| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Rýma

5.10.2000 14:59:21 Olina, kluci deset a jedenáct

Re: Rýma

Můj starší syn měl rýmu dlouho. Vlastně do tří let do deseti.Měl chronický zánět dutin. Nebyl alergik.Měl sníženou imunitu.Dnes těžko říct, jestli měl chronický zánět v těle, a proto sníženou imunitu, nebo měl sníženou imunitu, a proto zánět dutin.V deseti jako když utne. / Tedy nevím, ještě jsem ho dnes neviděla../ - tak jsem dlouhé roky odpovídala na dotaz , jak se má, jestli je zdravý.
Dobré je na ulehčení dýchání napařování.Ale pozor !!! Záleží na typu rýmy. Na zánět / hustou rýmu, smíte použít jen suché sálavé teplo.!!! U kamen se živým ohněm , u horského slunce -tam je také infračervené světlo.To znamená posadit ke kamnům . Je nutné i u horského slunce použít ochranné brýle i na tohle " červené světlo ". Vysychají rohovky. Nejde ani tak o to , aby se zahřála hlava, jako spíš, aby nemocný vdechoval suchý horký vzduch.O vlhkém napařování už tu někdo psal. / Prostěradlo přes postýlku../
Já jsem sedávala s dítětem na klíně pod deštníkem a přikrytá prostěradlem. Je třeba dávat bacha na hrnec s tou horkou vodou. Máta je skvělá, ale mě snižuje tlak i když ji jen dýchám takže jsem dávala Pinosol, nebo rozpustila hašlerku..
Dělal nějaký doktor malé výtěr z nosu ? Ví se , proč vlastně tu rýmu má ? U nás se z rýmy a věčně píchaných uší vyklubal chronický zánět dutin, bakterie, co tam žijou, jsou anaerobního charakteru .Ty na vzduchu rychle umírají, takže se ve výtěru nenakultivují, a vyjde výtěr jako negativní. Pokud se něco nakultivuje, většinou na to špatně zabírají antibiotika, neboť do dutin přes kosti jen tak něco neprojde. Je to oblast málo prokrvená , a vůbec k ní nemůžete.
Na podpůrnou léčbu je velmi dobrý bylinkový lék SINUPRET. Myslím, že už se může i u miminka .Určitě ho objednají v každé lékárně. Velmi nám pomohl. Je vynikající hlavně na takové to doléčení a podporuje vlastní obranu organismu.
Váš dětský doktor by měl zvážit i možnost alergie, že rýma je reakce na nějaké alergeny. Má někdy i podrážděné oči ,zarudlé spojivky ?
Jak tak lovím z paměti jěště nějaké fígle na rýmu, velmi se mi osvědčil trochu hrůzostrašně vyhlížející návod na odsávání hlenů z nosu :
Na hadici od vysavače nasadíte volně víčko od mixeru. Takové to maličké, asi čtyři cemtimetry v průměru, ucpává se tím u některých mixerů velké víko ma mixovací nádobě.A to víčko má v sobě malou dírku. Do té se napevno zastrčí ten konec odsávačky, který normálně máte v puse vy, nebo ochotný pomahač . Nebojte se to vyzkoušet. Když mi to naše ušní doktorka radila, koukala jsem na ní jak na vraha. Ale nejdřív to odzkoušejte na sobě, a uvidíte ten přepych. Myslím, že šikovná hlava by možná přišla i na jiný způsob, jak spojit úzkou hadičku od odsávačky s hadicí od vysavače. Ale pozor. Důležité je, aby odsávačka byla taková ta s nádobkou na hleny !!!!
Je to malá nádobka od které vedou dvě hadičky !!! Ne ten balonek !!
Vaše žádost o radu byla někdy ze srpna, a tak možná, že v říjnu už máte po problému. Byla bych ráda, kdyby moje rady nikdo nepotřeboval. Rýma je hůř léčitelná než cokoliv jiného, a než jsem donutila doktory, aby se věnovali pouhé rýmě, uteklo dost sil i mě, i klukovi . Do teďka má sníženou sluchovou citlivost, slyší až od čtyřiceti decibelů, ale je to čím dál tím lepší. / A to jsem ho jěště od rána neviděla./ Zdravím !
Odpovědět
Průběh diskuze (20 názorů)
Rýma Míša, 7mi měsíční dcerka 30.8.2000 19:29
*Re: Rýma Veronika Pechová,dvě holky 30.8.2000 21:17
*Re: Rýma Radka Uhrová )dcera 6, syn 3) 31.8.2000 11:7
*Re: Rýma Petr, dvě děti 31.8.2000 12:34
**Re: Rýma Eva Zápotocká 19.10.2002 10:53
***Re: Rýma perdita 19.10.2002 12:47
****Re: Rýma Dolores 19.10.2002 14:5
***Re: Rýma - trvale 3 měsíce Petra 5.1.2003 19:32
****Re: Rýma - trvale 3 měsíce Miška, 3 děti 5.1.2003 19:53
*****Re: Rýma - trvale 3 měsíce Petra 6.1.2003 21:22
***Re: Rýma PetraV 19.10.2003 21:57
****Re: Rýma miskina 21.11.2003 16:38
*Re: Rýma Milka + Kristýnka 6 m 31.8.2000 20:9
*Re: Rýma Jana, kluk a holka 14.9.2000 21:31
*Re: Rýma Simona /10 měsíční holčička/ 1.10.2000 20:45
**Re: Rýma - pozor Markéta, 9měsíční Veronika 3.10.2000 22:21
**Re: Rýma - pozor Markéta, 9měsíční Veronika 3.10.2000 22:22
**Re: Rýma Aneta 31 let ,Kačenka 4 roky, Zlín 10.10.2000 20:43
**Re: Rýma Dolores 19.10.2002 12:14
*Re: Rýma Olina, kluci deset a jedenáct 5.10.2000 14:59

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.