| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Očkování

29.4.2008 22:17:40 Ennywan

Re: Pneumokok a meningokok

Holky, protože v diskuzi porod doma je živo, tak ten svůj problém překopíruju sem:

Jak víte, mám ročního syna, který zatím kromě TBC (na vlastní přání až v 5-ti týdnech) nebyl očkován. Ze začátku mi to nevadilo, protože jsem zastáncem názoru, že čím později, tím líp, nicméně teď už je situace pro mě neúnosná, protože mě pediatrička tlačí do něčeho, co se mi nelíbí. Chci předeslat, že jsem očkování záměrně nebojkotovala, nicméně jsem nebyla ochotná nechat syna očkovat, pokud měl třeba jen rýmu. Očkování po TBC se mu hojilo hezky, nicméně v době, kdy měl absolvovat své první očkování hexavakcínou, tak měl rýmu, takže jsme se dohodly, že očkování odložíme na osmiměsíční poradnu. Bohužel v 7,5 měs. prodělal svůj první zánět středního ucha a od té doby se vezeme. Zánět byl nutný přeléčit ATB. Takže jsme se dohodly, že naočkujem při 10-ti měsíční poradně. Bohužel 4týdny po dobrání ATB (v prosinci) prodělal syn další zánět ucha, tentokrát jsme skončili v nemocnici, měl tam invazivního pneumokoka. Takže očkování nejdříve 14dní po dobrání ATB, což vycházelo cca na tu původně dohodnutou 10-ti měs. prohlídku v únoru. Jenže mezitím se synovi udělala po těle nějaká vyrážka, vypadalo to trochu jako lupénka. Kožní dr. to diagnostikovala na pityriázu, která je v tomto věkovém období více méně netypická, je pravděpodobně virového původu, vlastně se o ní nic moc neví, jen že bez specifické léčby sama max. během 12-ti týdnů odezní. Jmenuje se to Pityriáza rosea Gibert. Takže jsem dr. při 10-ti měs. poradně navrhla, že když se o tom nic moc neví, že s očkováním ještě počkáme až vyrážka zmizí a dohodly jsme se s očkováním na roční poradnu. To mělo být teď v dubnu. Jenže 18.března prodělal syn 3.zánět ucha, samozřejmě zase léčený ATB. Týden po dobrání ATB dostal o víkendu horečku a zase to vypadalo na zánět ucha, tentokrát druhého, nicméně se nám to podařilo zvládnout bez píchání, bez ATB, jen kapáním Otobacidu a podáním Nurofenu. Týden po této epizodě dostal syn zase o víkendu horečky, které trvaly 3dny a pak se osypal, takže šlo nejspíš o 6.nemoc. S dr. jsme se dohodly, že počkáme 14dní od horeček a naočkujem ho (těch 14dnů jsem ji ukecala, ona chtěla už po týdnu, když jsme prý pořád nemocní). Očkovaný měl být dnes. Jenže v sobotu měl zase horečku, má trochu nakřáplý hlas, ale jinak na něm nic není. Dr. ho dnes viděla a chce ho naočkovat za týden. Jenže já ho prostě v této chvíli naočkovat NECHCI. Přijde mi to jako maximálně nevhodné období, vzhledem k tomu, že od března má co týden nebo 14dní horečky, které mají původ v nějakém infektu. Zdá se mi i doba 14dnů čekání málo, když měl už tolikrát ATB a teď v krátklé době po sobě tolikrát horečky, byť krátkodobé. Podle mě by to chtělo alespoň měsíc, aby byl úplně zdravý.

Ještě chci říct, že jsem 15.5. objednaní k pediatrovi, který je alergolog a imunolog. Naše pediatrička dělala nějaké základní vyšetření z krve na protilátky (ale nevím přesně co) a to má v pořádku.

Co si o tom myslíte? Dr. dnes vypadala, jako bych to očkování schválně bojkotovala, ale tak to fakt není. Jen nechci zbytečně dítě vystavovat riziku, když je tak náchylný. Protože si myslím, že očkování je dost velká zátěž. Podle mého je syn takto náchylný kvůli prořezávání zubů, přijde mi, že to špatně snáší, je náchylnější a snadno něco chytne. Ještě chci napsat do očkovacího centra.
Díky za vaše reakce.
Odpovědět
Průběh diskuze (23 názorů)
Pneumokok a meningokok Najana 28.4.2008 20:21
*Re: Pneumokok a meningokok Táňulka 28.4.2008 22:36
**Klíště ...neviditelná... 29.4.2008 11:26
***Re: Klíště .Žaba 29.4.2008 11:45
***Re: Klíště ...neviditelná... 29.4.2008 13:38
****Re: Klíště Ennywan 29.4.2008 17:31
****Re: Klíště ...neviditelná... 29.4.2008 21:48
****Re: Klíště Táňulka 29.4.2008 21:55
**Re: Pneumokok a meningokok .Žaba 29.4.2008 11:37
***Re: Pneumokok a meningokok Táňulka 29.4.2008 21:49
****Re: Pneumokok a meningokok Ennywan 29.4.2008 22:11
*****Re: Pneumokok a meningokok Táňulka 29.4.2008 22:15
******Re: Pneumokok a meningokok Ennywan 29.4.2008 22:23
*******Re: Pneumokok a meningokok Táňulka 29.4.2008 22:29
********Re: Pneumokok a meningok... Ennywan 29.4.2008 23:22
*********Re: Pneumokok a mening... ...neviditelná... 30.4.2008 1:21
********Re: Pneumokok a meningok... Lída 1.5.2008 17:40
*****Re: Pneumokok a meningokok Ennywan 29.4.2008 22:17
******Re: Pneumokok a meningokok Táňulka 29.4.2008 22:27
****Re: Pneumokok a meningokok .Žaba 30.4.2008 22:33
*****Re: Pneumokok a meningokok Líza 1.5.2008 6:48
******Re: Pneumokok a meningokok Táňulka 1.5.2008 9:42
*******Re: Pneumokok a meningokok Táňulka 1.5.2008 9:42

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.