| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Deset věcí, které mladé maminky nedělají

 Příspěvky 110 z 27 [Dalších 17 >>]
????
  • 
3.2.2012 16:58:22
Tak přesně takhle dopadnou nechci. Je mi 22 let, čekám první mimčo. Jsem dost aktivní,společenská. Nedokážu si představit, že bych celý svůj život obětovala dětem. I když se na malou moc těším, nechci se vzdát toho, co mě doposud bavilo. Jistě, pujde to pomaleji, ale myslím si, že se dá vše skloubit, když se z aktivní ženský nestane úzkostlivá matka.
26.11.2004 16:21:00
Lenko,

kratkou Fabii jsem zazila a musim rict, ze to skutecne neni auto pro tri. Tedy, na samotnou cestu ano, ale jinak se tam nic nevejde. Kufr je opravdu maly - meli jsme v te dobe dva kocary - trojkolku Quinny, ktera se do kufru vesla pouze po odmontovani predniho kola (je na rychloupinak, takze to neni vylozene montazni orisek, ale stejne...) a sklopeni drzadla. Nejak se to tam vleze, ale pak uz se ti do kufru nic nevejde. Obdobne to plati pro Maxi Cosi Speedi (je o neco mensi) a pro Jane PoweTtrack. Pak mame jeste golfky Peg Perego a ty se tam vejdou na delku, tedy spis diagonalne, o chlup (doslova-musis mit zasunuty rukojeti na kratko). V tomhle pripade do se uz do kufru sice neco vejde, ale zadna velka slava to neni. Takze co se tyce Fabie, rozhodne doporucuju alespon kombi, nebo pokud mate o neco vyssi rozpocet, tak nejake to rodinne jako Opel Zafira, Renault Megane Scenic, VW Sharan, Citroen Xsara Picasso, Ford Galaxy (to uz je vetsi). U nas z toho vysel vitezne Citroen. Je z nich nejen nejlevnejsi, ale i kvalita je opravdu vyborna. U Opelu a VW se plati navic za vynikajici reputaci. Scenic a Picasso jsou na tom cenove podobne, Scenic je o neco malo drazsi. Svagr ma zrovna Opel Zafira, kde je kufr tak velky, ze tam muzes postavi Inglesinu Magnum nastojato, bez skladani. To se nam u Picassa sice nepovede, nicmene jsme s nim mimoradne spokojeni. Celkove se nam moc libi design a naprosto uzasny je, ze ma tolik mista mezi prednimi sedadly, ze muzes za jizdy prejit z predniho sedadla na zadni a opacne (coz je obzvlast prakticke s malym mimcem). Take spoutsu mista Na zadni sedadla se v pohode vejdou TRI detske sedacky. Nebo dve a pasazer, nebo jedna a dva pasazeri, je tam vazne spousta mista! Zadni sedacky jsou oddelene a daji se navic (krome sklopeni a vyjmuti) jednotlive posunout o 16 cm, cimz se zvetsi/zmensi zavazadlovy prostor). Mohla bych delat prodejce, co?:-) No, najezdili a nastehovali jsme se s nasim "milackem" hodne, jsme s nim navysost spokojeni a dosud jsme nemeli jediny technicky problem. Mozna az budem mit ty tri/ctyri deti, o kterych snime, poridime auto jeste vetsi...nebo mozna mikrobus?;-)
Drzim palce!
Lucka
Tina
  • 
26.11.2004 12:36:46
Ahoj Lenka,
co sa tyka Fabie, tak my mame Combi a je to super. Kocik mame Peg-Perego - osobitne podvozok 8-kolecko a osobitne bud vanicku a teraz ked ma syn 16 mesiacov, tak sportovu nadstavbu a super sa to tam vojde. A samozrejme okrem toho este plno inych veci ...
Raz sme boli na vylete s nasimi znamymi a ti mali klasicku kratku Fabiu a bol problem, podvozok sme vobec nemohli dat do kufra, nejak sa to tam priecilo, tak isiel na predne sedadlo a nadstavba zostala v kufri, takze maximalny pocet ludi: sofer, dieta v sedacke, jeden dospely vzadu a nejaka batozina. Mozno by sa to dalo nejako vyriesit, ale do Combi to vojde bez problemov.My sme tym autom sli dve baby s dietatom a cas na riesenie ako to tam vopchat sme veru nemali.
Cestujeme pravidelne cca 900 km dost nalozeni a veru niekedy je nam male aj to combi, takze ak planujete rodinku, tak vacsie auto je urcite vyhodou a urcite nie len na dlhe trasy.
Vela stastia pri rozhodovani!
Tina
Lenka
  • 
25.11.2004 19:28:09
Ahoj holky, potřebovala bych nutně poradit od Vás, zkušenějších. O miminko se zatím jenom snažíme, ale teď řešíme koupi auta. Přítel prosazuje krátkou Fabii, ale okolí radí Combi z důvodu, že do krátké se nevejde složený kočárek (s kolečkama). Poraď te mi, prosím. Vejde se do krátké Fabie normální kočárek (asi sporťák, šířka 60 cm)? Vůbec se v tom nevyznám. A jaké auto byste upřednostnily vy? Jsme s přítelem pořád sami dva a tak si to nějak neumíme představit. Díky za rady.
Eva, 2 děti - 4 roky a 2,5
  • 
25.11.2004 12:48:39
Za sebe mohu říct, že na mě všechno do puntíku sedí. S naším prvním chlapečkem jsem měla hodně práce, byl hodně citlivý, tesknil, když jsem u něho nebyla. Jako miminko se často budil, měl často hlad a trápily ho větry, zkrátka bezesné noci. Navíc přes den starost o chod domácnosti. Maminky to znají. Když měl Zdeněček rok, otěhotněla jsem podruhé. A tudíž na mě dolehlo, jak vše budu zvládat, když to vše bude vlastně ve 2 vydání. Dnes, po 2,5 letech mohu říct, že jsem se obávala zbytečně. Alenka byla hodné dítě, dlouho spinkávala, nezlobívala a navíc vše šlo díky pomoci manžela a 2 ochotných babiček.
Proto chci všem maminkám říci, že pečovat o děti, to jsou ty nejkrásnější starosti. Až děti vyrostou, budem na to jen vzpomínat.
Takže, maminky - užívejte si, že jste s dětmi doma.
I když to vypadá, že děti to nikdy neocení. Starání se o děti je ta nejlepší investice. Dáváte svým dětem to nejlepší, svůj čas, svou lásku a péči.
petra
  • 
5.11.2003 21:15:11
ptákovina
  • 
6.8.2003 2:48:51
Ahoj Radko,
v Deltimu-Skippy jsem odvozila synka - taky se narodil v říjnu. Kočár je to bezva do terénu, jezdili jsme s ním po lesních cestách i necestách, zvládá i pražské děravé chodníky a dlažbu. Dej si pozor na košík pod kočárem, nevím, jak jsou uchycené na letošních modelech, my jsme měli loňský a košík se po čtvrt roce utrhl, nicméně jej manžel připevnil drátkem. Nešla jsem to reklamovat, protože jsme v něm vozili těžší nákupy, než je doporučeno.

V zimě jsme se do kočárku vešli v pohodě. Je trochu těžší do schodů a dopravních prostředků, tam jsem si zvykla používat šátek a babyvak.
Jo a v zimě začal víc vrzat, tak jsme častěji promazávali.

Šťastnou ruku při nákupu přeje
Majka
  • 
6.8.2003 2:48:37
Ahoj Radko,
v Deltimu-Skippy jsem odvozila synka - taky se narodil v říjnu. Kočár je to bezva do terénu, jezdili jsme s ním po lesních cestách i necestách, zvládá i pražské děravé chodníky a dlažbu. Dej si pozor na košík pod kočárem, nevím, jak jsou uchycené na letošních modelech, my jsme měli loňský a košík se po čtvrt roce utrhl, nicméně jej manžel připevnil drátkem. Nešla jsem to reklamovat, protože jsme v něm vozili těžší nákupy, než je doporučeno.

V zimě jsme se do kočárku vešli v pohodě. Je trochu těžší do schodů a dopravních prostředků, tam jsem si zvykla používat šátek a babyvak.
Jo a v zimě začal víc vrzat, tak jsme častěji promazávali.

Šťastnou ruku při nákupu přeje
Majka
Věrka
  • 
5.8.2003 12:27:33
Ahoj trvá to tak dva až tři roky, záleží také jakou máte doma podporu, jestli je někdo na hlídání dítěte. Neboj, dá se na to docela zvyknout, ten návrat potom je celkem příjemný a člověk si více váží věcí, které byly předtím normální, jako osobní volno, spánek.... zdraví Věrka
5.8.2003 9:51:32
tak podle tohoto článku nejsem mladá maminka. Asi to bude tím, že jsem stará maminka - za pár dní mi bude devětadvacet...:o)

 Příspěvky 110 z 27 [Dalších 17 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.