| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Schovanka nebo Schovánek?

 Příspěvky 110 z 17 [Dalších 7 >>]
Martina-čekatelka
  • 
16.1.2005 16:42:41
Zdravím všechny maminky čekatelky, jsem v 18tt a je mi 24 let a jsem prvorodičkou :o)NAšemu miminku při prvním obrázku se nedalo říct jinak než FAZOLKA :o) zní to legračně ale děloha i embryo mělo před se bou tolik změn a v počátku připomínalo malou fazolku.Když jsem si šla koupit čerstvé koláče do pekárny tak paní v pekárně říka,"malej bublin má zas chuť na něco dobrého?" každy tomu malému stvoření říkáme jinak a ať už je to tak či onak zní to vždy roztomile a mnoha případech i originálně :o))Začínám pociťovat první pohyby miminka, je malé šimráníčko někdy spojene s kopancemi, jako by se konal zápas SPARTA-SL8VIE.KAždý kopaneček je tak zvláštní a člověk si uvědomí že něm roste další život-prostě nááádhera.Manžel už se nemůže dočkat až přiloží ruku na bříško a ucítí to krásné tolik očekávané zachvění i on, prý abych si to neužívala jen já.Všem maminkám čekatelkám hodně zdraví, i jejich miminkům.S pozdravem Martina 24
Martina-čekatelka
  • 
16.1.2005 16:42:37
Zdravím všechny maminky čekatelky, jsem v 18tt a je mi 24 let a jsem prvorodičkou :o)NAšemu miminku při prvním obrázku se nedalo říct jinak než FAZOLKA :o) zní to legračně ale děloha i embryo mělo před se bou tolik změn a v počátku připomínalo malou fazolku.Když jsem si šla koupit čerstvé koláče do pekárny tak paní v pekárně říka,"malej bublin má zas chuť na něco dobrého?" každy tomu malému stvoření říkáme jinak a ať už je to tak či onak zní to vždy roztomile a mnoha případech i originálně :o))Začínám pociťovat první pohyby miminka, je malé šimráníčko někdy spojene s kopancemi, jako by se konal zápas SPARTA-SL8VIE.KAždý kopaneček je tak zvláštní a člověk si uvědomí že něm roste další život-prostě nááádhera.Manžel už se nemůže dočkat až přiloží ruku na bříško a ucítí to krásné tolik očekávané zachvění i on, prý abych si to neužívala jen já.Všem maminkám čekatelkám hodně zdraví, i jejich miminkům.S pozdravem Martina 24
  • 
25.3.2001 8:45:59
Ahoj Simono,
pocitame s tim, ze UTZ neni stoprocentni. Moje kamaradka cekala od 5. do 7. mesice chlapecka (taky videli na UTZ vse s nejlepsimi detaily). No a nekdy v 7. mesici jim pan doktor rekl, ze je to holcicka... a je to holcicka :o))) Takze i my máme naplánováno holčičí i klučičí jméno a těšíme se.
My říkáme malému Schovánek (tedy nejdřív Schovanka), Schovíšek, Schovčík (podle vzoru plavčík :o)) a Kulihrášek. To jsou nejčastější jména, má ještě několik dalších, jako třeba mrňousek, permoníček, šmudlísek atd, atd...
Těšíme se na mrňouska, ať už je s camprlíkem nebo bez :o)
Kateřina (Markétka 3,5 roku)
  • 
22.3.2001 8:53:34
Milá Simono,
všechny tyhle věci máme za sebou (a doufám, že někdy v budoucnu taky před sebou), ale po přečtení Tvého příspěvku mi to nedá, abych tady nezveřejnila jednu veselou historku z porodnice. Začalo to takhle: v prvním trimestru, kdy se absolvují povinné testy na genetické poruchy, jsem měla výsledky, které nevyvracely možnost nějaké chromozomální nepatřičnosti. Podlehla jsem panice, dostala jsem se na Karlovo nám. na genetiku k báječné paní doktorce (na jméno si už bohužel nevzpomínám) a nakonec jsem absolvovala amniocentézu u Apolináře. Byl to tenkrát hrozný nervák, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Podstatné je, že z odebrané plodové vody se dá 100% určit pohlaví děťátka, což je společně s dalšími výsledky (o počtu chromozomů) předáno rodičům a ošetřujícímu lékaři. Já jsem si vymínila, že pohlaví znát nechci a že obálku, která mi patří, rozlepím až po porodu. Skutečně jsem to dodržela, protože jsem se nechtěla připravit o tu větu na porodním sále: "Tak, maminko, je to kluk (holčička)!" Nicméně podle všech vnějších znaků to těhotenství celou dobu vypadalo na kluka. Říká se, že holčičky berou mámě krásu a já jsem jenom kvetla; při holčičce prý bývá kulatější bříško, já ho měla jakoby špičatější, dokonce moje švagrová - porodní asistentka - mi říkala: "To bude kocourek, věř zkušenýmu". Manžel, který si stejně jako já přál hlavně zdravé dítě a nezáleželo mu na pohlaví, už se přípravoval na Adámka, ale já jsem stejně něco tušila... Možná proto, že jsem si v nejskrytějším koutku duše přece jen přála holčičku. Když nastal náš den "Dé", všechno bylo jinak, museli mě uspat a bleskově provést císařský řez, aby nás obě zachránily, takže tu větu jsem stejně neslyšela. Ale manžel, který celou dobu čekal na chodbě, když uviděl jednoho z lékařů, kteří mi zákrok prováděli, hned se začal vyptávat co a jak. Pan doktor (tuším že) Kratochvíl - takto skvělý chlápek od Apolináře - řekl, že jsme v pořádku, je to holčička 2 990 gramů, 50 centimetrů, ať se na ni zajde podívat na neonatologii do inkubátoru. Manžel, který už si byl jist klukem, se nevěřícně zeptal, jestli je to opravdu holčička, pan doktor odvětil, že ano a na výkřik "To neni možný, dyť to měl bejt podle všeho kluk!", pan doktor neváhal a běžel se podívat, co to vlastně porodil. Zkrátka manželova jistota ho zviklala tak, že sám úplně znejistěl. Nevím, jestli můj popis vyzněl tak komicky, ale mě to tenkrát srdečně rozesmálo. Přeju všem, které po tom touží stejně jako já, aby si tu krásnou větu dosyta užily a narodila se jim krásná zdravá miminka jako jsem tenkrát měla já. Kateřina
  • 
22.3.2001 8:25:17
Ahoj Jani a ostatní skoromaminy!

Ráda bych Vás upozornila, že ten UTZ není při určení pohlaví stoprocentní. U starší dcery to ještě nebylo - alespoň tady v našem malém městě. Ale u té druhé mi lékař velice podrobně popisoval veškeré "mužské vybavení". Nevím, v kterém týdnu to bylo, tak odhadem 30., ale my byli do té doby přesvědčeni, že je to Bublinka - holčička. (Mimochodem možná stejně roztomilé jako diskuze, která tu proběhla o pojmenování pohlaví u dětí a teď diskuze co kdy dítě řeklo či zkomolilo by mohly být příspěvky, jaký "pracovní" název používají těhulky pro svá nenarozeňátka. První dcera byla Kulíšek a to podle jmen KUba + eLIŠKA. Druhou pojmenovala ta starší, v době počátku mého těhotenství devítiletá, když na moje nadšení z první fotografie z UTZ, že už je tam miminko - druhá dcera je ze zkumavky a po 9 letech čekání si to nadšení dovedete představit - mi řekla "A kde je to miminko, vždyť je tam jenom nějaká bublina" . A bylo to, mimi bylo nazýváno Bublinka a to až do zmíněného UTZ vyšetření.)
Pan odktor mi tedy popsal (aniž bych mu o to říkala!)a ukazoval na monitoru penis i vrlátka a já šla domů trochu překvapená. Ale o nic nešlo, během pár dní to byl Bublík a dědečkové se těšili na vnuka. (táta ne, ten tvrdí, že dcery jsou lepší). Po porodu ale přišel ten veliký šok, když mi podali holčičku. Nějak jsem to nemohla hned pochopit, co se stalo. Taky známí nosili modré dárečky, že už to koupili dopředu atd.... Pan doktor byl velmi uražený, když jsem mu ráno při vizitě řekla, že ten chlapeček se jmenuje Anežka.
A ještě k pohybu v těhotenství. Myslím si, že pokud žena "poslouchá" svoje tělo a nepřepíná se, dá se dělat leccos. Já jezdila ještě den před odjezdem do porodnice na kole a porodila jsem tak pohodově, že den po propuštění z porodnice (4 dny po porodu) jsem na něm jezdila opět....
Držím palce všem Schovánkům i Schovankám, aby se jim dobře vedlo!
Ahoj Simona
Jitka (2 kluci)
  • 
13.3.2001 7:47:15
Tak ještě jednou, Vítek mi to odmáčkl. Je to šikula. Chtěla jsem Ti pogratulovat, jak to pěkně zvládáte po prvotních potížích a také samozřejmě k tomu malému chlapovi. Mimochodem, Vítkovi jsme až do 20.tt říkali Aničko (tehdy nám prozradili, že to je chlapisko), a tatínek se mohl zbláznit, ačkoliv původně také chtěl holčičku, a tuším, že to následky nezanechalo. Mějte se moc hezky
Jitka a Vítek
Jitka (2 kluci)
  • 
13.3.2001 7:42:11
Ahoj Jani,
  • 
12.3.2001 21:55:39
Ahoj Iveto,
musím říct, že mi nijak zvlášť nevadí, že nevidím Schovánka pokaždé v poradně. Vždycky si ho poslechnu, jak mu bouchá srdíčko a je mi hezky :o)
Za prvních pár týdnů prenatálního života si mrňousek užil tolika UZ vyšetření, že jsem ráda, že ho tak často nemonitorují. Možná jsem zbytečně opatrná, ale co víme, jak na miminko ten UZ doopravdy působí. Nemusím ho zbytečně vystavovat něčemu, co pro něj může být nepříjemné. Neříkám, že to je nepříjemné, ale co když...
Příjemnou mateřskou
Jana a Schovánek
  • 
12.3.2001 21:49:36
Ahoj Jolano,
doufám, že jsme mrňouskovi nic nenabourali, prvních pět měsíců jsme o něm i na něj mluvili jako na holčičku :o) Inu, tatínek holčičku moc chtěl - a teď už se těší na chlapečka ;o)
Přeju, aby se miminko na UZ natočilo co nejlépe, ať pan doktor pěkně vidí, co vlastně čekáte.
Jana a Schovánek
  • 
12.3.2001 21:46:38
Ahoj Martino,
plavat hodlám rozhodně do "posledního dechu" :o) Vždycky jsem plavala moc ráda a cítím se ve vodě skvěle.
Jak už jsem psala Leoně, u speciálního cvičení pro těhotné se bojím toho, že mi paní doktorka nedá potvrzení o zdravotním stavu. V rizikovém těhotenství se podle ní mám hlavně hodně šetřit...
Mějte se oba s Matýskem pěkně

Jana a Schovánek
 Příspěvky 110 z 17 [Dalších 7 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.