| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Pes equinovarus

2.5.2008 23:06:53 Davísek

Re: Pozdrav

Ahoj Mio,
cvičíme 2x denně, se sestřičkou jsem se tak dohodla. Doporučovala mi 3x, ale náš David má docela problémy s ublinkáváním. Navíc začal cvičit v době, kdy si zvykal na "botky" a já ho nechtěla trápit při každém rozbalení dalším cvičením.
Píšeš, že váš malý se již sám otočí na bříško. Tak to je tedy šikulka, Davídek se poprvé sám otočil včera, a to mu bylo přesně 5 měsíců. Jinak je to, jak jsem psala. Hlavičku sestřička pochvaluje, doporučuje nám však cvičit určitě ještě alespoň měsíc - říká, že cviení malému pomůže ke správnému pohybovému vývoji (vzledem k tomu, že má většinu dne ty botky).
Pravda je, že je jako "ostře sledované vlaky". Dceru jsem určitě takto nesledovala. Ale to je asi logické, u něho se pořád bojím, aby se neobjevily nějaké další komplikace.

Vlasy - fakt hrůza. Já je nosím již mnoho let nakrátko, takže "ostříhání" nepadá moc v úvahu. Četla jsem, že padání je způsobeno výraznými hormonálními změnami při porodu, s kojením snad příliš nesouvisí??? Nedá se proti tomu příliš mnoho dělat, asi snad jen pečovat o ten "zbytek". Trvá to prý většinou 3 měsíce (od 3. do 6.), tak za měsíc napíšu, co je nového. Vitamíny určitě ber - ty mně moje kožní doporučila na prvním místě. A pak tu kosmetiku - zdá se, že to vlasy posiluje a stimuluje růst nových. Ale stojí to fůru peněz.

Kojení - tak to vlastně dobře dopadlo. Gratuluju a obdivuju tvoji trpělivost. Já taky nemám zrovna mléka na rozdávání, ale určitě jsem klidnější, než to bylo s dcerou. Vím, že musím častěji přikládat, tak malému dávám trochu napít třeba i po 1,5 hodině - teď v těch teplech to asi obzvlášť vítal. Ve 4 měsících měl 6 kg a 68 cm. V noci spinká (ťuky ťuk).

A co nožky? Co si pamatuji, tak to s vámi vypadalo moc dobře? Nosí malý taky botičky, nebo je ani nepotřebuje? A jak často si vás zve pan doktor na kontroly.

A ještě jeden dotaz pro všechny: v Košumberku je léčebna, kde pracuje dr. Pekařová. Je to ta, co o ní tady tak často píšete? Díky za informaci.
Přeji všem krásný večer Soňa - Davísek
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Pozdrav Davísek 1.5.2008 15:4
*Re: Pozdrav VeronikaD 1.5.2008 17:37
**Re: Pozdrav Sara33(Eliška 07, Petr 09) 1.5.2008 20:37
*Re: Pozdrav Mia-Li 2.5.2008 12:29
**Re: Pozdrav Davísek 2.5.2008 23:6

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.