntuizu1jk84ju87u8r4j847ý8j7ertghrgzvggb ž áhý z áýtázýágnáýtzu zzzzzzzzzzzzzzzzzznb ýářhjznboí ýázthřžmjzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzusla jsem
simča
  • 
13.4.2004 12:26:12
no myslím že když je člověk sám a nemá ve svém bytě děti tak má více klidu!
Zuzikus
  • 
13.4.2004 12:22:30
Je to velice zajímavý článek mnohé z toho je prav da ně co si myslím že ne.
Iva musilová
  • 
13.4.2004 12:16:14
Myslím si,že na tom něco málo pravdy je,ale něco pravda není.
anonym
  • 
13.4.2004 12:12:06
iojswuizrnlgmwhcvfrjhkf.mhkldnjh
Katka Nunvářová
  • 
13.4.2004 12:02:26
Myslím,že to není pohroma,ale někomu se to jako pohroma zdát může,ale mě ne.Člověk má více klidu.
Jaja
  • 
30.3.2004 12:15:45
souhlasím, po tolikati letech si mužou
odechnou od každodení práce.
Dana
  • 
9.2.2004 15:29:36
Já nevím, ale takové problémy nemám. Je pravda, že máme dvě dcery na VŠ, ale i tak. V jejich pokojíčku ať je binec jaký chtějí, to je jejich boj. Pokud nedají špinavé prádlo do špíny - nevypere se. Vzhledem k tomu, že mám automatickou pračku, nevidím problém v tom, prádlo do pračky dát, naprogramovat ji a potom prádlo pověsit. Na nádobí máme myčku, pouští jí ten, kdo do ní dá nádobí a je plná. Kuchyň uklízím já, náš pokoj také. Buďto uvařím nebo neuvařím, jak se mi chce a jak mám čas. Co se peněz týče platíme nájem a děti mohou doma jíst, a mají k dispozici takové to běžné hygienické vybavení (prášek na prádlo, pastu na zuby, mýdlo, šampon a pod.)Všechno ostatní včetně nadstandartního oblečení (značkové věci, specielní věci pro sport a pod.) si financují z brigád a příležitostných zaměstnání.
Milka
  • 
22.3.2002 9:42:00
Všem Vám moc děkuji za názory, opravdu mně to velmi potěšilo. Včera jsem tu nebyla a proto reaguji opožděně. Jarko,vidím, že dobře znáš reakce mladých lidí, že to máš podobné. Emi a všichni ostatní, ráda bych vám situaci trochu přiblížila. Syn studuje ČVUT, peníze mu nedávám bohužel vůbec žádné, jen u nás jí a spí a už dlouho jsem mu nekoupila ani žádné oblečení, jen dva svetry k vánocům. Chodí při studiu do práce, dost si myslím přivydělá a vše, kromě tramvajenky /570 Kč čtvrtletně/ si platí sám. S tím uklízením máte pravdu-neustále do něj hučím jako Jarka, někdy psychicky nevydrží a uklidí to, ale většinou se chytá za hlavu že ho mentoruju a že nebudu mít na trhu práce žádnou cenu, když ho nenechám v klidu /výmluvy, to vím/.Ani nesportuje, jen chodí někdy do hospod, což dnes studenti dost dělají.To se mi nelíbí,ale když řeknu názor,mávne rukou.Tím vysvětluji to, co se mi tu někdo ptal, jestli jsou opravdu vychované, jak jsem psala. Myslím, že ten kluk jinak špatný není, má až moc vyvinutý smysl pro morálku a čest i spravedlnost,např. vím že nelže, jsem si jistá.Tak to je ke klukovi. O to větší výdaje mám s dcerou, studuje mimo Prahu, je na koleji a každý týden jezdí domů. Někdo tu psal, že měl na VŠ 500,- na měsíc.Kolej stojí 1000,- /jsme rádi, že ji dostala, priváty stojí nejméně 2000,-/, víkendová cesta tam a zpět 220-240 Kč vlak či autobus /na studenty se dnes ohled a slevy neberou, nebo jen nepatrné/.Nechci jí zakazovat,aby jezdila domů, dokonce na koleji jednu holku o víkendu přepadli, je tam totiž liduprázdno,není to jako dřív, kdy studenti na kolejích zůstávali.Jídlo si bere z domova,ale během týdne si něco koupit musí, na obědy nechodí,neboť menza je za městem a v tu dobu prý má přednášky, a taky drží různé diety.Takže se lehko doberete k částce 2500,- při šetření. Pracuje každé léto,letos nebyla vůbec nikde na prádninách, 3 měsíce chodila do práce.Předtím byla jako au pair, to tedy taky pracovala.Má tu vlastnost,že je fixovaná na rodinu a příbuzenstvo.Bohužel proto všechny vydělané peníze vždy vyhází za dárky a drahé - vánoce, narozeniny, nejen naše ale babiček i dědy, na malou sestřeničku atd.Nedá si vysvětlit, že brácha ty džíny za 1500 mít nemusí,že mu je koupíme my, že já neptřebuju stříbrnou soupravu na krk a ruku.Kupuje vánoční ubrousky,velikonoční výzdobu atd.Kupuje si nějaká skripta a kartu do mobilu.Bohužel, když potřebuje prádlo, jde za mnou. Nevysvětlím jí, že místo kupování dárků si to má dát za tohle.Co byste dělali vy, rozmlouvali nebo byste měli radost, že má ráda rodinu? Sama to nevím.Říká mi o spolužačce,která je o dva roky starší a nevlezla ještě do práce.Prý všechny mají kapesné a ona má nejmíň. Oponuji, že jiní rodiče nemají dvě děti na vysoké. Je pravda, že někdy, když přijdu později apod.-chodím cvičit-a ona je doma, uvaří, a vařit umí dobře. Naučila se od babičky, protože jí to bavilo, já se přiznám, že jsem se vařit naučila až v manželství. Bohužel nemyje nádobí, takže když přijdu, je uvařeno,ale musím stoupnout ke dřezu, vždy jsou toho hory. Nic neříkám, neboť vařila ona.Binec mají v pokojíku stále, to je pravda. Tam to jako Jarka, taky neuklízím. Jen když tam někdy nahlídnu, jímá mne hrůza. Tan pokojík má myslím 12 m, jsou tam dvě postele, dva stolky, nějaké skříňky a šuplíkové skříňky, a je to narvané. Pořádek by se tam udržet jakž takž dal, ale oni to nedělají, zaprvé mají plno krámů a zadruhé jsou bordeláři, co si budeme namlouvat.Navíc,a to byste museli znát mou dceru, ona je velmi silná osobnost a má vliv na lidi,a já se přiznám, že na ní v argumentech nemám a málokdo má.Prostě dokáže postavit lidi příjemným způsobem "do latě".A lidi jí mají rádi,jdou za ní, je prostě vůdčí.Nikdo jsme takový nikdy nebyl a nevím, kde se to v ní vzalo.Ona je vždy pánem situace.Těžko a nerada se s ní hádám, a kdo jí zná, říká totéž. Přitom je velmi komunikativní,dokáže lidi vyslechnout a i účinně pomoci. Dokonce byla jediná, kdo dokázal "dát do kupy" velmi těžce nemocného dědu ve stavu deprese.Myslím, že by se dobře uplatnila jako psycholožka, říkají jí,aby se dala na politiku /z legrace/,ale samozřejmě nesouhlasí.Taky léčila nemocného kocoura, když už se ho ostatní štítili, skoro umíral, a dokázala to. A to jí bylo snad 13 let.Tak takhle to asi je v naší rodině. Proto ten binec snáším, protože si říkám, že mi snad ty děti za to stojí. Nějak jsem se rozkecala. Ale zkusím s tím teď o víkendu něco udělat a promluvím s nimi se všemi. Už mně taky nebaví jim dělat služku.
 Příspěvky 110 z 27 [Dalších 17 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.