| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se rodí ve Švýcarsku

 Příspěvky 110 z 34 [Dalších 24 >>]
Jana zač.16.týdne
  • 
26.11.2004 14:32:10
Tak to jsem ráda, že nejsem blázen :-) První zachvění jsem cítila ca. ve 14.týdnu, od té doby se mi to stalo ca. 1x za týden nebo i déle, ale poslední dny cítím to divné převalování několikrát denně a přesně tam, kde je děloha. Nejsou to kopance, ale připomíná mi to spíše pocit, jako kdyby to miminko v děloze poskočilo. Občas cítím i bublání ve střevech, ale vždy někde jinde, než tenhle pocit... asi je to opravdu možné......
Alena Chomutov
  • 
27.8.2001 20:16:44
Mila Silvie,mozna jsem az prilis rychle reagovala na tvuj mail.Priznavam,ze se slovenskymi porodnicemi nemam zkusenosti,ale stale jsem se nenaucila nase staty delit.Ja jsem rodila v Chomutove a svoje dojmy s porodem bych srovnala s tvymi ve Svycarsku.Jen si myslim ze tvoje porod.baba prilis ryskovala kdyz te tak dlouho s bolestma nechala doma.Kdy a kde ti odtekla plodova voda? Nevim, ale podle mne nastrih hraze se lepe hoji nez rozstrepane konecky.Take by ses mohla natrhnout az ke konecniku a sveraci-po letech bys mela potize.Tak jsem byla informovana. A pri opravdu dobre peci ktere se mi dostalo jsem zjistila ze bradavky opravdu neboli kdyz dobre prikladas-celou bradavku i s dvorcem do pusinky miminka,pak muzes kojit i casto.Docela bych si prala si pristi porod vymenit ty v Chomutove a ja ve Svycarsku.Ale at je to jak je to hlavne ze mame krasne zdrave deti.Moc te zdravim a preji hodne krasnych chvil s tvoji rodinkou. Ahoj Alena
Silvia
  • 
23.8.2001 12:35:25
Ahoj Dita,
tesim sa z dalsieho kontaktu. Viac cez e-mail.

Silvia
  • 
23.8.2001 6:59:32
Milá Silvo,
tak jsem si si přečetla tvůj článek o tom, jak to chodí ve švýcarském zdravotnictví a jsem nadšena. Myslím, že mají naši zdravotníci skutečně co dohánět! Přeju drobečkovi zdravíčko a štěstí do života. Reaguji na tvá slova, ale také proto, že mě příští rok čeká přesun do Švýcarska na 3 roky. Můj partner tady bude pracovat a já budu v této zemi trávit mateřskou dovolenou (máme 2měsíčního Ondráška). Hledám proto prostřednictvím internetu někoho, kdo by mě zasvětil do švýcarských zvyklostí a ukázal možnosti, jak s malým děťátkem trávit čas právě ve Švýcarsku. Pokud moji reakci objevíš, tak určitě napiš. Zajímá mě také, zda v této zemi existuje například nějaká česká komunita, která drží při sobě. Měj se krásně
ditakocman@atlas.cz
Silvia
  • 
22.8.2001 19:03:46
Mila Alena,
spravne prikladanie nebol ani moj problem, islo skor o to caste prikladanie a to, ze Ninka mala problem zozaciatku bradavku spravne uchopit. A nastrihnutie je prave to, comu sa tu lekari snazia vyhnut ak to nie je potrebne. Ono totiz natrhnutie sa lieci rychlejsie a lepsie ako nastrihnutie. A to bol aj moj pripad. Iba prve 4 dni v nemocnici som sedela na specialnom kolese, lebo normalne sedenie na stolicke mi bolo neprijemne. Porodna asistentka, ktora ma rodila bola dokonca taka mila, ze sa zastavila, ci sa mam dobre a ako sa lieci to natrhnutie. A lekar poradil ako sa popasovat s pripadnym problemom "tvrda stolica". Chce to magnezium a fakt to zaberalo. Vobec som nemala take problemy, ako niektore kocky, ktore poznam. Pri sedeni na toalete slzy v ociach, lebo ich ten nastrih tak bolel. Pred porodom tu dokonca radia masaze napr.s mandlovym olejom v oblasti nastrihu, cim skor zacnes, tym kratsi cas masaze, aby sa svalstvo v tejto oblasti uvolnilo a pripravilo na tlak hlavicky. Mozno aj to bol dovod, preco som sa neroztrhala na cimpr-campr. Niektore zeny dokonca vdaka tejto masazi nepotrebuju ani nastrih ani sa netrhaju.
Kazdopadne dakujem za info.
Maj sa pekne.
Silvia
  • 
22.8.2001 9:13:31
Vies Alena,
ja z rozpravania zopar (3-4) mojich momentalne tehotnych kamaratok na Slovensku, nemam pocit, ze by sa o stave sloveskeho porodnictva a tehotenskeho lekarstva vyjadrovali nejako pozitivne.
A skor ako o nedostatky vo vybaveni, vacsinou ide o ludsky pristup. Stava sa, ze lekari nekomentuju to, co robia pri vysetrenie, nemaju pocit, ze by ti mali nieco vysvetlovat a ked sa zena spyta, tak su podrazdeni a nemaju cas (popritom sa likviduju porodnice a zevraj je nadbytok gynekologov a porodnikov), prip. ti odmietnu vytlacit fotku z UZ, aj ked si ochotna za nu zaplatit ... Odmietnut nejake vysetrenie sa neda ani nahodou ... (tymto myslim napr. neprijemny vaginalny ultrazvuk pre jednu z mojich kamaratok, inak bez akychkolvek komplikacii. Pre mna to nebolo neprijemne, takze ja som to nepokusala odmietnut, ale som si ista, ze by som bola akceptovana. Napr. som vyjadrila pochybnosti o uzitocnosti krvnych testov na zistovanie Downovho syndromu a lekarka nemihla ani okom. Teda este som si nechala vysvetlit, ze v podstate jedinym prinosom by bolo, ze by som sa dozvedela, ze dietatko je mozno chore ...)
A toto nie su malickosti - tehotna zena je zdravy clovek a zas tak vela "odborneho pristupu" nepotrebuje. Skor podla mna potrebuje mat pocit istoty, pochopenia, ...
Okrem spokojnej Silvii poznam este jednu slovensku mamicku, ktora prezila skoro tri tehotenske mesiace v nemocnici (od 6.mesiaca bola otvorena na 6cm) a vzdy sa o tom vyjadruje v superlativoch. (setricky konali to, co vobec nemuseli - doniesli je napr. televizor, bola na jednotke, hoci podla poistenia na to nemala pravo, ... a kopu inych veci)

S porodmi je to nejako podobne. Tiez kazda z mojich slovenskych kamaratok sa len pripravuje "to nejako pretrpeit" a dufa, ze sa nic zle nestane. Pripadne setri na uplatok.

Takze ak chvala na svajciarske porodnice (a nielen na ne), tak predovsetkym chvala na ludsky pristup.

svetlana.

PS. ja som po mojej prvej tehotenskej kontrole prezivala doslova euforiu, moja lekarka totiz vyzerala byt uplne nekonecne statna z toho, ze ja som tehotna ... mozno to bol "super profesionalny" vystup, ale stretla si sa s nicim podobnym na slovensku ... ? A myslim, ze mne bol teda vtedy viac platny, ako to, ze mi zmerala krvny tlak.
Alena, 11 mesacna dcera
  • 
22.8.2001 6:30:01
Mila Silva,
ja som rodila vo vynikajucej nemocnici a tiez som mala popraskane bradavky, ale nie z nespravneho prikladania, ale preto, ze aby sa mi zacalo tvorit mlieko, malu som si prikladala velmi casto (kazdu hodinu). Tie bradavky nevydrzali ten napor a proste sa "rozmocili" a popraskali. Bohuzial, s tym sa asi nic robit neda. A zabranit natrhnutiu? Nastrihnutie, a doktor zvazi ako treba nastrihnut a kolko podla toho, aka plasticka je koza. Da sa tomu trochu pomoct cvikmi, ale mne nepomohli.
Silvia
  • 
22.8.2001 6:19:13
Ahoj Alena,
mohla by si mi prezradit, ake je spravne vedenie porodu? Zaujimalo by ma hlavne to, ako sa da predist natrhnutiu a nasledovnemu sitiu. A tiez, co znamena - spravne prikladanie k prsu.
Dakujem,
Silvia
Alena,dve deti
  • 
21.8.2001 21:27:35
Docela se mi dotyka jak odsuzujes slovenske porodnice,ano vybaveni zde neni tak super ale pece je na urovni.Vsak ani tvuj pobyt ve svycarske porodnici nebyl bez komplikaci-velke siti/nemuselo byt,pri dobrem vedeni porodu/,rozpraskane bradavky po kojeni /nemusely byt-pri spravnem prikladani ditete k prsu/.Neni to jenom v hezkem obalu ale hlavne v odbornem pristupu.Ale holcicka je opravdu moc krasna blahopreji Alena
Silvia
  • 
20.8.2001 10:07:38
Ahoj Loonette!
Dakujem za objasnenie situacie na Slovensku. Moje negativne zazitky su z Bratislavskych nemocnic-Kramare a Ruzinov. Kazdy mame svoje skusenosti a rozhodne na Slovensko nehromzim. Islo len o moje skusenosti a skusenosti mojich kamaratok, ktore ma pocas svojho tehotenstva a porodu informovali o svojich skusenostiach.
Vela stastia!
S.
 Příspěvky 110 z 34 [Dalších 24 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.