| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Moderní tatínkové 3

 Příspěvky 15 z 5 
  • 
20.8.2001 6:33:01
Mila Helgo,
z Vaseho psani neni jasne, jak "male" Vase dite je. Jedna z velmi peknych knizek, kde odpovedi na vsechny otazky kolem pece o predskolni deti je knizka z rady WHAT TO EXPECT: THE TODLER YEARS (mozna jste mela z te rady knizku o tehotenstvi nebo o prvnim roce zivota...). Je to jedna z nejlepsich a nejprehlednejsich knizek, kde se da najit "uplne vsechno". A prave i odpovedi na Vasi otazku. Taky je dobre se podivat na: www.drkoop.com, kde muzete take najit odpovedi, ci na www.parenthoodweb.com a mnoho dalsich stranek. Take Vam poradi v kazdem knihkupectvi ci knihovne. Dulezite pri volbe knizek je take, jak k temhle otazkam pristupujete Vy sama. Pripadne rodinne tradice ci nabozensky pohled na podobne otazky. Ale podstatne je, ze jste se zbytecene "vyhybala odpovedi", zamlouvala ji. I na tyhle otazky je treba odpovidat hned a pravdive. Uhybani jen zvetsuje jejich zvedavost. Deti nechteji zadne podrobne vedecke vysvetlovani. Chteji jen vedet, jak to DOOPRAVDY JE. Ale na jejich urovni chapani. V knizce, kterou jsem Vam doporucila, autori zertuji na tema, ze dnes uz vubec neni vlastne pravda rict: K tomu , aby prislo detatko na svet je treba dvou lidi, tatinek a maminka, kteri se maji radi...Uz predskolni deti mohou mit zkusenost s rodinami, kde je jen jeden z rodicu, nebo i dve maminky ci dva tatinkove...Ale to urcite neni Vas problem. A dal?.. To uz zalezi na Vas a na zvedavosti Vasi ratolesti, zda u toho zustane, ci zda dojdete az k vajickum a seminkam (spermiim)...
Ale neni treba se niceho bat. Budete velmi mile prekvapena, az se do toho pustite. Preju Vam hodne radosti z objevovani podstaty zivota... Pro Vas i pro Vase mile zvidave dite. Vera S.
Helga
  • 
19.8.2001 17:18:01
Libi se mi Vase clanky, ktere jsem objevila teprve v nedavne dobe. Ziji uz par let v Americe a tak je to pro me zajimave, jak dalsi Cesi vnimaji zdejsi zivot. Mam k Vam dotaz, ktery s timto tematem, o kterem ted pisete, vzdalene souvisi. Mam male dite, ktere uz me nekolik dni trapi otazkami, kde se tu na tom svete vzalo. Zatim se mi ty jeho otazky podarilo zamluvit. Je mi lito, ze uz nastal cas, kdy chce nahlednout do sveta dospelych, ale detska zvidavost dosla az sem a odpovedet by se ji melo. Muj dotaz zni, zda nahodou nevite, jaka kniha o tomto tematu je v Americe malym detem kolem sesti let veku doporucovana. Dekuji predem za odpoved.
  • 
15.8.2001 22:42:41
Mila Simono,
opravdu mne nic nemuze potesit vic, nez takovahle zprava o blyskani na casy. Jsem z Cech pryc prece jen uz dost dlouho (letos to bude 20 let) a pri kratkych navstevach se setkavam jen s urcitym okruhem lidi...a tak muzu mit obraz Cech zkresleny. (Mivame ho zkresleny i kdyz nekde zijeme, protoze se pohybujeme v uricitych "kruzich") . Obvykle nerada "nosim drivi do lesa", ale v takovemto pripade z toho mam velkou radost. A rikam si jen houst a vetsi kapky! Skoda, ze se zatim neozval nejaky takovy tatinek sam. Zdravim moc Vas i Vase mile kamarady a tesim se dalsi setkavani na strankach "nasi" Rodiny. Vera S.
  • 
15.8.2001 22:42:34
Mila Simono,
opravdu mne nic nemuze potesit vic, nez takovahle zprava o blyskani na casy. Jsem z Cech pryc prece jen uz dost dlouho (letos to bude 20 let) a pri kratkych navstevach se setkavam jen s urcitym okruhem lidi...a tak muzu mit obraz Cech zkresleny. (Mivame ho zkresleny i kdyz nekde zijeme, protoze se pohybujeme v uricitych "kruzich") . Obvykle nerada "nosim drivi do lesa", ale v takovemto pripade z toho mam velkou radost. A rikam si jen houst a vetsi kapky! Skoda, ze se zatim neozval nejaky takovy tatinek sam. Zdravim moc Vas i Vase mile kamarady a tesim se dalsi setkavani na strankach "nasi" Rodiny. Vera S.
  • 
15.8.2001 18:19:50
Velice se těším na další vyprávění, vaše článečky se mi moc líbí a přesto, že vím, jak je Amerika velká a různorodá, alespoň něco málo se tu o ní dovídám.
Mimochodem můj manžel byl s druhou dcerou na mateřské od jejích 6 týdnů do 4 let, bratranec se o dceru staral 3 roky a jedni kamarádi v Praze to vyřešili také tak a otec zde zvládl hned 2 synky. Takže i u nás se blýská - pro tatínky i jejich děti - na lepší časy.
Simona
 Příspěvky 15 z 5 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.