tisk-hlavicka

Dětská gynekologie

Řadit články podle

Jak připravit dítě na gynekologické vyšetření

prof. MUDr. Jan Hořejší, DrSc. | 109 názorů
Jak připravit dítě na gynekologické vyšetření

Je-li nutné, aby děvčátko nebo dospívající dívka byly gynekologicky vyšetřeny, maminku to nejprve vyděsí. Představí si totiž, jak její dcerce na gynekologickém vyšetřovacím stole lékař zavede prst a třeba i kovová gynekologická zrcadla do pochvy, a tím jí samozřejmě poruší panenskou blánu.

U pramenů živé vody

„Já se tady v tom koupu, abysem měla děti, a chci mít dvě děti, abysem... nevim proč...holku a kluka,“ říká asi devítileté děvčátko sedící ve slatinné koupeli. Článek o dětské gynekologii a lázeňských léčebných postupech.

Narostly nám chloupky dřív než je to normální

Lenka H. | 106 názorů

Pokud stejný problém zjistíte u svého dítěte, na nic nečekejte – nepodceňujte tento problém a utíkejte co nejrychleji k odbornému lékaři.

Předčasná puberta u dívek

Prof. MUDr. Jan Hořejší, DrSc. | 65 názorů
Předčasná puberta u dívek

Když se u dívky objeví známky pohlavního dospívání dříve než obvykle, mluvíme o předčasném pohlavním dospívání čili předčasné pubertě.

Gynekologické záněty v dětství

MUDr. Peter Brenišin | 14 názorů

Největší skupinu zánětů genitálií v dětském věku tvoří zánětlivá onemocnění poševního vchodu (vulvy) a pochvy (vagíny). Jejich výskyt kolísá podle jednotlivých období dětského vývoje.

Maminky, poučte své dcerky o intimní hygieně

prof. MUDr. Jan Hořejší, DrSc. | 212 názorů
Maminky, poučte své dcerky o intimní hygieně

Maminky mi někdy v ordinaci tvrdí, že jim dětští lékaři zakazují dotýkat se při omývání rodidel děvčátka rukou. Takovému nesmyslu se mi ani nechce věřit!

Úrazy dětských rodidel

Prof. MUDr. Jan Hořejší, DrSc. | 12 názorů
Úrazy dětských rodidel

U malých děvčátek jsou úrazy rodidel poměrně časté. Příčinou je větší pohybová aktivita dětí spolu s jejich neopatrností a nešikovností.

Výtok z dětských rodidel

prof. MUDr. Jan Hořejší, DrSc. | 33 názorů

„Maminko, má vaše dcera výtok?“ „Ne, jenom takový normální.“ Takovýhle rozhovor může lékař v dětské gynekologické ordinaci slyšet často. Rozeberme si tedy obě důležitá slova – „výtok“ a „normální“.
Vyhledávání článků podle věku


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.