| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se rodí v Německu

 Příspěvky 17 z 7 
  • 
9.12.2008 12:23:45
To neni tak jednoduchy pokavad tam nebydlis.Co uz si zjistila?musis byt v Nemecku pojistena.Tim myslim zdravotni pojisteni a nebo pokud jsi v Cechach pojistena udelej si u tve pojistovny pojisteni do ciziny a az to na tebe prijde tak honem rychle za hranice na porodni sal a budes muset rict ze jste byli na vylete a zrovna te to chytlo.Ale nevim jestli to je tak jednoduchy protoze kdyz vis datum sveho porodu nemelo by se cestovat.nevim jestli nebudes mit potom problemi s pojistovnou a budes si muset porod zaplatit sama.Ten vyjde na 1500-2000eur.A proc chces rodit v Nemecku?
Katerina Unbekannt,1 syn
  • 
9.12.2008 12:14:35
Ahoj Maminy.Ja jsem taky rodila v Nemecku a muzu rict NIC MOC!Zrovna jsem chytla nakou novou porodni sestru,ktera jeste nemela moc zkusenosti v tomto oboru.Smula.Hodne zmatkovala a nevedela poradne co ma delat.Doufam,ze pri mem druhem porodu to bude lepsi.
Gabina Pumerová 2 děti
  • 
16.11.2008 19:42:15
ahoj,mohla bys mi pisnout na email jak to mám zařídit aby rodila v Německu?dik moc,mám pár dní do porodu gabriella@pumer.cz
Německo a Čechy
  • 
10.10.2008 8:42:44
Já si tedy stěžovat nemohu.Porodila jsem v Německu dva syny a všechny okolo byli příjemný a ochotný.K mimiškům se také chovaly moc dobře.Teď jsem těhotná po třetí a rodit budu tentokrát v ČR,tak jsem zvědavá jaké to tu bude.Jinač ať vám dětičky rostou jak z vody a jsou zdravé.
  • 
12.3.2007 15:22:55
Těhotenství jsem měla ukázkové jako z učebnice bez komplikací sem tam ranní nevolnost v 1. trimestru pak už pohoda. Rychle těch 9 měsíců uteklo ani nevím jak a měla jsem termín který, ale nevyšel a dítko bylo stále uvnitř tak to pokračovalo další dva dny kdy už jsem tomu chtěla nějak pomoct a chtěla jsem jít na procházku...gravitace může ledasčemu pomoci jenže ouha ten den byla námraza a já uklouzla a namohla si břicho to byl začátek konce....
Celý den mě bolelo břicho jako čert tak sem si připravila horkou lázeň na uvolnění krátce po ní sem šla na záchod a najednou jsem spozorovala divně vyhlížející směs jakoby čirého gelu plus hnědo-zeleně vyhlížející tečky. Tak sem si říkala to bude asi ta hlenová zátka no a pár minut na to mi praskla v pokoji voda. Jenže nebyla čirá jak všichni říkali pro jistotu přítel zavolal do malé porodnice kde jsem měla naplánovaný porod do vody tam mi řekli ať se přijedu ukázat. Tak sme všechno zbalili přítel říkal ať si všechno neberu, že se beztak budeme vracet domů já ale trvala na svém, protože jsem cítila, že se něco děje. Po příjezdu mi zkontrolovali vložku a zdělili mi, že miminko si sprominutím ukáknulo do plodové vody a ty zeleno-hnědé tečky je smolka a že dítě je v nebezpečí a v distresu v ten moment jsem se z pohodové nerizikové skupiny vyhoupla do rizikové a porod do vody ani náhodou. Ihned jsme museli do nemocnice po cestě jsem měla pravidelné 7 minutové kontrakce. V nemocnici nás přijmuli do soukromého příjemně vůbec ne sterilně zařízeného pokoje s přítmím. Zapásaly mne dvěma monitory jeden na odezvy plodu a druhý na sílu kontrakce. Otevřená už jsem byla na 4 cm což byl úspěch na to že mi před 2 hodinami odtekla voda. Řekli mi, že mi dají oxitocin a kapačku předesílám, že nenávidím jehly a představa jedné v mé ruce a na několik hodin. Nakonec jsem PA ukecala a ta mi pohrozila, když se nic nestane do 4 hodin tak se mám těšit. To mě uvrhlo do stresu na posteli se mi blbě leželo poloha na zádech byla nanejvíš nepohodlná a ještě k tomu ty monitory. Jak sem zmerčila porodní balón v rohu místnosti už mě nemohlo nic zastavit skočila jsem na něj a začala se houpat. Když už kontrakce nebyli moc příjemný řekla jsem si o směs plynu a kyslíku, ale že by to nějak pomohlo nevím, nevím. Byla jsem jak opilá na pár sekund, ale lepší než nic. Po pár hodinách mě nemohli od té hadice odtrhnout. Po 4 hodinách už jsem byla na 8 cm a vyměnili se PA na noční směně ta druhá co přišla mě nic jako kapačky nenutila a byla moc fajn holka kolem 26 let. Řekla, že až se mi bude chtít tlačit ať tlačím a to sem byla pořád na tom balónu. Kolem 9 ráno už šlo do tuhýho slezla sem ze svého míče a odebrala jsem se k rohu své postele ležet sem nemohla to bych se zebe nic nevytlačila a proč nepomoct porodu gravitací...kdybych ležela tak bych akorát mimčo tlačila do kopečka přes pánev tak sem stála opřena o hranu lůžka. PA za mnou moc to nešlo tak se vylezla na postel napolohovaly mi lůžko tak abych jeho polovina byla kolmo k mému tělu takže jsem stála na kolenou a hlavu jsem měla opřenou o vrchol pozvedlé postele PA mi koukala na pozadí. Nemůžu si stěžovat na to že by mi někdo říkal jak mám ležet a co dělat. Všechno nechaly na mně to co vyhovovalo mě tomu se oni přizpůsobily. Malýho sem vytlačila během půl hodinky ven ještě ani nebylo tělíčko venku a už mi kňoural mezi nohama. Nedělali mi ani holení ani klistýr ani nastřižení hráze. Měla jsem natržení 2. stupně a 8 stehů, ale vůbec mi to nevadí natržení jsem ani necítíla a zahojilo se to rychle sezení bylo nepříjemný tak týden. Pak mi píchli káčko na srážlivost krve zašily mně a po sprše nás z malým odvezli na poporodní oddělení. Na péči si nemůžu stěžovat vyšly mi maximálně vstříc a to sem tak hrozně nadávala na velké porodnice kde je člověk jen číslem. Škoda, že nevyšel porod do vody, ale tak možná příště už se těším. Porod byl pro mně krásným zážitkem a když si na to teď vzpomenu jaký je to zvláštní pocit být sama a v další minutě je tu někdo další část mně kdo už se mnou bude napořád.
Vitus
  • 
24.10.2001 14:17:34
"Snad se alespoň moje dcerky dočkají lepších podmínek a nebudou muset trpět díky nepříjemným lidem a prostředí."


to uz si holky rikate desitky a stovky let a stejne furt chodite si lehat na zada do porodnic - tak uz s tim neco udelejte, tlak na lapiduchy je v rukou vas a vasich muzu !!!!!!
  • 
16.8.2001 19:46:03
Milá Hanko,
také jsem porodila 2 holčičky, ale tady v Čechách a obě v porodnici. První porod byl vyvolaný (přenášela jsem 8 dní) a také jsem zvracela. Druhý byl bezproblémový. U obou byl manžel a v porodnici byli všichni příjemní, mohu říci, že hodní a ochotní. Nicméně, kdyby i zde byla možnost rodit ne v nemocničním prostřední, nejspíš bych ji vyzkoušela. Nemocnice opravdu není nejpříjemnější prostředí a poloha na porodním lehátku se mi také nezdá nejšikovnější.
Snad se alespoň moje dcerky dočkají lepších podmínek a nebudou muset trpět díky nepříjemným lidem a prostředí.
Přeji hodně zdraví, ať holčičky rostou do krásy.
Zdraví Lucie, Barunka (5/98) a Kristýnka (11/2000).
 Příspěvky 17 z 7 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.