| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Je obezita v dětském věku nebezpečná?

 Příspěvky 110 z 18 [Dalších 8 >>]
kaja + 2 kluci
  • 
27.6.2007 21:56:01
mam 7 mesicniho syna.Vaha pri nar.2,9 kg.Nyni ma 10.5kg a 72 cm.Plne jsem kojila do 4.mesice,pak byl syn stale hladovy,tak davam rano a vecer 180ml sunaru a zeleninu a ovoce.Od 6.mes.kureci maso.Pres den a v noci kojim.Synovi jidlo chutna.Ji zeleninu radeji nez ovoce.Co muzu zmeit?Nebude obezni?Dik za radu.K.
*Aida*
13.12.2005 9:52:57
Taky chci mit mrnave dite siiiiim. Hlavne proto, aby mi ji lidi obdivovali, co vsechno uz ke sve vysce umi! Primou umernost mezi vyskou a dovednostmi ditete povazuji za velice dulezitou, jen mi to u vlastnich deti nejak vazne :o(. Napr. dcera meri 103cm (vazi 16.5kg), ale je ji teprve 2.5 roku, tudiz dovednosti vzhledem k vysce tezce podprumerne. Nevim, co s tim, zkousime aby spala skrcena (radila babicka) a kamoska zas tvrdi, ze je to z toho, ze moc cura. Prijem tekutin jsme tedy samozrejme okamzite omezili, ale dcera roste dal! Potrebuji poradit, co s tim. (U syna uz to asi nezachranim, tak se chci alesppon pokusit u dcery).
Lucie
  • 
12.12.2005 21:58:16
Jo, jinak je v poradku. Neni mrnava kvuli nemoci nebo spatne vyzive, ale po predcich. Jen nevim, jak se v te skole prosadi proti detem, kterym bude skoro osm a budou dvakrat tak tezke.

Jinak je ovsem lepsi mit male dite, nez velke. Snaze se nosi, min toho sni a lidi rikaji "takova mala a tak sikovna". Vsad se, ze tvoje trilete dite, at je sebesikovnejsi, neumi totez, co me vice nez petilete, a jsou obe stejne velke :-)
Milada.
12.12.2005 21:41:33
Ehm,

co ja bych dala za to, abych sla k pediatricce mych deti a ta jim sama od sebe nabrala krev na cholesterol.

Jde o to (jak si kazdej muze precist v tom velkym Zdravotnim a ockovacim prukuzu ditete), ze pri petilete prohlidce pri pozitivni rodinne kardivaskularni anamneze je nezbytne toto udelat.
U syna jsem si to vyprosila az v 8letech pri prechodu k jine alergozce. Dceri bylo 5 pred mesicem, samozrejme o tomhle pri prohlidce ani slovo, prestoze anamneza je neuprosna :-(( Opet se budu muset doprosovat u alergolozky.

PajaMM
12.12.2005 21:12:47
A ja si myslela, ze je Klarka mala,kdyz ma v 3,5 letech 100 cm...:-)

Ale budte rada, neni obezni a jinak je v poradku, ne?
Lucie
  • 
12.12.2005 21:06:28
Paneboze. Moje holcicka ma 100 cm a 16 kg. Je ji pet pryc a na podzim pujde do skoly. Kdyby si stoupla vedle tech vasich triletych, vypadalo by to dost divne.
12.12.2005 19:51:24
Lízo, já byla původně opatrná, protože tu byla možnost, že maminka se tím znepokojovala už delší dobu, upravovala jídelníček i pohyb, ale bohužel bez úspěchu a teď teprve její obavy, že to není v pořádku potvrdil odborník a ona má strach z nějaký nemoci.

Ale koukám, že jsem se spletla.
Takže Kotě - víš co máš dělat, vysvětli i ostatním členům rodiny o co jde, případně pokud by Tě nebrali vážně, řekni že to nařídila doktorka. Jinak přejídáním zaděláte dceři na vážné problémy.
PajaMM
12.12.2005 18:45:22
Nezbyva nez abyste si stala za svym, zmenila dceri jidelnicek a pripravila ji vice pohybu..

A na reci pribuznych proste nesmite dat - JE TO VASE DCERA!!!! A kdyz s tim neudelate nic ted, bude mit problemy cely zivot....
kotě
  • 
12.12.2005 17:53:55
je to blbí ale neptala.já vím že zato můžu ale když bydlíš zrodičema zmojí matkou se nedá oničem mluvit když nejsi doma nevíš co se děje do práce spět.
Líza
12.12.2005 17:51:57
No Jeno, přece...včera bylo všechno v pořádku, to až dnes dr. zjistila, že má kotě obézní dítě, kotě si toho včera nevšímalo :-)))) a proto je ted rozzlobené.
Jinak ale opravdu nepomůže nic než pohyb a úprava jídelníčku, co bys chtěla slyšet jiného? Nadávání na prarodiče? Proč?
 Příspěvky 110 z 18 [Dalších 8 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.