tisk-hlavicka

CHOCOLAND CREMA - nejvyšší obsah ořechů a bez palmového tuku!

13.11.2017 Komerční sdělení

Mezi stálice na čokoládovém nebi už dlouhá léta patří čokoládové a oříškové pomazánky. Lískooříškové, arašídové, kakaové či bílé, všechny nás lákají svou jemností a neodolatelnou vůní. Pomazánky jsou neodmyslitelnou součástí dětských snídaní i oblíbeným pamlskem dospělých.

Vysoký obsah arašídů v pomazánce CREMA

Novinka na našich pultech - CHOCOLAND CREMA - je v mnoha ohledech výjimečná. Obsahuje 32% nejkvalitnějších arašídů, což ji řadí na čelo pomyslného žebříčku běžně prodávaných pomazánek. Platí, že celá třetina sklenice je vlastně plná prvotřídních arašídů.

Specialitou pomazánky CREMA je použití arašídů pražených těsně před výrobou krému. Představte si proces, během kterého se nejprve pečlivě a pomalu praží arašídy, které se následně melou a míchají s cukrem a tukem a následně dlouhé hodiny konšují. Díky tomu můžeme cítit intenzívní vůni pražených ořechů a na jazyku okusit jemnou a hladivou konzistenci samotného krému.

Lze nahradit palmový tuk? Samozřejmě!

Receptury jednotlivých krémů prošly v průběhu času zásadním vývojem, základní suroviny ale zůstávají podobné - ořechy, kakao, cukr a máslo nebo tuk. Kvalita krému je určená obsahem ořechů a kakaa i dobou konšování, v posledních letech se ale novým kritériem kvality ukazuje i volba použitého tuku. Dlouhá léta byl jako optimální chápán tuk palmový. Vzhledem ke zvýšené spotřebě a z ní vyplývající ekologické zátěži se někteří cukrovinkáři vydali novými cestami.

Cílem vývojového oddělení společnosti CHOCOLAND bylo nahradit palmový tuk tak, aby pomazánce CREMA zůstaly všechny jeho jedinečné vlastnosti - jedinečná chuť, bohatá vůně a zejména trvale jemná konzistence. Není mnoho možností, jak nahradit osvědčenou ingredienci, palmový tuk je přeci jenom skvěle zpracovatelný, neovlivňuje chuť ani vůni.

Po dlouhém vývoji padla volba na testy olejů z ořechů Shea. Až ze západní Afriky k nám putují plody Máslovníku afrického, ze kterých se extrahuje bambucké máslo. Ukázalo se, že navzdory vyšší ceně jsou ořechy Shea tou správnou volbou pro novou generaci krémů.

Pomazánky CREMA se vždy vyznačovaly vytříbenou jemností a bohatou vůní. Díky použití tuků z ořechů Shea se CREMA nově řadí i mezi jedinečné, nejkvalitnější cukrovinkářské produkty, které mají plný respekt k moderním trendům i životnímu prostředí. Ochutnáte?

Více informací najdete na:
http://chocoland.cz/cz/crema a http://krasnazdrava.cz/kauza-palmovy-olej
Vyhledávání článků podle věku