| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Autosedačky a podsedáky

9.10.2000 15:25:46 Stáňa(40)+Ondra(6,5)

Re: Autosedačka pro velké děti

V rychlosti jsem zkusila najít, jak je to s těmi sedačkami – z toho, co jsem vyčetla, by měly být povinné pro osoby mladší 18ti let a menší 150 cm. Podle ustálených pravidel platí, že jsou-li dvě podmínky spojeny spojko „a“, musí být splněny obě najednou, tj. dítě, které bude mít víc než 150 cm, sedačku mít nemusí, i když mu bude méně než 12 let (a naopak – bude-li mít dítě méně než 150 cm, musí mít sedačku až do 18 let). Pro úplnost dodávám, že v zákoně o provozu na silničních komunikacích se hovoří o „zádržném systému“ a považuje se za něj kromě autosedačky i dvoubodový bezpečnostní pás. Svá „moudra“ jsem v rychlosti načerpala z verze schváleného zákona, jak je k dispozici na internetových stránkách Poslanecké sněmovny Parlamentu, a četla jsem jen letmo, takže „bez záruky“.
Pro Míšu: chceš-li si to najít (protože po těch taxících už jsem nepátrala) - tak www.psp.cz
je to tisk č. 477 (najdeš tam celý postupný vývoj projednávání a v tomto případě i přijatou verzi).
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Autosedačka pro velké děti Monika (Michalka 10měs, Vojta 4 roky) 9.10.2000 10:14
*Re: Autosedačka pro velké děti Míša, syn 3 a 3/4 9.10.2000 14:12
**Re: Autosedačka pro velké děti Stáňa(40)+Ondra(6,5) 9.10.2000 15:25

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.