| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak přežít dospívání

25.9.2000 22:09:40 Marie,dve deti

Re: sourozenecká žárlivost

Mila Ivo,
ja mám dvě děti ,starší je kluk{11]
a mladší holka{8}.U nas je to naopak,žárlí mladší na staršího.Dcera má občas pocit,že jí brácha dává najevo svou převahu, třeba jí poradí s úkolem a použije přitom nepříjemný tón,nebo se směje jejímu přeřeknutí apod.Samozřejmě je to asi jednodušší,když mám kluka a holku -zajímají se o jiné věci mají odlišné pole působnosti. Ale protože i já jsem v rodině byla mladší,dobře si pamatuju,co taková žárlivost dovede napáchat .Uplně se žárlivosti není možné vyhnout,patří k životu v rodině a patří k životnímu otužování. Nesmí ale přesáhnout rozumnou míru,to je fakt.
Co funguje u nás?
1/ Velmi přísně zakazuju posmívání
a nezdvořilé chování vůči sobě i ostatním
2/Co nejvíc podporuju individuální aktivity.
3/Když dcera namaluje obrázek,neříkám většinou:No to je skvělý,to se Ti povedlo!Ale - důkladně to spolu rozebereme(proč zrovna tenhle námět,tahle barva,jak se cítila,když malovala,jaký ona z toho má pocit)Ríká se tomu výchova k sebeúctě- dítě si samo o sobě vytváří pozitivní obraz a není tak závislé na úsudku druhých.
4/ čas od času se věnujeme individuálně jednomu z nich -kluk jede s tátou na výlet na kole,já s holkou jdeme na výstavu.Príště zas naopak.
5/ Před spaním nejčastěji ale i během dne :pusa od mámy a říct :mám tě strašně ráda. Děti tohle prostě pořebují slyšet.
Ivo,přeju hodně trpělivosti a energie.
Marie
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
sourozenecká žárlivost Iva P.,2 dcery 9 a 11 let 20.9.2000 15:37
*Re: sourozenecká žárlivost Jana 20.9.2000 16:33
*Re: sourozenecká žárlivost Helena , dva kluci 25.9.2000 11:40
**Re: sourozenecká žárlivost Iva P. od dvou dcer 25.9.2000 15:45
***Re: sourozenecká žárlivost Marie,dve deti 25.9.2000 22:9
****Re: sourozenecká žárlivost Petr 29.9.2000 0:25
*Re: sourozenecká žárlivost lubica dcery 14 a 9 ,syn 6 rokov 26.10.2000 12:27

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.