| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku I dospívající potřebují rodiče

 Příspěvky 19 z 9 
  • 
26.5.2007 1:17:48
J. Kudrnáč: Beetles
Dovoluji si doporučit skvělou knížku o dospívání, která se sice odehrává v 60. letech ale je nadčasová a aktuální i dnes a v podstatě ojedinělá i pokud jde o odborné věci podané jen tak mimochodem, navíc je to docela napínavé i sranda, jedna kapitola je např. nenápadně protikuřácká atd. . Malý příklad - jestli někdo stále přemýšlí nad velikostí penisu či ňader/platí to i pro ně/ ať si určitě pořídí knížku Beetles a bude mít navždy klid.. Mají to v Luxoru na Václaváku nebo na netu přes Kosmas, poslouží i knihovny. Tady je na ukázku jeden odstavec:
"Pokud jde o malý úd, je to jen zavedené klišé mužského myšlení, že větší rovná se lepší. Tomu, kdo klade na velikost přehnaný důraz, je třeba říct jediné, ať si zváží, jestli je jeho penis důležitější než on sám. Touží dívky po velkém penisu nebo spíš po pořádném chlapovi? Jak může mít velikost penisu vliv na opravdové mužské hodnoty jako schopnost postarat se o rodinu, vychovávat děti, mít dobrý charakter, rozhodné myšlení a mít jasno v tom, co chci v životě dokázat?"
  • 
26.5.2007 1:16:31
J. Kudrnáč: Beetles
Dovoluji si doporučit skvělou knížku o dospívání, která se sice odehrává v 60. letech ale je nadčasová a aktuální i dnes a v podstatě ojedinělá i pokud jde o odborné věci podané jen tak mimochodem, navíc je to docela napínavé i sranda, jedna kapitola je např. nenápadně protikuřácká atd. . Malý příklad - jestli někdo stále přemýšlí nad velikostí penisu či ňader/platí to i pro ně/ ať si určitě pořídí knížku Beetles a bude mít navždy klid.. Mají to v Luxoru na Václaváku nebo na netu přes Kosmas, poslouží i knihovny. Tady je na ukázku jeden odstavec:
"Pokud jde o malý úd, je to jen zavedené klišé mužského myšlení, že větší rovná se lepší. Tomu, kdo klade na velikost přehnaný důraz, je třeba říct jediné, ať si zváží, jestli je jeho penis důležitější než on sám. Touží dívky po velkém penisu nebo spíš po pořádném chlapovi? Jak může mít velikost penisu vliv na opravdové mužské hodnoty jako schopnost postarat se o rodinu, vychovávat děti, mít dobrý charakter, rozhodné myšlení a mít jasno v tom, co chci v životě dokázat?"
Corra
  • 
15.11.2003 19:38:47
Připojuju se k Z.P.Také z vlastních zkušeností.Ani u těch koní to není ružové.Neví jak jinde, ale tady konáci chlastají první ligu,............Jinak puberta nás teprve čeká,ale nedokážu si představit,že to bude ještě horší než to je ted.Všem rodičum pubošu držím pěsti a přeju pevné nervy
Z.P.
  • 
15.11.2003 16:04:59
Píšete, že ten mladší je relativně v pohodě, protože je v zajetí koní? Pozor na koně a jezdectví. Vím o čem mluvím, abyste nebyla překvapena, že bude v mnoha věcech dále než starší bratr. Jinak přeji pevné nervy. Snad nám ti synáčci nějak ve zdraví dozrají. Z.P.
Kačenka, 37 let, 2 puboši
11.7.2003 9:01:54
Markéto, mrkni se na diskuzi ke článku o rockerkách - všichni kolem tebe mají pravdu - opravdu bude... :-))
Markéta, synové 12 1/2 a 14 1/2 roku
  • 
11.7.2003 8:58:09
Mrzí mě, že se tato diskuze víc nerozvinula a taky, že jsem na ni kápla až teď. Věřím, že s pubertou se více či méně potýkají všichni rodiče puberťáků a vice versa. Myslím, že bychom si mohli mnoho sdělit a moc mě potěšil příspěvek z druhé strany barikády. Asi to s nějakou takovou domluvou zkusím taky, ale nebude to pro mě (respektive nás = mě a mého muže) lehké. Náš starší syn se totiž už jednou zjevil doma ve stavu podroušeném (přišel upraven po šachovém turnaji), byl to pro nás šok a následovalo období sankcí a "zarachů" všeho druhu. Hrozně toho litoval, takže jsme se postupně vrátili k normálnímu režimu, nicméně víme, že teď zase zkouší kouření. Ne, že by mu to chutnalo, ale kamarádi ze školy kouří a on nedokáže odmítnout, aby nevypadal jako pitomec. někdo radí pekouřit, no nevím, sama zkušenost nemám, takže jsem se k tomuto kroku zatím neodhodlala. Jinak spolu větší problémy snad nemáme, k nám rodičům se chová slušně, škola jakž takž (samozřejmě, že ne zcela podle našich představ ;o))), binec v jeho pokojíčku nás sice drásá, ale to opravdu nehodlám brát tragicky.
S mladším puberťákem máme jediný problém - hubatost. Jinak ten je v zajetí jezdeckého sportu a koní, má psa, se kterým se účastní výstav, takže svůj volný čas tráví ve zcela jiné společnosti.
Jenom mě tak trochu zamrazí, když slyším to obligátní "počkej, bude hůř...". Opravdu bude???
Tana,15-ti lety syn
  • 
23.11.2002 19:30:52
Mam doma 1.pubertaka.Musim rict,ze zatim nechodi na diskoteky,myslim si,ze nekouri a nepije,nebere drogy.Je sportovne zalozeny,od malicka byl ke sportu veden,v osme tride aktivniho sportu-bohuzel- zanechal a tak vybyl cas,ktery nikdy predtim nemel.Tedy cas na kamarady.To me rozciluje,chodi sice jen kolem baraku,ale kamosi nic moc inteligentniho.Protoze od utleho detstvi chodil casto na treningy a zapasy,nemusel doma nic delat,nemel zadne jine povinnosti nez trenovat a chodit do skoly.Ucit se nemusel,nejak to zvladal.Ted je ale na stredni skole,jenze nema nauceny rezim ucit se a k tomu ti kamosi u baraku.K tomu vsemu mam samozrejme vyhrady,ktere temer denne prezentuji,ne prilis dlouhym "kazanim".Je to ale zbytecne,mozna jen nejake uspokojeni sama sebe,abych mela pocit,ze jsem udelala,co jsem mohla a jen tak neprihlizela.Vysledkem techto debat,ale ale naproste rozzureni meho syna,mam pocit,ze v budoucnu neco ze vteku rozbije,pouziva hruba hruba slova na mou adresu a taky uz mi rekl,ze me nenavidi.Za dve hodiny ale prijde a nejradsi by chtel vzit vsechno zpet-obvykle neco po me potrebuje,tak se lisa.Ja si s nim fakt nevim rady,desne me vytaci,nezvladam ho,nemohu zustat v klidu,kdyz napr.necim vyhrozuje,nebo dela neco naschval.Myslim,ze v danem okamziku se nesnasime navzajem.Kdyz bylo synovi 11let,s jeho otcem jsme se rozvadeli.Zdalo se mi,ze to docela dobre zvladal.V kazdem to ale zanecha stopy,kdyby s nami zil jeho otec,syn by si to nikdy nedovolil.No,za chyby se plati,co se stalo se nemuze odestat a ja budu rada,kdyz do dospelosti dojde bez ztraty "desitky".
Mednix, (jeden z těch co lezou všem na nervy)
  • 
11.1.2002 20:45:53
Je mě 17 a studuju druhý rok elektro průmyslovku. Dovolte abych se připojil do diskuze. Osobně jsem nevyzkoušel žádnou ilegální drogu ani cigarety. S rodiči jsme domluveni tak, že si mohu dát jedno pivo a to plním!!Rodiče mi dovolí téměř všechno co je v rozumných mezích. A to není málo a já se snažím je nezlkamat t.j. vracím se z diskoték v domluvenou dobu atd. Tato domluva nám klape už asi 4 roky a za tu dobu jsem neměli žádný konflikt. Takže si nemyslím že se s námi nedá domluvit nebo že děláme všechno co je zakázané! Je to možná jen náhoda, že "to" funguje, ale za zkoušku to stojí!!
Ivana , syn 14, dcera 13
  • 
4.10.2001 14:09:00
Jsou sice "zvládnutelní", hlavně teď, když mají už půl roku každý svůj pokoj, přestaly večerní bitvy a hádky. Nekouří,nepijí,nefetují, ale hrozné jsou jejich drzé řeči, odmlouvání,musí mít poslední slovo- prostě stejní jako jsem byla já. Ale proti dětem od známých si myslím že mám celkem hodné "týnejdžry". Přeji všem rodičům od dospívajících pevné nervy.
 Příspěvky 19 z 9 

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.