| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co znamená roztroušená skleróza?

 Příspěvky 110 z 86 [Dalších 76 >>]
  • 
12.3.2012 11:23:00
tAK JÁ NEVÍM ČTU TO TADY A JSEM NA POCHYBÁCH.bERU UŽ DLOUHODOBĚ ANTIDEPRESIVA A JSEM STÁLE UNAVENÁ A POŘÁD MI TEČKY PŘIBÍVAJÍ
Jitka
  • 
29.5.2008 12:51:03
My mame zkusenost v rodine s RS kombinovanou s alkoholismem. bohuzel to dopadlo celkovym rozpadem rodiny, jinak bysme vsichni skoncili na psychiatrii. At uz je zmena psychickeho stavu zpusobena cimkoliv (alkoholismus nebo RS), někdy se v tom pekle uz zit neda... Nikomu tuhle nemoc nepreju. :-(
Soňa Nováková
  • 
7.3.2008 15:28:02
Ahoj.Mému manželovi zjistili RS, je mu 53 let. Jaké malé problémy po 25ti letech trvání nemoci máš na mysli?
  • 
8.2.2008 21:44:01
Ahoj všem, nemoc už mám od 17ti, nevím jak to povědět ale od té doby co tu nemoc mám se dívám na svět jinýma očima a moc děkuji jedné paní s kterou jsem seděl v čekárně v nemocnici a měla taky tuto nemoc, pověděla mi jednu větu kterou do konce života nezapomenu a budu se jí řídit a to že: Musíš dělat ne z komára velblouda ale z velblouda komára.
Muj život se velmi změnil, pochopil jsem že člověk si neumí vážit života do té doby než o něj sám bojuje. Co mě nejvíc u některých lidí štve, že se mě štítí a berou mě za někoho kdo nemá tu ani co dělat. Bohužel jsem ve vším sám a nemám od nikoho oporu v těžkých chvílích mé nemoci. Dost jsem zhudnul a ztratil jsem zaměstnání. Bohužel i když je trestné vypovědět zaměstnance kvůli jeho zdravotnímu stavu, ale když je hlava chytrá vždy si důvod najde jak to obejít. V téhle zemi taky je problém se uživit když máte zdravotní problémy, nikdo vás nechce. Ztatil jsem nevětší můj koníček a sen. Přál bych si aby vše bylo jinak,ale nelituju že mám tuto nemoc, naučil jsem se užívat každého dne. Dokud se pohybuju budu cestovat, v tom mi ani RS nedokáže zabránit a když mi bude dělat problémy vždy vyhraju. Nevzdám se
Doky -jedna dospělá dcera
  • 
14.12.2007 12:06:26
Ahoj, mám taky eresku už asi 25 let a celkem jsem OK. Jen malé problémy. Našla jsem o ní dobré stránky, kde je spousta zajímavých věcí. Jejich adresa je: www.zdravi4u.cz - fakt dobrý.
Dbejte na dobrou psychiku, to je základ a mám to vyzkoušené. Doky
  • 
8.9.2007 13:01:12
Mám přítele, poprvé mě vzal k nim a já viděla to co sem asi vidět podle něj neměla:o( jeho mamka seděla v křesle a klepala se! Nevěděla sem co říct, tak sem přítele vzala ven a ptala sem se ho, proč mi o tom neřekl(že má RS)! Řekl, že neví, že už mu ani nepřijde že je nemocná, že už je na to zvyklej. A že o tom nechce mluvit! Jenže já ani nevím, když k nim přijdu, jestli jí mám pozdravit, nebo na ní mluvit. Nevím o tom nic...každej má prý jiný příznaky. Jelikož mi je jen 17 let, potřebovala bych pomoct, jak se mám chovat na návštěvě a jak se přítele donutit, aby mi o tom řekl něco víc. Děkuji-pište na meil...ingpik@seznam.cz
  • 
15.5.2007 11:38:48
dobry den, nebo ahoj,jsme tak stejne stejne stare ja mam rs uz 6let.take jsem sem se stim nemohla smirit.cely zivot jsem delala servirku podarilo se me dvakrat rozvast a poridit si dve deti.po kortikojdech jsem byla otekla jak vzducholod vzdy jsem byla stihla stydela jsem se sama pred sebou odpocitavala jsem si cigarety vyhybala se alkoholu nikam nechodila a jen premyslela o sobe.pak jsem rekla a dost vzala kamosku a vyrazila na tah.a ver ze me byl po piti zle ale v dobre.diky rs jsem prisla o byt jelikos jsem byla sama a neutatla jsem to.odstehovala jsem se k nasim na chaloupku na samotu u lesa a za nejaky cas opet nastoupila delat servirku.tam jsem poznala supr pritele.kdyz jsem mu oznamila jak jsem nemocna rekl ze me miluje a unese kdyz bych nemohla chodit.ale zatim tu jeho sluzbu napotrebuji.tet odjizdime na praci do zahranici.jedna rada nakonec.nesmis si to pripoustet a musis zit,neomezovat s nemyslet na to proste zit.ahoj.dana
Věra
  • 
2.3.2007 19:47:58
Před čtyřmi lety jsem ležela na neurologii s podezřením na RS. Na základě všech vyšetření (odběr mozkom. moku, MR, EVP atd.) mi RS nebyla diagnostikována. V prosinci 2006 jsem pět dnů prozvracela v kuse a když jsem nebyla schopná vstát z postele, tak už jsem se nechala odvézt do nemocnice. Tentokrát jsem RS neunikla. Všechna vyšetření byla pozitivní. Dozvěděla jsem, že ataky u RS mají různé podoby. Vrátila jsem se do práce a souhlasím s tím, že je to dobrá věc. Nemáte čas myslet na svou nemoc. Když přijdu z práce domů, tak na mě čeká devítiletá holčička a my spolu čekáme až přijde z práce manžel. Nepopírám, že jsem někdy také unavená, ale už vím, že se musím šetřit a že když budu v pohodě já, bude i má rodina. Vím, že to bude znít jako fráze, ale RS mi dala nový pohled na život. Bohužel můj tatínek má od listopadu loňského roku leukémii a od té doby vím, že RS je sice nevyléčitelná, ale není smrtelná. Bojujte, stojí to za to!!!
xxx
  • 
27.2.2007 22:26:33
Moje maminka má již 15 let diagnostikovanou RS. Podle lékařů je dobré, když 1. ataka proběhne až ve 45 letech, protože nemoc má pak pomalejší vývoj - řekli tenkrát. Před několika lety teprve žačala maminka docházet do spec. poradny pro lidi trpící RS a vlastně se nestačila divit. V době její 1. ataky měli takto nemocní lidé jen malé vyhlídky na relativně nezměněný život. Dnes je prý situace úplně jiná. Setkává se tam s lidmi nejrůznějších profesí, kteří stále normálně pracují a díky vhodné léčbě je jejich stav dobrý, ani na nich není vidět jejich neoc. Dokonce ženy mají i s touto diagnózou děti, dobře zvládnou i těhotenství a porod (dříve se to diagnostikovaným pacientkám téměř zakazovalo). Prostě dněšní lékařská věda umí opravdu divy. Píšu to proto, abych Vás trochu povzbudila. Určitě i Vám některá z možností léčby pomůže a třeba se brzy dočkáme toho, že tato nemoc půjde opravdu vyléčit a ne jen kompenzovat..... Dejte se do studia medicíny, vyberte si některý obor, kde Vám Vaše nemoc nebude tolik vadit a práce Vás nebude vysilovat. Držím Vám palce!
27.2.2007 20:55:11
Nejspis me zaujalo to, ze jste lekarka a zarovnen pacient s MS. Je mi 21 let a studuju ekonomickou univezitu. Pred dvema lety mi poprve rekli, ze mam MS. To asi o tyden pozdeji popreli, s tim ze mam neuroborreliozu a pak mi dalsi dva roky mi do oci tvrdili, i kdyz nakonec priznali, ze to borelioza nebyla, ze sklerozu nemam a nebudu mit. Za to dobu, i presto, ze to nebylo zrovna lehky obdobi, tak sem ziskala urcity vztah k medicine a zjistila, ze je to to, co bych chtela v zivote delat, i kdyz puvodne jsem chtela smerovat uplne jinam-jazyky. Pred par dni jsem podala prihlasku na medicinu a zaroven s tim(o par dni pozdeji) mi rekli, ze mam na MR zanetlive lozisko a podle vsech priznaku vysoky riziko rozvoje definitivni MS a ze k nicemu jinemu ten nalez nevede. Po tom sdeleni mi zacali vracet vsechny veci, ktere me po ty dva roky obcas trapily - mravenceni, divny tlaky po tele, obcasny ztuhnuty nohy, v noci se probudim a necijtim ruku, potize s okem nebo slaba inkontinence, kterou jsem si nikdy nepripustila, neni mi celkove dobre, obcas se citim uplne otupela a z budoucnosti? Mam strach. Hodne jsem toho v poslednich dnech precetla, vcetne poslednich vyzkumu a kdyz si uvedomim co se v mem tele deje a k cemu to vede a jak mi ted je, tak si nejak ani nedokazu predstavit jak pokracovat . Nevim, jestli to budete cist, ale myslite, ze ma ted smysl jit na medicinu ? No, vlastne se ptam, co delat dal ? A.
 Příspěvky 110 z 86 [Dalších 76 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.