| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Interrupce

21.9.2000 17:26:26 Jana

Jak by měla prevence a osvěta vypadat ?

Ahoj všichni,
když jsme se shodli na tom, že prevence a osvěta zejména u mladistvích by měla být na prvním místě, začala jsem se zabývat otázkou, jak by to asi mělo vypadat a co si třeba já pod tímto pojmem představuji. Zjistila jsem, že nevím.
Pominula jsem v této problematice funkci rodiny a pokusila jsem se to hodit na školu a zjistila jsem, že také nevím, co by měla pro to přesně škola udělat.
Nakonec mě napadlo, že třeba my jsme se v občanské nauce (existuje to ještě?) dost často dost nudili, byl to takový předmět pro předmět, tak jsem si řekla, že bych třeba jako učitel nechala žáky (mluvím o věku do 9. třídy), aby si zjistili přesně ty věci, o nichž jsme se tady bavili, jako třeba :
Najděte si inzeráty, ať víte, kdo Vás teď s Vaší kvalifikací (ukončená povinná školní docházka) zaměstná. Napište si na firmy žádost o práci.
Zajděte si na úřad práce a vytvořte seznam míst, na nichž by Vás zaměstnali.
Kolik byste dostali jako nástupní plat?
Kolik potřebujete na jídlo, dopravu do zaměstnání, nájem, apod.
Vypočítejte , jak dlouho a kolik musíte vydělávat, abyste dostali půjčku na byt.
Zjistěte ceny garsonky ke koupi či k pronájmu.
Zjistěte podmínky úvěrů či možnosti využívání stavebních spoření.
Zajděte si na sociálku a zjistěte si, na jaké sociální podpory byste měli nárok jako - svobodná matka, nedostatečně zabezpečený manželský pár s dítětem, manželka (s dítětem) muže na vojně apod.
Mohla by to být colkově náročná týmová práce a procvičili by si tím i matematiku a když by si to celkově převedli na určitou modelovou situaci (každý sám na sebe), třeba by jim aspoň na chvilku něco došlo, minimálně to, že to není jen o tom, že se to vždycky nějak zařídí a to malé se vyklepe ani nevíte jak ... .
Co napadá Vás ? Jsou mé nápady naiví ? Možná by mě pedagogové vyvedli z omylu a řekli, že něco podobného dělají nebo třeba že jsem co se týče myšlení dnešních teenagerů "mimo mísu".
Díky za nápady a postřehy. Jana
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Jak by měla prevence a osvěta vypadat ? Jana 21.9.2000 17:26
*Re: Jak by měla prevence a osvěta vypa... Dana - dvojčata - kluci - 19 měsíců 21.9.2000 21:23

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.