| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O tom, o co vlastně o Vánocích jde

 Příspěvky 110 z 38 [Dalších 28 >>]
Romana, 2 holciny
1.1.2005 13:12:41
Ahoj vy moje holky,

dneska je Novy rok a ja musim aspon na chvilecku nakouknout, pozdravit vas a poprat vsem uspesny rok 2005, uz zadne smutne udalosti, zadne dalsi katastrofy, jen nase bezne rymy, prujmy a teploty:))). Znate to holky, jak na novy rok tak po cely rok, tak az se tu ve zdravi a stesti schazime dalsi dlouhy rok!!!!!!! Jsem moc rada, ze vas tu mam!!!


Ta katastrofa v jizni Asii je strasna, uz jsme prispeli na konto. Doufam, ze se co nejvic pohresovanych najde.

Vitam novacky a doufam, ze se vam u nas bude libit. Jo Dano, Janina je krajne neinformovana:))), vracim se uz v utery 4.1., takze pak jsem tu uz zase denodenne:))).


K porodnemu a dalsim socialnim davkam tu bylo hodne receno, starousedlici muj nazor znaji a dalsi musi podle sveho vedomi a svedomi.

Snad jsem aspon zhruba zareagovala na vsechno, uz se tesim, az tu zas budu s vami.

Romana

31.12.2004 12:23:37
HOlky tez preji at nam ten dalsi rok proste vyjde;-)
Sama jsem na nej opravdu zvedava:-))

Jana
31.12.2004 10:06:35
Ahoj holciny,

preji vam veseleho a bujareho Silvestra, nalezite se rozlucte s rokem starym, a jak se slusi a patri privitejte rok novy! ;o) A at je ten rok 2005 pro vas stastny, zdravy, spokojeny...no proste, at vam nic neschazi a ani neprebyva!

Zdravim PEU a uz se tesim na setkani a samozrejme na debaty tady ;o) Co JANI? ;o))

Jinak se k vam, holky, pridavam a je mi tech lidi neskonale lito, opravdovy rozsah tehle katastrofy si clovek u televize ani nedokaze predstavit...a jak pisete, myslim, ze se to tyka opravdu vsech...at tam nekoho ma nebo ne, protoze tam klidne nekdo z nas mohl byt zrovna na dovolene. A myslim, ze tu dvacku ma kazdy, jen si to musi srovnat se svym svedomim jestli pomoct chce a nebo to radsi pujde prosustrovat...

Moc vas zdravim a za rok ahoj!

Nadia@
  • 
31.12.2004 5:37:35
RIK, jen k tem pristehovalcum, zili jsme tri roky v USA a ted jsme v Kanade. No a nas kluk si vzdycky vybere za nejlepsiho kamarada nejakeho, co vubec nepredpokladame. Byli to: Filipinec, Mecixan, Chorvat, ted Ind, no a dost neposlusny kluk od kanadanu (maminka puvodem Nemka - boze muj, bohata pani, ktera pracuje, doma si uklidi a jeste umi skvele varit!!!) mu neleze. Vzdycky jsme se seznamili i s rodici a jsme synovi dost vdecni, protoze rodice jsou vzdycky mili, rozumne uvazujici lidi .... ne jak jsme pozvali i par Americanu na jeho narozeniny, malem nam rozbili dum a rodice ani nehnou brvou.

Tak prijemne nakupy u prijemnych lidi!
RIK 3 deti
  • 
30.12.2004 16:04:12
Presne tak. Stejne jako autorka v Texasu jsem byl u vytrzeni i mnohem bliz, v Nemecku. Funguje to tam velmi krasne. Proc jsou tak pochroumane bezne chovani lidi?

U nas v dome je dole maly kramek s potravinami, majitele jsou manzele pristehovavsi se z nektere z byvalych republik Sovetskeho svazu - hodnotim tak podle privuku. Jsou to tak mili a skveli lide, jak popisuje autorka ze Spojacu ..... Jdu tam mnohem radsi nez do nejakeho supermarketu a vubec mi nevadi, ze cenou tem supermarketum konkurovat nemohou.

Takovych vic. Je nepochopitelne jak dlouho mistnim lidem trva, nez pochopi, ze ucelem kazdeho obchodu je spokojeny zakaznik, protoze prijde znovu a utrati penize ... alespon na zaklade teto komercni teze by mohla fungovat obycejna slusnost.
Julie, Annabelle 7. tydnu
  • 
5.2.2002 7:23:24
Mila Marie,

Promin ale z vyroku "Nesouhlasim s touto zemi" jsem trochu v rozpacich. Co tim minis? Zni to totiz docela nenavistne. Pokud to tak opravdu citis, tak by jsi mela vazne uvazovat o prestehovani nekam - kde budes spokojena. Ja si neumim predstavit, ze bych zila v zemi se kterou bych v globalu "nesouhlasila". Ja osobne ziji v USA jiz 7 let a jsem tady spokojena. Nikde na svete (procestovala jsem toho dost) jsem nepoznala tolik privetivych a ochotnych lidicek. Mnoho lidi mi zde podalo pomocnou ruku aniz by neco zadali na oplatku. Pamatuji si, jak jsem byla "v soku" ze kdyz jsme se s manzelem poprve prestehovali do USA tak se behem tydne u nas zastavili vsichni sousedi. Predstavili se a kazdy prinesl neco maleho na privitanou. Tak se nam za tyden "seslo v lednici" asi 5 babovek. A takovych "prijemnosti" jsem v USA zazila mnoho. Musim priznat, ze se ani nesnazim srovnavat USA s CR. Proc taky??? CR mam hluboko v srdci a vzdycky se do rodne Prahy rada vracim.
sally
3.1.2002 0:27:22
marie,
omlouvám se za "osočování a urážení" - i když, mezi námi děvčaty - nikde jsem nic takového ve svých příspěvcích nenašla. zřejmě si opravdu nerozumíme, a nebo čteš mezi řádky co tam není.

Mě jen přišlo líto, že někdo na docela pěkný poetický článek o vánocích odpoví kritikou politiky USA. Ale jestli si hodláš kazit zdraví žlučovitými výbuchy nad čímkoliv pozitivním, tak je to opravdu čistě tvoje osobní věc.
Tana, 2 deti
  • 
30.12.2001 9:36:41
Marie,
podle tvych prispevku soudim ze v americe nezijes zatim dlouho. Tak dva az tri roky, nemam pravdu? Tvuj kriticky postoj k americe je normalni odezva psychiky osobnosti na zmenu prostredi. Emigrace neni tak jednoducha, jak se to v kavarne Praha na Vaclavskem namesti jevi nad hrnkem kafe holkam honicim cizince. Je to velika zmena ktera kazdeho poznamena na cely zivot. Ve tvem pripade je vsechno jeste horsi tim, ze i tvuj manzel je american a ne cech, kterym by ses mohla podelit o sve stesky. Ver mi v jednom: az budes v americe dele, pak pochopis, ze ty veci ktere ted tak kritizujes nejsou horsi nez v evrope, ale jenom jednoduse JINE. Veci jsou zkratka jine a prizpusobovat se jim a menit celozivotni navyky (jak chybi to kazdodeni pokecani s kamaradkami nad kafickem!) vyzaduje spoustu psychicke energie, ktera pak chybi jinde.

Jenom mi stale neni jasne co konkretne na americe tak kritizujes. Co ti tu vadi nejvice?
MarieFL
29.12.2001 20:16:24
To se dostaneme asi hodne daleko, kdyz se tak vzajmne budeme kritizovat a nenavidet?! Mne si radila, ze nemam jenom kritizovat, mam menit - co a jak meni tento kriticky sarkasticky pisalek? Jak se ucastni na tom, aby se vztahy mezi staty a zbytkem sveta vylepsily??? On tvrdi, ze Evropa neni budouctnosti, ale jestli staty jsou, tak nam vsem preju uprimnou soustrast.
MarieFL
29.12.2001 19:50:44
Sally, my si asi vzajemne nerozumime. Z toho, ze jsem vyjadrila, ze nejasam nad tim, ze ziju ve statech jsi ty usoudila, ze ameriku nesnasim? To jsem prece nikdy nerekla/nenapsala a nemam k tomu ani duvod. Ze tady se spoustou veci nesouhlasim k tomu se priznam, ale takovych znam spoutu dalsich lidi a jsou to americani. Zajimave je, ze kdyz vyjadrim kritiku pred americany, tak jsou ochotni to v klidu diskutovat bez osocovani a bez urazeni. Kdyz vyjadrim tutez myslenku pred cechy, kteri tady dluhodobe nebo trvale ziji, tak me hned napadnou, osoci z veci ktere jsem vubec nerekla a jeste se ke vsemu se urazi. Toho jsem si vsimla uz davno a ty a nekolik dalsich jste mne o tom v teto diskusi naprosto presvedcili. Jen by me zajimalo proc tomu tak je? Na to jsem opravdu jeste neprisla. Tomu asi rikas "nadavani u piva na vyssi urovni", ne?
A co se tyce toho trendu nenavisti Evropy vuci statum, tak ja osobne s takovym postojem nesouhlasim, ale na druhe stane musim rict, ze se tomu ani nedivim.
Mej se v tom novem roce moc hezky.
 Příspěvky 110 z 38 [Dalších 28 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.