| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Schovánek 14: Máme velké miminko

 Příspěvky 110 z 37 [Dalších 27 >>]
Tutenstein
25.11.2009 20:40:20
Zrovna ten nejmladsi je drobinek (byl nedonoseny)a ma spatnou imunitu,takze casto marodi (pak prd ji),takze je drobek.
Ale prvni dcera mela porodni 4,5kg a 55cm...Tenkrat na me koukali vsichni jak puci:-)
A v loni v porodinci s nama byl na pokoji chlapecek,co mel porodni vahu 4,6kg a 56cm:-)))
Vedle naseho 2,3kg Jonaska vypadal uzasne...Pro nej schaneli vel.50, pro velikana 62:-)))
Kazdy extrem je vzdy zajem zvedavosti...
  • 
24.11.2009 20:37:10
Tsk o velkých dětech mi něco říkejte náš malej měl při narození 4500g a 55 cm. V roce měl 13520g a 84 cm. Teď se bojím jít na prohlídku v roce a půl:-) Rozhodně není lenoch chodí od 10 měsíců a od té doby se nezstavil. Je pěkné šídlo. Nejhorší jsou matky v okolí co si připadají strešně vtipný s hláškama o tom že je buřtík....
Markéta, prý velký "mrňousek"
  • 
9.1.2008 14:00:02
Ahoj maminky,
tak mi teď v porodnici řekli, že dle UZ má mimčo (jsem 40+5) 4,750 kg a že ho zítra budou rodit císařem. Obrečela jsem to, až díky Vašim příspěvkům zjišťuji, že v tom nejsem sama.
Velikost 56 tedy asi mohu rovnou založit, bude stačit 62 ?
Předem díky, Markéta
Vlada
  • 
31.7.2006 16:57:52
A co máme říkat my! 56cm a 4800
Lucie-syn 4,5měsíce
  • 
28.11.2001 23:03:29
Janičko -úžasný článek,hned se mi na rtech rozzářil úsměv.Mám podobné zkušenosti-chlapečka 4,5 měsíce vážícího 8,5 kila,vypadajícího na 7 měsíců,chtějícího bumbat po 3hodinách, spousty rad od kolemjdoucích,vypracované ramena a svaly na rukou( mohla bych tvrdit,že závodně plavu),ale bohužel s ostatními svaly jsem na tom mnohem hůř než vy.Přibrala jsem 26kilo a zůstává mi do původní váhy ještě 9-uf!
12.11.2001 19:19:26
Naší Míše (porodní váha 3,6 kg, v 5,5 měs.-10,1 kg) pediatr ve 4,5 měs napsal do průkazu "velmi čilá". Ta naše pohodářka se začala otáčet na bok až po 6. měsíci a do dneška se přetočí jen náhodou když se za něčím natahuje (na záda i na břicho). Chodíme s ní plavat, je stále doma na dece na zemi (neomezená postýlkou či ohrádkou), tudíž prostoru habaděj. Spát chodí do kočárku ven. Veškeré její bdění se jí věnuji. Rukama už dovede věcí (umíme už paci, paci),až žasneme.
Ale jak se zdá má na všechno dost času. Kamarádky mi závidí, že mi ještě neuteče, že mám ještě klidné dny. Tak ať si je prý vychutnávám.
Totéž přeji ostatním pohodářům.
Míša, Junior *97, Beruška*2006
12.11.2001 11:47:57
Jani, já to znám z druhé strany. Náš "srovnávací subjekt", tj. dcera našich kamarádů, měla při narození 4,38kg, v roce 13kg (oproti 8,75kg našeho Juniora), dneska (ve 4,5 letech) má přes 25kg a její papučky nosím při návštěvách já. Vždycky si připadám jako mizerná matka, že mám to dítě tak hubené :-))
Jana
12.11.2001 10:03:20
Marcelo, neděs se :o) Náš Tom - Schovánek měl v 6 týdnech o kilo víc než Tvé mimčo.
Ale chápu Tvé pocity při porovnání dětí. Byla jsem u kamarádky, její dcerka má 4 týdny a 3,20 kg. Vedle Tomáška vypadala jako úplný mrňousek. Já jsem se ji bála vzít do ruky, takové křehké a malé miminko jsem nikdy v ruce nedržela. Kamarádka zvedla Toma a málem se "strhla" - teď vypadám v jejích očích jako Rambo, který denně zvedá neuvěřitelné náklady :o))
  • 
12.11.2001 9:30:53
Tak to je dobrá zpráva. Ve středu jsme byli opět převáženi a už má 5120 gr. Doktorka me ujistila, že se ten růst zase za chvilku poněkud zpomalí.
Spíš mě to všechno napadlo v porovnání s mojí kamarádkou, která má teď 4,5 měsíce starého chlapečka a váží osm kilo. Vím, že je to u každého dítěte jedinečné, jen mě to trochu překvapilo, zejména proto, že jsem si ho potěžkala :-) a duševně se tak připravila na další vývoj.
Hodně zdraví vám oběma
Marcela
Jana
11.11.2001 9:34:10
Vítám všechny maminky a jejich obříky v klubu :o))
Petro, taky Toma výhradně kojím, prospívá mu to a roste jako, no jako z mlíčka :o) S lenochem Ti neporadím, Tom je jak z hadích ocásků, koníčky pase nadšeně, rozhlíží se a slintá pod sebe rybníček, když leží na zádech, hází rukama i nohama takovým fofrem, až se toho lekám. Až začne chodit, neuhlídáme ho :o)
Katko, řeči o velkých tlustých miminkách neposlouchej, naše děti jsou pohodáři, ne tlusťoši :o)
 Příspěvky 110 z 37 [Dalších 27 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.