| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nebezpečné bezpečí aneb Čeká budoucí generace dohled Velkého bratra?

 Příspěvky 15 z 5 
lezeleze
26.5.2016 13:58:02
Mám-li volit mezi pseudobezpečností a svobodou, volím svobodu. Nebo snad kamery zabránily útokům v Paříži apod.? Ne. Nezabránily a ani zabránit nemohly. Nelze dosáhnout 100% bezpečnosti a je zbytečné se vzdávat svobody ve snaze dosáhnout něčeho, co je nemožné.
Jana
  • 
19.5.2016 20:13:23
Pokud mám volit mezi svobodou a bezpečností, tak volím bezpečnost. Co mi bude platná svoboda, když budu mrtvá?
Irena
  • 
19.5.2016 11:23:51
Nevím, ale kamery v ulicích pro mě osobně neznamenají nesvobodu. Pokud neděláte nic nelegálního, může vám to být jedno. Kamery v bytě znamenají omezení soukromí (např. kdy lidé chodí doma nazí, souloží apod - to by jedině museli být tyto aktivity zakázány), proto se mi srovnání moc nezdá. V době sílícího terorismu jsem pro kamery a hlavně pro kontroly na hranicích. Fakt mi nic neudělá, když po cestě na dovolenou ukážu pas nebo OP, nemám se čeho bát a nepovažuji za nesvobodu prokázat se průkazem totožnosti. Neměli bychom si plést nesvobodu s plněním povinností. Bojím se spíš nikým nekontrolovaného přílivu bojovníků IS.
Roya
  • 
18.5.2016 16:21:02
"Nám nikdo kamery do bytů nenutí, ani z ničeho nevyplývá, že by po kamerách v ulicích měly následovat kamery v bytech."

Zatím. Právě o to jde, o tom je podle mě článek - zatím nám tohle (některým, mně třeba vadí už současný stav) nevadí a bereme to jako plus, pak se přidá to, pak ono, a nakonec k těm kamerám v bytě klidně může dojít - on už by se nějaký ten bezpečnostní důvod našel. Já s článkem souhlasím, i s uvedeným Franklinovým výrokem.
Filip Tesař
18.5.2016 14:17:36
Pan Brůna směšuje víc věcí, o kterejch by bylo lepší mluvit jednotlivě. Přílišná policejní horlivost je jedna věc (a byla tu i dřív a mnohem dřív, není to nic z Orwella). Orwellovo 1984 je především o tom, že lidi nesměli mít žádný soukromí, že byl jejich život kontrolovanej v každým okamžiku. Nám nikdo kamery do bytů nenutí, ani z ničeho nevyplývá, že by po kamerách v ulicích měly následovat kamery v bytech. Kamery v ulicích jsou na debatu, ale přirovnání k Orwellovi zkrátka nesedí. Kamery jsou někde a v něčem přínosný, někde zbytečný, někdy by třeba bejt vůbec neměly. Ovšem sundáme-li všude všechno kamery, jak se tím rozšíří naše "svoboda pohybu a právo na soukromí"? Některý letištní procedury jsou pakárna a opět jsou zralý na debatu, nicméně stesk po jednoduchejch starejch časech holt zůstane steskem, protože svět je zkrátka v pohybu mnohem víc, než za našeho mládí. Vyvolávání strachu, o kterým autor píše, je taky samostatná kapitola, je to nebezpečnej jev, nicméně dobře ukazuje, že jednoduchý řešení ve skutečnosti řešení nejsou. Momentálně třeba ministr Chovanec povzbuzuje vlnu strachu a říká, že žádnej uprchlík - dobrej uprchlík. Ale tohle nejsou záležitosti typu buď-anebo. Je to spíš případ od případu: kolik, jaký, proč? Osobně si nemyslím, že platí jednoduchá úměra: čím míň kamer, tím líp, a čím víc kamer, tím blíž Orwellově totalitě.
 Příspěvky 15 z 5 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.