| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

3.10.2000 16:44:16 Jana

Re: Práce na mateřské

Sašo - děkuji, v této oblasti jsem se zatím neinformovala, takže argument, že zaměstnavateli ušetřím peníze za mateřskou tím odpadá.
Poznámka o dítěti mi vůbec nevadí. Věř, že už celý tento rok si sbírám informace o všem možném, co se týká miminka. Mám na to složku, kam vše hážu a až to budu potřebovat, tak to najdu. Je tam třeba o kojení, hudební stimulaci miminek před narozením, mateřská centra, plavání kojenců, cvičení s dětmi, cvičení bez dětí ale s hlídáním - vše v blízkosti mého bydliště,... byl by to dlouhý seznam. To jen, že se na to strašně moc těším a takto si to zkracuji. Teď už jsme s manželem ve fázi čištění se a pak to necháme na přírodě (pokud nebude potřebovat pomoc). Ono to z toho mého psaní asi nevyplynulo, ale já se právěže ke své práci nechci vracet (nedonutí-li nás k tomu finanční situace), chci být doma, pokud to půjde, tak mít děti brzy po sobě (tak do 2 let), takže být doma déle než ty 3 roky, pak třeba pracovat jen na částečný úvazek nebo ještě lépe doma na živnostenský list. Teď jsem v práci od 7 do 19 běžně, často o sobotách a nedělích, ale ne proto, že by se mi po tom stýskalo, nejsem workholik, ale proto, že to za mě nikdo prostě neudělá. Takže pro vše výše popsané se snažím připravit si půdu. Nejde ani tak o ty peníze jeko přivýdělek, ale o to, že se nechci úplně zastavit a doufat, že mě po třech (či více) letech někdo zaměstná jeko mámu 1 nebo 2 dětí se SŠ, třemi roky praxe (i v účetnictví) a dvěma jazyky slovem i písmem - s tím můžu dělat pořád jen tu sekretářku u zahr. firem, ale to znamená stejnu časovou náročnost, jako jsem na tom teď a to nechci. A když nenajdu místo jako účetní, nedoplním si tu praxi pro získání živ. listu,.... . Vím, že to zní strašně naplánovaně (jako v Básnících - prvních pět let, první dovolená v Jugoslávii, první dítě, druhých pět let, druhá dovolená v Jugoslávii, druhé dítě) a že vše může být nakonec úplně jinak, ale jak budou věci přicházet, tak se tento plán bude měnit a přizpůsobovat. Toto je verze "Co kdyby se nám to hned povedlo a těhotenství nebylo rizikové a miminko bylo snad zdravé". Nějak jsem utekla od toho, že nejde o ty peníze, takže klidně s manželem počítáme s tím, že třeba ty peníze padnou na výpomoc s úklidem, protože dítě bude přednější a potom se zase raději budu věnovat něčemu, co pro mě má větší význam, než umytá okna. Manžel je naštěstí skvělý, pár let se staral sám o sebe, takže ví, že se ty věci neudělají samy (praní, žehlení, vaření, úklid, ...) a že se prostě někdy nestihnou a nebo že se prostě člověku nechce nebo je třba utahaný a raději si na hodinku schrupne než aby pořád smejčil. Má zásadu, že cokoli, co by mi mohl chtít vyčíst, že to není hotové, by přece stejnětak mohl udělat už dávno on sám, takže je strašně spokojený, že najde každé ráno v šuplíku čisté ponožky, ... . To je ale všechno úplně jiná rubrika.

Stáňo a Mileno, i Vám moc děkuji, takž prostě mateřskou nastoupím, nastoupit ji musím, koneckonců se během té minimální lhůty, kterou jste mi popsaly, alespoň ukáže, jak na tom budu já i miminko. Jediné, co mi v tom dělá pochybnosti je, že kdybych měla potom na tu práci z domu pracovní smlouvu, tak nevím, budu-li posuzována jako ten, kdo pečuje o dítě do tří let a je v ochranné lhůtě ? Jestli nebudu běžný zaměstnanec (ač pracující doma) bez ochranné lhůty ? Zatím mi tedy z toho všeho vyplývá, že by možná bylo lehčí, neřešit to se zaměstnavatelem příliš předem, ale třeba se nechat přeřadit např. v polovině těhotenství pouze na tu účetní s částečným pracovním úvazkem a s možností práce z domu, což samozřejmě předpokládá jeho souhlas, vytvořil by mi tím nové pracovní místo v naší firmě, no a pak je to čistě na dohodě mezi námi dvěma. Já bych nastoupila mateřskou (a třeba z dobré vůle to účetnictví chvíli dělala, nebo taky ne) a po 14-28 týdnech bych se buď vrátila na své původní místo (= účetní, částečný úvazek, práce doma - jediným otazníkem zůstává ta ochranná lhůta), nebo bych se prostě nevrátila a na tuto práci bych na nějaký ča zapomněla. Tím mi dochází, že bych na ni stejně měla právo i po 3 letech, protože v naší firmě žádné jiné takové místo není. Po nástupu bych však mohla dostat tu tolik obávanou výpověď z prostě nějakého důvodu.

Míšo - třeba ti to k něčemu bude http://www.zive.cz/r-art.asp/app=0x3701513/id=7250 (sbírka zákonů). Zaujala mě u Tebe jedna věc, ta VŠ. Copak se to dá s miminkem zvládnout ? Nebo je to o veké pomoci okolí (hlídání atp.). Moc mě to zajímá, tak jsem to zadala jako novou otázku.

Teď to vypadá, že chci stíhat nestihatelné, ale tak to není, já jen sbírám informace a názory, abych si vytříbila své vlastní.

Ještě jednou mockrát děkuji za všechny příspěvky, které jsem dostala, i za ty, které třeba ještě dostanu. Přeji všem hezký podvečer (pozdní odpoledne) a jdu se věnovat tomu, za co mě zde platí.

Mějte se hezky. Jana
Odpovědět
Průběh diskuze (23 názorů)
Práce na "mateřské" Jana 2.10.2000 12:56
*Re: Práce na Sasa 2.10.2000 22:23
*Re: Práce na mateřské Stáňa(40)+Ondra(6,5) 3.10.2000 13:43
**Re: Práce na mateřské Míša 25, syn 3,5 3.10.2000 14:34
***Re: Práce na mateřské Jana 3.10.2000 16:44
****Re: Zákony na internetu Míša 25, syn 3,5 4.10.2000 9:40
****Re: Práce na mateřské Arnost 29.11.2000 12:29
*****Re: Práce na mateřské Jana* 4.12.2000 10:0
***Re: Práce na mateřské Stáňa(40)+Ondra(6,5) 4.10.2000 14:35
****Re: Práce na mateřské Jana 4.10.2000 15:46
*****Re: Práce na mateřské a dotaz ... Sasa 7.10.2000 15:45
******Re: Práce na mateřské a dota... Helena 7.10.2000 17:14
******Re: Práce na mateřské a dota... Dana, dvojčata 20 měsíců 7.10.2000 17:31
*******Re: Práce na mateřské a do... Sasa 8.10.2000 0:21
********Re: Práce na mateřské a ... Helena 8.10.2000 21:13
********Re: Práce na mateřské a ... Dana - dvojčata - kluci - 20 měsíců 8.10.2000 21:55
********Re: Práce na mateřské a ... Míša, syn 3 a 3/4 8.10.2000 23:25
*********Re: Práce na mateřské ... Sasa 8.10.2000 23:35
**********Re: Práce na mateřsk... Sasa 9.10.2000 12:44
***********Re: Práce na mateř... Míša, syn 3 a 3/4 9.10.2000 13:27
***********Re: Práce na mateř... Dana - dvojčata - kluci - 20 měsíců 9.10.2000 21:34
*****Re: Práce na mateřské Stáňa(40)+Ondra(6,5) 12.10.2000 14:14
******Re: Práce na mateřské Jana 16.10.2000 14:2

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.