| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Pití a nápoje

4.10.2000 1:36:56 Iva, Matýsek 6měsíců

Re: Bolesti briska pri kojeni (a po nem)

Ahoj Mirko,
po precteni tvych radek jsem se uplne videla.
Absolvovali jsme si taky "svoje".
Bylo to vylepseno tim, ze Mates netloustl, nemel z ceho, kdyz se stale kroutil a pobrekaval, takze jsme nakonec v necelych trech mesicich skoncili ve spitale.
Nase pediatricka pozadovala vysetreni traviciho traktu - ultrazvuk a na interne si nas preventivne nechali a zacli zkoumat proc maly nepribyva. To, ze maly nechce pit, skrunda mu v brise, krouti se a place, resili doporucenim prikrmovat. Jeste mi bylo sdeleno neco mezi tim, ze nemam mleko a neumim kojit. Coz byla pochopitelne pitomost a prikrmu jsem se velmi branila.
Byla to pomerne neprijemna peripetie, ktera zahrnovala jeste dalsi hospitalizace, ale vysledek se dostavil.
Matyskovi zjistili spatne jaterni testy a chudokrevnost. Po napichani zeleza (ne kapky, ty jsme zkouseli a zpusobena zacpa problemy s bolesti briska ztrojnasobila) se nas drobek primo rozezral, prestal plakat a po prsu se zacal vrhat s radosti. Uplne jsem zasla nad tou promenou, protoze do te doby pro mne neco takoveho jako treba uklidnovat placici dite prilozenim k prsu byla spise sci-fi, protoze to ho vice rozplakalo, nez uklidnilo.
Najednou byl schopny bez place, buzeni a nuceni ( do te doby jeste taky pokud u prsu neplakal - nahodou - tak tam spal) vypit naraz treba 200ml, nad cim zasli i doktori.
Zaverem bylo zjisteni, ze Mates prodelal nejakou formu kojenecke zloutenky, na kterou neprisli v porodnici a spolu s chudokrevnosti, kterou zdedil po mne, mu zrejme toto delalo na brisko velmi zle. Nekolik lekaru nezavisle na sobe mi potvrdilo, ze spatna funkce jater zpusobuje prave velkou plynatost a ze si, chudacek, s tim briskem asi dost uzil. No, kolik si uzila maminka s tatinkem, to nehodnotil nikdo, ale nastesti je to uz za nami a nikomu bych to neprala. Nezabiralo totiz vubec nic vcetne SABu, na ktery vsichni peli ody, snad trochu lepsi to bylo po kminovem vyvaru, ktery dostaval po lzickach, ale opravdu jen o trosku. Potom taky volne nozicky na prokopani, cviceni a teple sprchy na brisko, ale nic nepomahalo nijak vyrazne.
Nakonec byl preci jen pro mou tvrdohlavost prakticky do nedavne doby plne kojeny a z briskovych trablu jsme se vydrapali skoro sami, ale byl to fakt "zahul".
Srdecne preji tobe i ostatnim maminam, aby jste z bolesti briska rychle vyrostli a nemelo to jine priciny nez ty zatoulane prdiky.
Jeste zkusenost svagrove se synovcem o 10 tydnu starsim, vzhledem k lehke nadvaze krmila behem dne mene casto 4-5x(pritom asi vetsi mnozstvi) a doktor ji upozornil, ze bolesti briska po tretim mesici mohou byt prave z toho.
Iva
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Bolesti briska pri kojeni (a po nem) Mirka, 4 mesicni Tom 15.9.2000 0:0
*Re: Bolesti briska pri kojeni (a po ne... Helča , holčička 8. týdnů 24.9.2000 7:31
**Re: Bolesti briska pri kojeni (a po ... Adéla, syn 6. týdnů 27.9.2000 8:40
**Re: Bolesti briska pri kojeni (a po ... Mirka, 4,5 mesice Tom 3.10.2000 22:36
*Re: Bolesti briska pri kojeni (a po ne... Milka, Kristýnka 7,5 m. 28.9.2000 13:38
*Re: Bolesti briska pri kojeni (a po ne... Iva, Matýsek 6měsíců 4.10.2000 1:36
**Re: Bolesti briska pri kojeni (a po ... Mirka, 5 mesicu Tom 11.10.2000 19:42

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.