| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Povídání o škole

Neměňte školu, stačí učitelka!

Ahojky,
téma mě zaujalo, protože zrovna dnes si mi podobně stěžovala kamarádka, co má synka ve třetí třídě naší školy. Měli skvělou a hodnou a milou paní učitelku, která odešla na rizikové těhotenství a od září nastoupila (zřejmě naše vesnická škola nikoho jiného nevyšťourala) paní, která je protivná, otrávená, dětem nadává, neustále jim rozdává špatné známky a poznámky(dle mého zcela zbytečně), úsměv a pochvala chybí. Dosud veselý a spokojený chlapeček začal doma stávkovat, je rozmrzelý, do školy chodit nechce, netěší se tam. Navíc má pocit, že nová "paní učitelka" si na něm vybíjí zlost ještě také proto, že s nimi bydlí na patře a on je zkrátka o něco živější a šikovnější než její stejně starý synek. Jelikož problémy indikují i ostatní děti a jejich rodiče, objednali se společně u ředitelky a hodlají věc řešit. Je ale otázka, jak. Ve vesnické škole se učitelky nelíhnou ani nemnoží geometrickou řadou. Nakonec ani tato paní není učitelka (má za sebou gymnázium a několik let praxe vychovatelky). Problémy by asi musely být velmi neúnosné, aby ředitel přistoupil na radikální řešení a "zlou" nebo "protivnou" učitelku propustil. Kde takhle uprostřed roku najde jinou, že. Samozřejmě vy můžete požádat o navrácení do původní třídy. Tím vyřešíte problém vašeho dítěte, pokud se zadaří. Ostatní děti se budou dál trápit, tak jako třeťáci v naší škole. Řekla bych, že celý problém je mnohem hlubší. Dokud nebudou učitelé patřičně oceňováni a placeni, budou muset školy často sáhnout po "tom", co se zrovna nabízí, často ovšem na úkor dětí i výuky. Rodiče mají sice právo se bránit a protestovat, ale pokud není špatného kantora kým nahradit, těžko něco zmůžou. Spíš dosáhnou leckdy i toho, že pokáraná učitelka v boji proti dětem přitvrdí. Takže zkuste nejprve rozhovor s učitelkou, pokud se nepodaří, navštivte ředitelnu. Změna školy je až konečné řešení a rozhodně ne nejideálnější. Držím palce a dám vědět, jak to dopadlo s tou "naší". Ahoj Šárka
P.S. Podotýkám, že nejsem odpůrce kantorů. Jednak jsem sama dcera učitelky a navíc já i moje děti jsme doposud měli na učitele štěstí...
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
ve škole se mi nelíbí zulika 16.10.2000 12:51
*Neměňte školu, stačí učitelka! Šárka, syn 13 let, dcera 11 let 17.10.2000 13:26
*Re: ve škole se mi nelíbí Stáňa(40)+Ondra(6,5) 17.10.2000 14:30
*Re: ve škole se mi nelíbí Helena, dva kluci 18.10.2000 10:32
*Re: ve škole se mi nelíbí Šárka, syn 9,5 roku 19.10.2000 15:47

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.