| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Běda přirozeným porodům!?

 Příspěvky 110 z 64 [Dalších 54 >>]
Milada.
4.2.2005 12:54:46
Vazeny pane Kopecky,

nejsem zadny odbornik na porody doma, ale pokud vim, tak zeny, ktere tu o tom pisi, jednoznacne uvadeji, ze porod doma je zalezitost pro nerizikova tehotenstvi, tj. zalezitost pro porod ditete v 9 mesici. Pokud ctu dobre, tato zena rodila v mesici sedmem, cili to NEBYLO nerizikove tehotenstvi.

Milada
4.2.2005 12:37:22
Mily pane Kopecky,
dokonce i ja vim (prestoze jsem doma nerodila a asi ani nebudu), ze Vami popisovany pripad, i kdyz je skutecne hrozny, nema s porody doma, tak jak jsou treba zde propagovany, VUBEC NIC SPOLECNEHO.
Nezbyva mi nic, nez s domarodkami zaupet - jako by jejich slov a osvetlovani nebylo. Porod doma totiz NEZNAMENA ignorovani prubeznych lekarskych prohlidek a nepritomnost odborne vzdelaneho cloveka u porodu. I pri porodu doma je pritomen odborne vzdelany clovek, prestoze to neni lekar. Pokud by u Vami zminovaneho porodu porodni asistentka byla, je dost dobre mozne, ze by oba protagoniste dnes zili.
Konstanta
4.2.2005 12:36:35
"Absence odborné péče při porodu je šílenstvím, ať má důvody sociální, náboženské nebo jakékoliv jiné."

No a přesně o tom to je :o) O co asi myslíte, že jde těm, co diskuze kolem porodů doma rozviřují - a to nejen tady, ale i v lékařských a politických kruzích? Aby i ženám, které rodí doma, byla zajištěna náležitá odborná péče, stejně jako to je v zahraničí. MMCH UTAJOVANÉ TĚHOTENSTVÍ s následným utajeným doma nemá s oficiálním porodem doma vůbec nic společného ;o) A pokud si to někdo myslí, tak je vidět, že diskuzí a informací na téma "porod doma" je zatím sakra málo, když se tak základní info nedalo ani k veřejnosti...

S.
  • 
4.2.2005 12:29:17
V dnešním denním tisku (4.2.2005) jsem zaznamenal hrůzný případ, jehož obsah pro pořádek ve zkrácené podobě přikládám :

Porod doma – Tragicky skončilo utajované těhotenství ženy v Hylvátech na okraji Ústí nad Orlicí. Lékař, který byl k probíhajícímu domácímu porodu pozdě přivolán, již konstatoval smrt novorozence. Matka byla převezena na porodnické oddělení do orlickoústecké nemocnice. V noci z pondělí 31. ledna na úterý 1. února, tedy pět dní po nešťastném porodu, kdy byl udušen sedmiměsíční plod, byla žena v kritickém stavu přivezena na ARO okresní nemocnice, kde za necelou hodinu na operačním stole zemřela. Lékaři chování 34leté ženy nechápou a před podobnými utajenými porody důrazně varují. „Absence odborné péče při porodu je šílenstvím, ať má důvody sociální, náboženské nebo jakékoliv jiné.

Jsem otcem dvou dospělých synů, oba již mají své partnerky. Těším se spolu s manželkou na vnoučky. Pokud by některá z budoucích partnerek našich synů v době těhotenství přišla s nápadem, že bude rodit doma, tak ji předložím k přečtení dnešní denní tisk s uvedeným článkem a pak ji naložím do auta dovezu do nejbližší porodnice.
Pokud Vás mohu o něco požádat, pak se vraťte k objektivitě informací, na Vaše stránky umístěte tento tragický příběh tolik propagovaného porodu DOMA a neprodleně se pokuste získat a uveřejnit úplnou výpověď otce toho mrtvého novorozence a také rodičů oné mrtvé rodičky. Určitě všichni tři budou i nyní nadšeně podporovat porody doma. Získáte tak originální důkaz o tom, jak je to úžasné a ženě - rodičce prospěšné. Udělejte to už v zájmu toho mrtvého novorozence, který měl velkou šancí žít. Jen mu tu šanci jeho nyní už mrtvá matka, obludná propagace i na vašich internetových stránkách a také ono skoro šílené sdružení CAP nedali. Je mi z toho smutno.

Mějte se

  • 
4.2.2005 12:29:06
V dnešním denním tisku (4.2.2005) jsem zaznamenal hrůzný případ, jehož obsah pro pořádek ve zkrácené podobě přikládám :

Porod doma – Tragicky skončilo utajované těhotenství ženy v Hylvátech na okraji Ústí nad Orlicí. Lékař, který byl k probíhajícímu domácímu porodu pozdě přivolán, již konstatoval smrt novorozence. Matka byla převezena na porodnické oddělení do orlickoústecké nemocnice. V noci z pondělí 31. ledna na úterý 1. února, tedy pět dní po nešťastném porodu, kdy byl udušen sedmiměsíční plod, byla žena v kritickém stavu přivezena na ARO okresní nemocnice, kde za necelou hodinu na operačním stole zemřela. Lékaři chování 34leté ženy nechápou a před podobnými utajenými porody důrazně varují. „Absence odborné péče při porodu je šílenstvím, ať má důvody sociální, náboženské nebo jakékoliv jiné.

Jsem otcem dvou dospělých synů, oba již mají své partnerky. Těším se spolu s manželkou na vnoučky. Pokud by některá z budoucích partnerek našich synů v době těhotenství přišla s nápadem, že bude rodit doma, tak ji předložím k přečtení dnešní denní tisk s uvedeným článkem a pak ji naložím do auta dovezu do nejbližší porodnice.
Pokud Vás mohu o něco požádat, pak se vraťte k objektivitě informací, na Vaše stránky umístěte tento tragický příběh tolik propagovaného porodu DOMA a neprodleně se pokuste získat a uveřejnit úplnou výpověď otce toho mrtvého novorozence a také rodičů oné mrtvé rodičky. Určitě všichni tři budou i nyní nadšeně podporovat porody doma. Získáte tak originální důkaz o tom, jak je to úžasné a ženě - rodičce prospěšné. Udělejte to už v zájmu toho mrtvého novorozence, který měl velkou šancí žít. Jen mu tu šanci jeho nyní už mrtvá matka, obludná propagace i na vašich internetových stránkách a také ono skoro šílené sdružení CAP nedali. Je mi z toho smutno.

Mějte se

Líza
28.1.2005 20:29:49
Katko, škodlivost UZ nikdo nikdy neprokázal. S jedinou výhradou - Dopplerovským UZ, kterým se například vyšetřujou průtoky krve pupečníkem, se zahřívá tkáň. Takže to má nějaký místní vliv. Proto se tohle vyšetření nedělá běžně (technicky si to nepamatuju, je to nějak vyšší intenzita toho UZ nebo tak), jen v indikovaných případech.
Spousta žen na riziku má UZ ne 3x, ale třeba 10x za těhotenství a naordí se jim zdravé děti :-))
Katka 25
  • 
28.1.2005 10:15:48
asi moc ctu
smisulenka,M03/05 + A01/08
28.1.2005 7:35:26
Katko nevím nevím,tu knihu jsem opravdu nečetla.Ale nedávno jsem četla článek o ultrazvuku a neni prokázáno že by měl špatný vliv na mimi a že by něco takového způsoboval.
Vlastně co se děsíš že se v těhotenství chodí třikrát na UZ to bys raději nechtěla vědět případné komplikace...a to jak se plodu daří????

Vážně tyhle diskuse trošku nechápu...
Nikdy nevíš, který podnět spustí rakovinu ...
Katka 25
  • 
28.1.2005 6:46:50
Vcera jsem cetla knihu Nova doba porodni, propagujici prirozeny porod. Mam z toho smiseny pocit, zrovna vcera jsem cetla kapitolu, jak ultrazvuk muze zpusobit rakovinu. No a vidite, my chodime za tehotenstvi na ultrazvuk 3x!
  • 
27.1.2005 17:09:42
Tomasi, Tomasi, opravdu si myslite, ze pri porodu hlavne zalezi na tom "prezit"? Ano, prezit je dulezite vzdy, ale jak jsem se dovedela od znameho porodnika az 90% porodu vlastne probiha celkem normalne. (otazkou je, co porodnici povazuji za normalni)

Trochu timhle totiz prebirate lekarsky nazor, ze tehotenstvi je nemoc a porod operace. Neni to nemoc, ale prirozeny fyziologicky proces, ktery by se mel jen hlidat a teprve kdyz neco neprobiha, tak jak ma, tak do nej zasahovat.
Jak uz tady mnoho lidi psalo, tento proces taky negativne ovlivnuje dusevni nepohoda, ktera by Vas jiste prepadla uz pri vstupu do mnoha ceskych porodnic.
Navic porodem vse nekonci a pokud pri nem matka neni v pohode, muze to i hodne jeji vztah k diteti i do budoucna. Nemyslite, ze budouci vztah matky a ditete je taky hodne dulezity?
 Příspěvky 110 z 64 [Dalších 54 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.