| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vánoce (povídka)

 Příspěvky 110 z 10 
27.12.2006 17:00:52
Varis jim, peres, zehlis, uklizis, v posteli delas pomysleni, o penize se staras, vychazis s jeho rodici, obetujes se pro nej, castokrat pomyslis ze by bez nej bylo lip, ale drzis se a zase je dobre a on? Je mladsi, hezci, bez zavazku... je mi s ni dobre, je sice blby ze necham doma manzelku a dite, ale oni to musi pochopit, vzdyt ja se zamiloval a chci byt v zivote stastny, jeste mi chudakovi budou nadavat a obtezovat me prosbami abych se vratil...
Agata
  • 
16.12.2003 15:04:36
Petře, píšeš "Málo kdy je ale vina jen na jedné straně. Nevím jak je to pravdivé, říká se, že žena pozná nevěru mnohem dříve než si muž myslí."

Bohužel to, co jsi napsal, je to častý omyl... Nevěra není vinou toho podváděného :-)

Jsem -li ve vztahu nespokojena, můžeme si promluvit a mohu říci, chci změnit toto a měla bych říci jak a proč.
X let manželství a pak říci jsem nevěrný a vina je i na tvé straně... to mně zavání pokrytectvím.

A je dost časté, že žena vycítí, že je něco jinak - ale numusí nutně vědět, že jde o nevěru.

Jana (2kluci 12+13)
  • 
16.12.2003 9:21:00
Před devíti lety.... 23.12. asi v jedenáct hodin večer.... s Tebou se nedá žít, nemůžu s Vámi zůstat, bylo by to pokrytectví, nemá to nic společného s tou slečnou, co ji tak miluju.... za tři dny se odstěhoval (protože nechtěl klukům kazit svátky)....
Asi jsem taky byla naivní, protože do té chvíle jsem nic netušila, taky až zpětně jsem si všimla spousty náznaků....
Je to už dávno, všechno přebolelo, i po rozvodu spolu vycházíme dobře, kluci se v něm vidí.... ale.... to načasování mu nemůžu zapomenout, vánoce mají ještě pořád hořkou stopu....
Dana,syn 5 let
  • 
20.12.2002 8:38:47
ahoj Jani,dík za nabídku.Vše mám teoretický zmáknuté.Už bych chtěla být na té úrovni jako Ty.Nejhorší je,že nevím jak to bude dlouho trvat - přijde mi,že jen přežívám.Už bych chtěla taky ŽÍT.Ze všech stran slyším jen,že já musím,ale on nemusí nic.U nás to "vypuklo" po 10 letech 100% vztahu,ani jedna nevěra - nic.Najednou rána a odchod.Ještě že ten život jde dál a opravdu mně pomáhá jen ten čas - postupně to odeznívá.Měj se fajn
  • 
16.12.2002 11:23:31
Je fakt,že povídka je stará dva roky, je fakt, že reakce na ní jsou optimistické, bohužel se nejedná jen o povídku, bohužel!! Je to jak vystřižené ze života. I tohle život přináší a přáním, že všichni doufají, že je to jen povídka, tím se nic nevyřeší.

Danuš, neschovávej se pod peřinu, i když vím, jak se cítíš, bojuj. Bojuj ze všech sil, protože jen tak přežiješ a neutrápíš se smutkem. Je dobře, že chceš fungovat pro svého syna, já pro ty svoje taky funguji a dnes mám dokonce smělé plány do budoucnosti.
Budeš-li chtít si s někým nezávisle pokecat o tom, co prožíváš, napiš, mám to už za sebou a člověk, který to neprožil, neví o čem to je.
Jinak hodně štěstí, hodně síly a uvidíš, že vše zvládneš!
Dana,syn 5 let
  • 
14.12.2002 13:59:11
Je to opravdu smutne.
Skoda ze neco podobneho prozivam i ja se synem.
Jen se nam tata odstehoval uz v lete.
Nejradeji bych se zahrabala pod perinu a vydrzela tam mesic.
Ale maly se tesi na Vanoce - tak jen pro nej musim fungovat.
  • 
22.12.2000 10:28:08
Ahoj Šárko,
koukám, že máš fantazii a umíš to moc hezky citlivě napsat, jenom doufám, že to opravdu nebylo ze života. A všem ostatním přeju, ať něco takového nemusí zažít....
Hezké vánoce
Šárka
Petr
  • 
22.12.2000 10:19:17
Díky Šárko!
Málo kdy je ale vina jen na jedné straně. Nevím jak je to pravdivé, říká se, že žena pozná nevěru mnohem dříve než si muž myslí.
Ať je to tak nebo tak, umíš chytit za srdce.
Iva, 2 děti
  • 
21.12.2000 23:15:23
Milá Šárko,
tvoje povídka mi také vehnala slzy do očí a i když je pravděpodobné, že je ze života nebo že může být že života, raději bych si o vánocích ( a nejen o nich) přečetla něco veselejšího. Kdo by si přál, aby se mu stala takováto situace!
Přeji všem maminám i dětem, aby nikoho z nás nic podobného nepotkalo! Aby to byla skutečně jen povídka!
Iva
Jitka, syn
  • 
21.12.2000 21:38:21
Jezisi Sarko,
Tva povidka mi vhrkla slzy do oci,
snad vsichni nejsou takovi...
I nas tata je stale pryc.
verim, ze to neni autobiografie.
J.
 Příspěvky 110 z 10 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.