| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Český ráj

 Příspěvky 18 z 8 
Hanka,3 deti
10.6.2005 7:47:49
Ahojky,

tak jsme meli u nas doma hned po ranu plactivo. Maly kousek od domu je betonovy placek kolem dokola ohrazeny velkym plotem a samotny placek jeste ohrazeny necelym metrem drevene zabrany. Na placku jsou 2 kose na basket. Navic vedle je jeste detske hriste pro nejmensi, ale to jen tak bokem. A temer dva roky bojuji mistni lide, z velke casti duchodci za zruseni tohoto placku. Argumentuji tim, ze maji koupeny byt v os.vlastnictvi a z hriste se od hrani basketu ozyvaji strasne rany a oni nemohou v klidu bydlet. Na druhe strane stoji hlavne rodice deti, at velkych, co placek vyuzivaji, nebo tech malych, kteri by v budoucnu placek radi vyuzili. Spor se vlekl skoro dva roky, az dnes, jeste pred pul sedmou nastoupila demolicni ceta. Oploceni a kose jsou pryc. Zatim je tu veliky rachot od bourani, nevim, zda tu zustane jen hola betonova plocha, nebo dojde k nejake uprave. Jiz nyni vime, ze se plocha jinak nevyuzije. Detem slibilo mesto jiny placek na hrani, jenze ten bude na miste stare skoly, ktera se sice nevyuziva, lec stale stoji. A tak ode dneska mohou byt nasi stari sousede spokojeni, deti si nemaji kde hrat. Vety tipu: Kdo si hraji nezlobi- neberou. O tom, ze by deti misto sportu mohly vice kourit, pit ( o drogach nemluve) neberou.
Moje deti plakaly, ja jsem z toho take smutna. Prijde mi to jako zly sen.
karel, tri mrtva kotatka
  • 
9.6.2005 9:20:59
Znám já jeden krásný zámek nedaleko Jičína,
Ostává tam ovčaříček a má krásného syna
A v tom zámku panna byla, ovčaříčka milovala
Milovala v tajnosti, přišla k němu v rychlosti
Vstaň ovčáčku, vstávej vzhůru, bude brzo svítat
Poženeme do háječku, tam se budem vítati
Tam je ptactva překrásného, je tam kvítí líbezného
Já Tě ráda poslouchám, jen když tě u sebe mám
  • 
5.7.2001 4:19:19
Mila devcata, ja znam ten text uplne jinak (coz neni u lidovych pisni nic divneho...), ale treba se najde nekdo dalsi, treba Rada, ktera je uplna pokladnice a doda nam jeste presnejsi. Moje varianta, kterou take Clarissce zpivam pred spanim ci pri cetach autem je:
Znam ja jeden krasny zamek nedaleko Jicina.
Pod tim zamkem zil ovcacek se svyma oveckama.
A v tom zamku dlela panna, ta ovcacka milovala. Psala jemu v tajnosti, dopis plny milosti:
Prijd ovcacku casne zrana, budme se libati....( ma to pokracovani, ktere je mozna v Blancine textu...). Tyhle variace v lidovkach jsou vzdycky moc dojemne a svedci o jejich zivosti...Treba i pro Siva holubenko, jsou ve zpevniku pro skoly dve varianty, na jiny napev...A dokonce i zlivele pisne Kryla nebo Hutky maji ruzne podoby...Dukaz prave jejich "zlidovelosti"... Vera S.
Jana, Týnka 23 měsíců
  • 
4.7.2001 20:33:26
Milá Blanko,
moc děkuju!!
Jana
Blanka
  • 
4.7.2001 11:18:24
Už jsem si vzpomněla. Jsem já hlava děravá !!!

Znám já jeden krásný zámek nedaleko Jičína,
pod tím zámkem žil ovčáček, měl překrásného syna.
A v tom zámku žila panna,
ta ovčáka milovala,
psala jemu v tajnosti
psaní plné milosti:

"Přijď, ovčáčku, zejtra ráno,
dřív, než bude svítati.
Půjdem spolu do háječka,
tam, kde ptáci zpívají.
Pod dubem v zeleném háji,
tam, kde ptáci tklivě pějí,
tam já ráda chodívám,
protože tě ráda mám.

Uffff a je to !
Blanka,Štěpán 6,5
  • 
4.7.2001 11:07:43
Tuhle písničku taky znám, zpívala mi ji i babička, když jsem byla malá. Nemůžu si ale vzpomenout na poslední řádku - tak se omlouvám.

Znám já jeden krásný zámek nedaleko Jičína
pod tím zámkem žil ovčáček, měl překrásného syna.
A v tom zámku žila panna,
ta ovčáka milovala,
psala jemu v tajnosti,
psaní plné milosti.

"Přijď, ovčáčku, zejtra ráno,
dřív, než bude svítati.
Půjdem spolu do háječka,
tam, kde ptáci zpívají.
Pod dubem v zeleném háji,
tam, kde ptáci živě pějí,
tam se budem líbati....
  • 
2.7.2001 21:57:58
Paní Souradová,
znáte přesně text té písničky? Já znám jen první sloku a moje žížalka si ji tak oblíbila, že ji vyžaduje před spaním - asi si tam dost vymýšlím.... Prosím, napiště mi ji, jestli ji znáte.
Děkuji,
Jana.
  • 
1.7.2001 16:26:46
Dekuji pani Souradove za hezkou fotografii Trosk, protoze jsem z nedalekeho velkeho mesta (Liberce).
Dost lidi vi, ze Trosky z Jestedu jsou opet videt, i kdyz v r. 1991 videt "diky" silnemu smogu nebyly. - Pani Souradova se stala poprve v zivote obeti velkeho "oblbovani" lidi v sev. Americe. (1) Ve spouste TV poradu pro deti jsou neustale ukazovany situace, ktere neexistuji - ani pomoc rodicu nepomaha. (2) Rodice jsou zastarali pitomci, kteri dnesnim modernim detem a mladezi nerozumi a nemohou anebo nechteji jim pomoci.
 Příspěvky 18 z 8 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.