| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Povídání o škole

17.10.2000 14:30:27 Stáňa(40)+Ondra(6,5)

Re: ve škole se mi nelíbí

Ahoj Zuliko,
dovedu si představit Tvé váhání, pokud jde o to, jak dál s Markovou školou. Dívat se na to, jak dítě chodí do školy s nechutí, je těžké, na druhé straně změna školy není taky nic jednoduchého. Takže konkrétní řešení Ti asi neporadí nikdo a asi to ani nečekáš. Zkusím Ti jen napsat, co mne při čtení Vašeho problému napadlo.
Zkus si ještě jednou promluvit s paní učitelkou, myslím, že jsi zatím svůj problém jen lehce naznačila, možná by to chtělo přímější vyjádření (něco v tom smyslu, že máš problém a požádat ji přímo o radu). Zkus se ještě Marka zeptat, co mu ve škole teď vadí, proč to třeba loni bylo lepší – možná to nakonec dokáže nějak konkrétněji formulovat. Zeptej se rodičů dětí, které chodí s Markem do třídy, zda mají obdobné problémy (možná by bylo dobré se zeptat jak rodičů těch dětí, které do třídy přešly teď s Markem, tak i těch, jejichž děti jsou ve třídě od začátku), příp. se s nimi pokusit dohodnout na nějakém způsobu řešení. Zkus zjistit, jestli by řešením nebylo, aby Marek přešel do druhé třídy (alespoň z Tvého dotazu jsem pochopila, že loni byly třídy tři, letos jsou dvě, mezi které rozdělili tu Markovu).
Budeš-li uvažovat změnu školy, určitě si o ní, popř. o konkrétní paní učitelce opatři dostatek informaci (abyste nespadli z bláta do louže) a zvaž i to, jak snadno se Marek adaptuje na nové prostředí, nové kamarády. Má vlastně Marek v současné třídě nějakého kamaráda z té původní a našel si tam některé nové? Nemohla by být třeba příčina v tom, že se v nové třídě cítí trochu „opuštěný“? (mluvím z vlastní zkušenosti, Ondra na začátku šk. roku nechodil nijak nadšeně do ranní družiny právě proto, že byl od nich ze třídy jediný a jinak tam děti neznal, asi po měsíci se „otrkal“, seznámil i s dětmi z jiných tříd a začali tam chodit další dva kluci z té jeho a najednou ranní družina nevadí). Zvaž také nakolik je změna školy reálná z „provozních“ důvodů (dojíždění apod.). I když vím, že pro spokojenost dítěte se vyplatí obětovat trochu pohodlí, jde ale o to, aby se z dojíždění nestala stresující záležitost omezující třeba na druhé straně mimoškolní aktivity.
Doufám, že se Ti podaří vyřešit celý problém k Tvé a hlavně Markově spokojenosti. A když tak napiš, jak to dopadlo.
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
ve škole se mi nelíbí zulika 16.10.2000 12:51
*Neměňte školu, stačí učitelka! Šárka, syn 13 let, dcera 11 let 17.10.2000 13:26
*Re: ve škole se mi nelíbí Stáňa(40)+Ondra(6,5) 17.10.2000 14:30
*Re: ve škole se mi nelíbí Helena, dva kluci 18.10.2000 10:32
*Re: ve škole se mi nelíbí Šárka, syn 9,5 roku 19.10.2000 15:47

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.