| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak přežít dospívání

26.4.2008 20:18:00 Stáňa+Ondra (* r. 94)

Re: A co když brigáda není možná?

K těm brigádám
Já chodila od patnácti - tj. od chvíle, kdy to legálně šlo (doma byl tatínek - právník na dodržování zákonů lpící, takže jsem si přivydělat mohla tak sběrem starého papíru). Za dobu svých studií jsem taky dělala ledacos - od pekárny přes pomocnou sílu v kuchyni, pošťačku, úřednici na poště za přepážkou až po úředničinu na zdravotnické statistice. Ale chodila jsem jen o prázdninách, ve školním roce to v té době (r. 75 - 83, jsem už "stará větev" ;)) nebylo moc zvykem. Většinou jsem prázdniny dělila na 2-3 týdny brigáda, 3 týdny na táboře jako praktikantka, posléze vedoucí (za to tedy nějaký peníz taky byl, ale pro mne to bylo hlavně hobby) a zbytek volno. Peníze jsem měla zcela pro vlatní potřebu - postupně jsem to většinou rozpoštěla během roku jako přídavek ke kapesnému...

Pubošovi je 14, od 13 si přivydělává psaním na jeden netový portál o fotbale. Bývá to tak od 300 do 500 Kč měsíčně (občas víc, když má víc času a víc píše), což je v jeho věku celkm slušné přilepšení. Zrovna tuhle část užil na doplacení bot, protože se zhlédl v pumách v cenové úrovni, kterou jsme s manželem odmítli skousnout... Jinak část šetří a používá třeba na dárky nebo když chce něco, co my odmítneme zafinacovat (fandovská šála FC Liverpool za čtyři stovky), částí si přilepšuje ke kapesnému (třeba když jdou s klukama do Mekáče). Oblečení (tedy to standartní) a náklady na sport (výstroj a cesty na turnaje) platíme my, stejně jako pomůcky do školy a jeden vybraný časopis (překvapivě Profotbal ;))
S jeho psaním bývají už občas problémy - typicky - ráda bych dítě viděla po desáté v posteli, jenže on si chce vydělat, takže si dohlodl, že na dotyčný web vloží výsledky Premiere League (Mecháčku, jestli to píšu blbě, tak sorry ;)). No a ty končí před jedenáctou, je třeba je výsledky, příp. komentáře skouknout na nějakém sportovním kanále a pak ještě napsat na ten web... A už je u nás oheň na střeše...
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Re: A co když brigáda není možná? Stáňa+Ondra (* r. 94) 26.4.2008 20:18
*Re: A co když brigáda není možná? Klekí 26.4.2008 20:46
*Re: A co když brigáda není možná? *Šárka* 26.4.2008 20:48
**Re: A co když brigáda není možná? Stáňa+Ondra (* r. 94) 26.4.2008 22:35

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.