| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Pití a nápoje

Re: Jak prestat kojit

Žádné ultimátum, kdy přestanu kojit jsem si nedala, navíc kamarádky kojily ještě ve dvou letech dítěte, tak jsem nespěchala. Nakonec vše přišlo samo. Já sama jsem byla kojená do 8 měsíců a tenkrát doktor říkal mojí mámě ať už honem přestane, nebo jí "to" zůstane. Vždycky jsem si myslela /a asi i mamina/, že by se nazbavila velkého množství mléka, ale šlo o něco jiného. Martin v 8 měsících sice pil, ale mlíčko nijak nevyžadoval, později se však začal mléka velice domáhat. Strkal mi ruce či hlavu za výstřih, kňoural, vztekal se. Někdy byl dost nepříjemný. Skončit s kojením pro mě bylo nepředstavitelné. Smáli jsme se, že budeme kojit dokud Martin nepochopí, že může pít i něco jiného, to znamená do 6 let.
První opatření jsme udělali asi v roce a čtvrt. Tehdy Martínek pil asi 3x přes den, 2x v noci. Večer jsem ho nakojila, usnul a když se poprvé probudil šel k němu jen Míra /důležité - dítě mléko z mámy cítí a o to více se ho domáhá/. Bez pláče jsme se neobešli, ale vydrželi jsme a nechali Martina vybrečet. Trvalo to asi půl hodiny. Pak usnul - bez mléka. V noci se vzbudil ještě jednou, pobrečel si jen malinko a zase spal. Ještě asi dvě noci pobrekával, ale kojen nebyl. V noci se teď budí jednou a nepohrdne lahvičkou - dostává teplé mléko. Přes den ho jinak vůbec nechce.
Kojení přes den opravdu odeznělo. Začala jsem trochu chodit do práce, nebyla večer a přes noc doma, takže se Martin musel spokojit s tátou.Ráno si vše zpočátku vynahrazoval, ale míň a míň. Nakonec jednou vůbec nedostal a nic neříkal.
Takže závěrem: Bez pláče se asi neobejdete a moc důležitým pomocníkem při ukončování kojení je táta. Nemá mléko!

Kamarádka stejně starého kluka jako je Martin odstavila, když odjeli na 4 dny na dovolenou a babička jim nabídla hlídání. Pak už Hynkovi říkali, že mlíčko není. Párkrát si také pobrečel, hlavně když viděl obnaženou maminku, ale po týdnu byl v pohodě.

I tady platí TRPĚLIVOST !!
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Jak prestat kojit Alice, dcera 1rok 20.9.2000 22:42
*Re: Jak prestat kojit Markéta, Martínek z deníčku 24.9.2000 15:46

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.